Forum

Jeden z czterech Jelczy 120M ze "SPAK"

zdjęcie
Jeden z czterech Jelczy 120M ze SPAK
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Ktoś wie, jak długo jeszcze będą eksploatowane 120M jako Teskobusy? Dobrze by było wiedzieć, do kiedy będzie można nacieszyć się jazdą ostatnimi Jelczami w Szczecinie.

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez moonwalker

Rozmawialem z dobrze poinformowana osoba, ktora stwierdzila, iz predzej wycofaja z zajezdni felerne MAN-y niz Jelcze 120M. Wiec najprawdopodobniej bedziemy sie nimi cieszyc jeszcze kilka dobrych miesiecy. Teraz jest tylko jedna misja - nagrac jak najwiecej filmikow;) Piekne wozy...w koncu to nadwozie PR-ki, kawal historii...

wysłane przez (użytkownik usunięty)

moonwalker napisał(a):

> Rozmawialem z dobrze poinformowana osoba, ktora stwierdzila, iz > predzej wycofaja z zajezdni felerne MAN-y niz Jelcze 120M. Wiec > najprawdopodobniej bedziemy sie nimi cieszyc jeszcze kilka > dobrych miesiecy.

Te Many to jest jakaś porażka. Ten zapach, który się tam unosi - benzyny, oleju, jest po prostu bezcenny.

wysłane przez moonwalker

HDS napisał(a):

> Te Many to jest jakaś porażka. Ten zapach, który się tam unosi - > benzyny, oleju, jest po prostu bezcenny.

...i jak przyjemnie goraco w letni upal, miodzio. Szczerze mowiac PR-ki sa 4 razy lepsze: wielkie okna = duzy nawiew w upal, swietnie rozplanowane wnetrze (uwage zwracaja dwa porzadne miejsca na wozki z dzieckiem). No i ma te namiastke Ikarusa: jak wspomnialem juz wielkie otwierane okna, przyjemny stukot poreczy podczas jazdy i smierdzacy stary silnik...to jest to;P
moonwalker napisał(a):

> goraco, mowiac, sa, duzy, swietnie, wnetrze, uwage, zwracaja, porzadne, > wozki, namiastke, wspomnialem, juz, poreczy, smierdzacy

Mimo moderacji przypominamy o używaniu polskich znaków w wypowiedziach, przyciśnięcie klawisza ALT nie boli. Następne posty napisane z taką ilością błędów będą odrzucane.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

moonwalker napisał(a):

[ciach!]

Na pewno wolałbym jeździć taki Jelczem niż Manem używanym oczywiście, powinni je już dawno wycofać to są najgorsze autobusy czasem się zastanawiam czy oni go na zajezdni skręcają wszystkie śrubki po przyjeździe.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Na prawo od litery M masz takie dwa fajne klawisze. Staraj się ich używać i tnij cytaty.

moderator@mkm.szczecin.pl
moonwalker napisał(a):

> Rozmawialem z dobrze poinformowana osoba, ktora stwierdzila, iz > predzej wycofaja z zajezdni felerne MAN-y niz Jelcze 120M. Wiec > najprawdopodobniej bedziemy sie nimi cieszyc jeszcze kilka > dobrych miesiecy. Teraz jest tylko jedna misja - nagrac jak > najwiecej filmikow;) Piekne wozy...w koncu to nadwozie PR-ki, > kawal historii...

Dzięki za info. Zgadzam się, to kawał historii i ostatnia realna szansa, by pojeździć starym Jelczem po Szczecinie. Ja już jeden filmik nagrałem :) Przy kolejnej okazji znowu wyruszę na przejażdżkę :) Fajnie by było, żeby jakiś egzemplarz został zachowany do muzeum etc. Kiedyś to była codzienność, nawet tymi autobusami jeździłem do roboty wiele lat temu, jak kursowały na Kołłątaja.

2008, 1410, 2876, 1571
riversedge_pl napisał(a):

> Fajnie by było, żeby jakiś > egzemplarz został zachowany do muzeum etc.

Ale jest tyle, że ze Stargardu i to właśnie oryginalny PR110.

wysłane przez arko5 30

Na stronie SPAK w spisie taboru został już tylko jeden Jelcz. Dziś widziałem 1410, więc prawdopodobnie 1402 już nie zobaczymy w służbie liniowej.

wysłane przez Luke_Police  163

arko5 napisał(a):

> Na stronie SPAK w spisie taboru został już tylko jeden > Jelcz. Dziś widziałem 1410, więc prawdopodobnie 1402 już > nie zobaczymy w służbie liniowej.

A chyba nie dalej jak przedwczoraj widziałem go wcześnie rano na szczytowym 63.

-- "Po tramwaj przyjechał zapasowy motorniczy, który zawiózł go do zajezdni" - Gazeta Wyborcza o zgubionym na trasie wagonie T6A2D.

Technik serwisu :)

wysłane przez riversedge_pl 1

arko5 napisał(a):

> Na stronie SPAK w spisie taboru został już tylko jeden > Jelcz. Dziś widziałem 1410, więc prawdopodobnie 1402 już > nie zobaczymy w służbie liniowej.

Ktoś może potwierdzić tę informację i dalsze losy 1402? Faktycznie na stronie SPAK w spisie taboru widnieje tylko jeden Jelcz... Szkoda...

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez BatiX  14

riversedge_pl napisał(a):

> Ktoś może potwierdzić tę informację i dalsze losy 1402? > Faktycznie na stronie SPAK w spisie taboru widnieje tylko jeden > Jelcz... Szkoda...

Ja dziś Sterobusem jechałem i mocno mi się wydaje, że mijałem się z dwoma Jelczami (w różnych miejscach). Ale specjalnie się na tym nie skupiałem, więc głowy nie dam, że to był ten sam. Na pewno z bliska mijałem się z 1410.

wysłane przez moonwalker

Nic dziwnego, jeśli rzeczywiście wycofali 1402. Był w fatalnym stanie, za to 1410 jakimś sposobem prezentuje się o wiele lepiej (mimo że to ten sam rocznik).

wysłane przez DAWO

1402 już nie ma odjechał w siną dal razem z resztkami 1713. Róbcie zdjęcia używkom, bo ich też niebawem zabraknie.

wysłane przez t105n  49

DAWO napisał(a):

> Róbcie zdjęcia używkom, bo ich też niebawem zabraknie.

I mojego ulubionego #1801? Buuuu... Ale chyba nie wycofają wszystkich 16 solowych używek.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez DAWO

Na 1801 za jakiś czas przyjdzie pora. Pierwszeństwo mają krótkie Volva i przegubowe MANy.

wysłane przez riversedge_pl 1

DAWO napisał(a):

> 1402 już nie ma odjechał w siną dal razem z resztkami 1713. > Róbcie zdjęcia używkom, bo ich też niebawem zabraknie.

Szkoda... Wszystko wygląda na to, że jego miejsce zastąpił MAN 1702. Z kolei ostały się Jelcz 1410 trzyma się nieźle i niech służy jak najdłużej!

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez t105n  49

moonwalker napisał(a):

> Nic dziwnego, jeśli rzeczywiście wycofali 1402. Był w fatalnym > stanie, za to 1410 jakimś sposobem prezentuje się o wiele > lepiej (mimo że to ten sam rocznik).

Bo #1410 miał w 2007 r. kapitalny remont, który był jak niekończąca się historia, ale szczęśliwie się skończył.

-- Szczecińskie władze robią wszystko, co się da, żeby zniechęcić pasażerów do korzystania z KM. Mnie już odstraszyły :-(

wysłane przez t105n  49

arko5 napisał(a):

> Na stronie SPAK w spisie taboru został już tylko jeden > Jelcz. Dziś widziałem 1410, więc prawdopodobnie 1402 już > nie zobaczymy w służbie liniowej.

W spisie tym jest jednak coś nie teges, bo jest niby 20 Volvo B10MA z rocznika 1995, a przecież #1582 nie ma od połowy ubiegłego roku. Na stanie też jest 7 ex-norymberskich MANideł, a #1254 od dłuższego czasu jest rozwalony i jest niemal pewne, że nie wyjedzie na miasto o własnych siłach. Przy okazji zobaczyłem, że #1567 "przestało być".

-- Szczecińskie władze robią wszystko, co się da, żeby zniechęcić pasażerów do korzystania z KM. Mnie już odstraszyły :-(
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez riversedge_pl 1

t105n napisał(a):

> arko5 napisał(a):

> > Na stronie SPAK w spisie taboru został już tylko jeden > > Jelcz. Dziś widziałem 1410, więc prawdopodobnie 1402 już > > nie zobaczymy w służbie liniowej. > 

Miło by było, jakby w księdze taborowej zostały zaktualizowane dane odnośnie #1402. Czy to prawda, że jeździ teraz na Śląsku?

2008, 1410, 2876, 1571

wysłane przez MlodyS53 78

riversedge_pl napisał(a):

> Miło by było, jakby w księdze taborowej zostały > zaktualizowane dane odnośnie #1402.

Napisałbym to samo odnośnie #761. Pisałem już dawno że jest odstawiony i w połowie rozebrany. Na dzień dzisiejszy nawet nie ma go już na placu zajezdni. A wóz nadal widnieje jako liniowy.

-- "Kto jeździ MAN-em jest drogi panem"

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.