Forum

Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie...

zdjęcie
Czekaliśmy na wąskotorówkę, ale się nie doczekaliśmy...
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez MK_cafe

Od dłuższego czasu obserwuje Twoje zdjęcia i stwierdzam że rzadko które nadaje się do tej galerii. Spójrz na zdjęcia Luke_Police. Wstawiaj zdjęcia które będą cieszyć oko pod względem jakościowym i tematycznym. Po co wstawiasz zdjęcia które są przejarane, nie mają ostrości, nie mają pionu, a potem zastanawiam się dlaczego ludzie coraz rzadziej chcą oceniać zdjęcia. Mnie też irytuje tego typu "fotografia".
MK_cafe napisał(a):

> Od dłuższego czasu obserwuje Twoje zdjęcia i stwierdzam > że rzadko które nadaje się do tej galerii. Spójrz na > zdjęcia Luke_Police. Wstawiaj zdjęcia które będą > cieszyć oko pod względem jakościowym i tematycznym. Po co > wstawiasz zdjęcia które są przejarane, nie mają > ostrości, nie mają pionu, a potem zastanawiam się dlaczego > ludzie coraz rzadziej chcą oceniać zdjęcia. Mnie też > irytuje tego typu "fotografia".

To może wstaw coś swojego jak taka cwana jesteś,mnie się każde zdjęcie Mariusza podoba!!!
> To może wstaw coś swojego jak taka cwana jesteś,mnie się > każde zdjęcie Mariusza podoba!!!

Nie wstawiam swoich zdjęć bo nie są dobre... a W tej galerii powinny być tylko dobre i bardzo dobre zdjęcia. I nie jestem cwana, nie napisałam że wszystkie zdjęcia są złe, po prostu większa ich ilość nie spełnia podstawowych norm.
MK_cafe napisał(a):

> Nie wstawiam swoich zdjęć bo nie są dobre... a W tej galerii > powinny być tylko dobre i bardzo dobre zdjęcia. I nie jestem > cwana, nie napisałam że wszystkie zdjęcia są złe, po prostu > większa ich ilość nie spełnia podstawowych norm.

To może jakieś przykłady ? Po przejrzeniu ostatnich dwóch stron zdjęć użytkownika Mario na tym serwisie nie ma się do czego przyczepić. Ostrość jest ,poziom trzymają ,nie ma ziarna ,niektóre naprawdę fajne kadry .
> To może jakieś przykłady ? > Po przejrzeniu ostatnich dwóch stron zdjęć użytkownika Mario na > tym serwisie nie ma się do czego przyczepić. Ostrość jest > ,poziom trzymają ,nie ma ziarna ,niektóre naprawdę fajne kadry .

Przykładu jest tak dużo że nawet sobie nie zdajesz z tego sprawy. Nie mam czasu na pisanie o wszystkich błędach, sama jestem fotografem i też słyszę słowa krytyki, ale przyjmuje je do siebie i staram więcej takich błędów nie robić, traktuje to jako naukę więc nie wiem o co się rozchodzi. Najlepiej nie pisać nic niech zdjęcia będą oceniane na 4, 5, a słowa krytyki niech nie będą dopuszczane, bo ktoś się obrazi. Dziecinne zachowanie. Po to można dodawać komentarze, aby się wypowiedzieć na temat zdjęcia. Tak jak już napisałam nie tylko Pan Mariusz robi błędy. I to nie pierwszy ani nie ostatni taki komentarz.
Tak, bardzo się cieszę, że jest Pani w stanie wskazać takie błędy. Skoro Pani krytyka ma mieć jakikolwiek sens, to prosiłbym właśnie o takie wskazanie, bo póki co to chyba Pani tego nie zrobiła. Krytyka tak, ale konstruktywna, żeby można było z tego czerpać jakieś nowe doświadczenia. Prosiłbym również o dokładne zapoznanie się ze specyfiką fotografii komunikacji zbiorowej.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
xsxxxxx napisał(a):

> Tak, bardzo się cieszę, że jest Pani w stanie wskazać takie > błędy. > Skoro Pani krytyka ma mieć jakikolwiek sens, to prosiłbym właśnie o > takie wskazanie, bo póki co to chyba Pani tego nie zrobiła. Krytyka > tak, ale konstruktywna, żeby można było z tego czerpać jakieś nowe > doświadczenia. > Prosiłbym również o dokładne zapoznanie się ze specyfiką > fotografii komunikacji zbiorowej.

Pozwolę odpowiedzieć Ci na Twoje wątpliwości w imieniu MK_Cafe. Zawsze broniłem i będę bronił Mario, bo jego zdjęcia za parę lat będą miały wartość historyczną.

Cytując klasyka, zdjęcia dzielimy na dokumentalne i artystyczne. To jest typowo dokumentalne. Troszkę szkoda, że Mario nie pokusił się o pewną kreatywność. Tytuł zdjęcia nawiązuje do wąskotorówki. Można było więc tak się ustawić, by złapać część autobusu i pozostałości po wąskotorówce. Vide: http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2008/1208207728.jpg

Poza tym zauważ, że jest to kolejne zdjęcie z centralnym motywem. Nieliczni fotografowie Komisu próbują kombinować: http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2009/1256929449.jpg

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Pozwolę odpowiedzieć Ci na Twoje wątpliwości w imieniu MK_Cafe. > Zawsze broniłem i będę bronił Mario, bo jego zdjęcia za parę lat > będą miały wartość historyczną.

A zdjęcia innych, szarych lub bardziej "kolorowych" użytkowników już nie? :/ To nazywa się faworyzacja. Każde zdjęcie, nawet takie z telefonu komórkowego, może byc prawdziwym historycznym "kruczkiem".

-- "Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie

"Co u innych nierealne, u nas staje się normalne" Tramwaje Szczecińskie
Wojciech napisał(a):

> A zdjęcia innych, szarych lub bardziej "kolorowych" użytkowników > już nie? :/ To nazywa się faworyzacja.

Czy ktoś tu kogokolwiek faworyzuje...?

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Poza tym zauważ, że jest to kolejne zdjęcie z centralnym motywem. > Nieliczni fotografowie Komisu próbują kombinować: > http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2009/1256929449.jpg

Ciekawe dlaczego, co nie? Otóż ja osobiście przestałem wrzucać zdjęcia inne od tych, w których pojazd znajduje się na środku kadru, bo po prostu nie przechodziły przez Sandbox pod pretekstem "złego wykadrowania".

-- #2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
Daniel napisał(a):

> Ciekawe dlaczego, co nie? Otóż ja osobiście przestałem wrzucać > zdjęcia inne od tych, w których pojazd znajduje się na środku > kadru, bo po prostu nie przechodziły przez Sandbox pod pretekstem > "złego wykadrowania".

Szczególnie wtedy gdy zdjęcie jest krzywe. I o to pewnie chodziło oceniającemu. Złe wykadrowanie można dostać też wtedy gdy np jakiś element na zdjęciu jest ucięty a widać że można go ze zdjęcia usunąć. Więc zapraszamy do sandboxa w celu podszkolenia swoich umiejętności.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
djdark napisał(a):

> Szczególnie wtedy gdy zdjęcie jest krzywe. I o to pewnie chodziło > oceniającemu. Złe wykadrowanie można dostać też wtedy gdy np > jakiś element na zdjęciu jest ucięty a widać że można go ze > zdjęcia usunąć. Więc zapraszamy do sandboxa w celu podszkolenia > swoich umiejętności.

Nie chcę roztrząsać starych sytuacji, ani nie mam zamiaru szukać tamtego zdjęcia odpowiednio obrobionego, ale krzywe to ono nie było. Koniec tematu zresztą :)

-- #2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)

#2854 - największy kozak w szczecińskiej KM ;)
Daniel napisał(a):

> Otóż ja osobiście przestałem wrzucać

Ty Daniel lepiej już nic nie wrzucaj i się nie kłóć bo Ci wsadzą krowę do sandboxa tak jak swego czasu jednemu z userów ;]

-- Niech żyje nacjonalizm! Chwała wielkiej Polsce!
Bauer napisał(a):

> Daniel napisał(a):

> > Otóż ja osobiście przestałem wrzucać > > Ty Daniel lepiej już nic nie wrzucaj i się nie kłóć bo Ci wsadzą > krowę do sandboxa tak jak swego czasu jednemu z userów ;]

A co to wnosi do dyskusji? Zapraszam na urlopik.
>Krytyka > tak, ale konstruktywna, żeby można było z tego czerpać jakieś nowe > doświadczenia.

To była krytyka konstruktywna. Ciągle te same błędy podlegają nawet nie konstruktywnej krytyce.

> Prosiłbym również o dokładne zapoznanie się ze specyfiką > fotografii komunikacji zbiorowej.

Prośba nie zostanie spełniona bo już dawno zapoznałam się z specyfiką fotografii komunikacji miejskiej. I skoro tytuł zdjęcia zawiera w tym przypadku "wąskotorówka" gdzie ona jest na zdjęciu ?? wystarczyło by zrobić zdjęcie pod innym kątem. A więc dalej na ten temat nie będę się wypowiadać. EOT
MK_cafe napisał(a):

> Od dłuższego czasu obserwuje Twoje zdjęcia i stwierdzam > że rzadko które nadaje się do tej galerii. Spójrz na > zdjęcia Luke_Police. Wstawiaj zdjęcia które będą > cieszyć oko pod względem jakościowym i tematycznym. Po co > wstawiasz zdjęcia które są przejarane, nie mają > ostrości, nie mają pionu, a potem zastanawiam się dlaczego > ludzie coraz rzadziej chcą oceniać zdjęcia. Mnie też > irytuje tego typu "fotografia".

Najlepiej byłoby, gdyby każde zdjęcie było oceniane w sandboxie, a nie tylko zdjęcia osób niestowarzyszonych z Administracją i innymi "kolorowymi". Bo krótko mówiąc jest to niesprawiedliwe, że zezwala się wrzucać dowolne zdjęcia "znajomym" a ocenia się innych. No chyba, że jest to serwis prywatny, ale wtedy uprywatnijcie także te zdjęcia.

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez mike_1994

zack1989 napisał(a):

[ciach]

Uprawnienia do bezpośredniego dodawania zdjęć może dostać każdy, wystarczy, że wykaże się umiejętnościami.
> Uprawnienia do bezpośredniego dodawania zdjęć może dostać > każdy, wystarczy, że wykaże się umiejętnościami.

I akurat w tym przypadku te umiejętności nie zostały spełnione. Więc skąd te uprawnienia ?
mike_1994 napisał(a):

> Uprawnienia do bezpośredniego dodawania zdjęć może dostać > każdy, wystarczy, że wykaże się umiejętnościami.

Pierdu, pierdu... Sorry. Dajcie mi bana, urlop, czy inną czerwoną kartkę, ale nie mogę czytać takich bzdetów. Kto niby te umiejętności ocenia??? Admini i modki. Nie chodzi o umiejętności, tylko gust człowieka, który foty wpuszcza. Pierwszy aparat dostałem w 1979r., kiedy większości użytkowników Komisu nie było na świecie. Pierwsze zdjęcia na Komis dawałem w 2001. Z fotografią obcuję na co dzień i choć nie jest to moje podstawowe źródło dochodu, to jednak mam z tego jakiś pieniądz. Ale na Komisie zawsze był problem, bo tu są naprawdę chore kryteria. Zgadzam się, że jest regulamin, jakieś chore czy dziwnie zasady, ale to jest Wasz - Adminów i Moderatorów wybór. Ale nie można mieć pretensji do ludzi, którzy mają nieco inne spojrzenie. Ktoś dobrze napisał: dziwnym trafem zdjęć jest coraz mniej i to o czymś świadczy.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...
torwid napisał(a):

> Ale na Komisie zawsze był problem, bo tu są > naprawdę chore kryteria.

Tak, że zdjęcie ma być proste, w miarę ostre, nie ma ucinać fragmentów tramwajów na ten przykład (pantografu). To są główne kryteria. Oceniają zdjęcia jeśli już to tylko admini. Jeśli tak bardzo wszyscy chcą to będziemy wrzucać all co przyjdzie na sandbox. Np od dziś do końca roku. Zobaczymy jakie opinie wtedy będą na to co wchodzi a co nie.

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek
torwid napisał(a):

> Kto niby te umiejętności ocenia??? Admini i modki.

Administracja.

Nie chodzi o umiejętności, tylko gust człowieka, który foty wpuszcza.

Nie chodzi o gust, a o podstawowe zasady. I mówię tu o doświadczeniach z autopsji (raptem 32% zdjęć dodanych, a i tak parę nie powinno się znaleźć). Nikt z Administracji nie będzie oczekiwał zdjęć zrobionych najnowszymi aparatami i w dodatku koniecznie w "manualu". Nie każdy urodził się fotografem. Ale jeśli wrzucane zdjęcia są rozmazane, poruszone, źle wykadrowane (fragment lampy, który można było uciąć w obróbce, prostowanie zdjęcia do wozu, a słupek przystankowy pochylony o 15 stopni), prześwietlone czy z "ziarnem", to o czym mówimy?

-- "W 2001 roku rozpoczęto modernizacje wagonów Konstal 105N przerabiając je na 105N2k/S/2000" by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
torwid napisał(a):

> Pierdu, pierdu... Sorry. Dajcie mi bana, urlop, czy inną czerwoną > kartkę, ale nie mogę czytać takich bzdetów.

Niestety, nie można dać kartki, bo regulaminu nie złamałeś, więc bardzo nam przykro.

> Ktoś dobrze napisał: dziwnym > trafem zdjęć jest coraz mniej i to o czymś świadczy.

O lenistwie.

-- Штирлиц

Штирлиц
zack1989 napisał(a):

> Najlepiej byłoby, gdyby każde zdjęcie było oceniane w > sandboxie, a nie tylko zdjęcia osób niestowarzyszonych z > Administracją i innymi "kolorowymi".

Jestem tym kolorowym i też moje zdjęcia nie przechodzą. Nie mam uprawnień do bezpośredniego dodawania ich. Raz uda się zrobić zdjęcie lepiej raz gorzej. Nie robię z tego problemu. Widocznie oceniający jest lepszym fotografikiem niż ja.

-- cogito ergo sum

cogito ergo sum
MK_cafe napisał(a):

> Spójrz na > zdjęcia Luke_Police.

Nie wszystkie moje zdjęcia świecą przykładem. Jak spojrzysz na moje pierwsze zdjęcia w tym portalu to się załamiesz ;). Poza tym, fotografia to trudna sztuka, człowiek cały czas się uczy popełniając rozmaite błędy, fotografując w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych, inwestując w sprzęt fotograficzny, eksperymentując z obróbką, poświęcając swój cenny czas. Nie każde zdjęcie jest takie aby spodobało się każdemu. Oczywiście łatwiej jest skrytykować zdjęcie niż zrobić lepsze, to nie ulega wątpliwości.

> Po co > wstawiasz zdjęcia które są przejarane, nie mają > ostrości, nie mają pionu, a potem zastanawiam się dlaczego > ludzie coraz rzadziej chcą oceniać zdjęcia.

To zdjęcie nie jest przejarane, autobus jest ostry i zdjęcie nie jest krzywe (tutaj trudno szukać pionu bo droga jest krzywa, autobus krzywo stoi i wszystkie latarnie w kadrze są krzywe, nie ma też dobrego punktu odniesienia w postaci prostego budynku). Ten kto tam był, wie jak to miejsce wyglądało.

Edit: Wracając jeszcze do kwestii ostrości. Jest coś takiego jak krótka głębia i długa głębia. W zależności od zastosowanej przysłony obiekty znajdujące się na innej ogniskowej niż obiekt fotografowany mogą być bardziej lub mniej rozmyte. Tutaj Mariusz zastosował większe światło przesłony, przez co uzyskał efekt rozmycia wszystkiego, co jest w innej odległości niż autobus.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
> Poza tym, fotografia to trudna sztuka, człowiek cały czas > się uczy popełniając rozmaite błędy, fotografując w > różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych, inwestując > w sprzęt fotograficzny, eksperymentując z obróbką, > poświęcając swój cenny czas.

Sama zajmuje się fotografią i wiem że to nie łatwe sprostać wszystkiemu i wszystkim. Sama jestem nastawiona na słowa krytyki ale umiem je przyjąć do siebie, potem je analizuje i staram się być jeszcze lepsza w tym co robię.

> Nie każde zdjęcie jest takie > aby spodobało się każdemu. Oczywiście łatwiej jest > skrytykować zdjęcie niż zrobić lepsze, to nie ulega > wątpliwości.

A czy krytyka jest zabroniona na tym portalu? Każdy ma prawo się wypowiedzieć, pochwalić bądź skrytykować. A co do zrobienia lepszych zdjęć to fotografia komunikacji miejskiej nie jest mi obca ale wiem że nie będę miała lepszych zdjęć od Ciebie więc biore się za to co mi najlepiej wychodzi.

> To zdjęcie nie jest przejarane, autobus jest ostry i zdjęcie > nie jest krzywe (tutaj trudno szukać pionu bo droga jest > krzywa, autobus krzywo stoi i wszystkie latarnie w kadrze są > krzywe, nie ma też dobrego punktu odniesienia w postaci > prostego budynku). Ten kto tam był, wie jak to miejsce > wyglądało.

Akurat z tym się nie zgodzę, bo zdjęcie jest fatalne, jest strasznie naświetlone, lipny kadr. Po za tym z tego co mi wiadomo to nie powinny być robione i dodawane zdjęcia robione na wprost pojazdu "samej mordki".

>Tutaj Mariusz zastosował większe światło > przesłony, przez co uzyskał efekt rozmycia wszystkiego, co > jest w innej odległości niż autobus.

To czemu Pan Mariusz sam się niewypowie na ten temat. I jak coś to tutaj napewno było zastosowana funkcja AUTO bo np. przy ISO 400 nie było by takiego naświetlenia i drugi kadr nie wyglądał by tak jak wygląda.

wysłane przez PiotrSzczecin

MK_cafe napisał(a):

> [...] Po za tym z tego co mi > wiadomo to nie powinny być robione i dodawane zdjęcia robione > na wprost pojazdu "samej mordki".

Pierwsze słyszę, w większości przypadków tak się nie fotografuje ze względów estetycznych, a co do tego zdjęcia nie jest ono w 100% na wprost.

> I akurat w tym przypadku te umiejętności nie zostały spełnione. > Więc skąd te uprawnienia ?

Mario ma te uprawnienia od dawna, spora część galerii to jego zdjęcia, widocznie Mariusz ostatnio nie ma "weny" i takie zdjęcia mu wychodzą.

OT: Ogółem to o gustach się nie rozmawia. ;]
MK_cafe napisał(a):

> A czy krytyka jest zabroniona na tym portalu? Każdy ma prawo > się wypowiedzieć, pochwalić bądź skrytykować.

Nie jest zabroniona, tylko twoje argumenty są moim zdaniem nietrafione.

> A co do > zrobienia lepszych zdjęć to fotografia komunikacji miejskiej > nie jest mi obca ale wiem że nie będę miała lepszych zdjęć > od Ciebie więc biore się za to co mi najlepiej wychodzi.

Oczywiście, jedni specjalizują się w fotografii makro, inni w architekturze, pojazdach lub przyrodzie. Sam ostatnio fotografowałem konie, kominy, słupy, drzewa, a nierzadko staram się uchwycić dzikie zwierzęta w plenerze, jednak najbardziej lubię fotografować transport zbiorowy i to robię.

> Akurat z tym się nie zgodzę, bo zdjęcie jest fatalne, jest > strasznie naświetlone, lipny kadr.

Prześwietlone nie jest, nie widzę na zdjęciu żadnego obszaru, gdzie wszystkie składowe RGB sumowałyby się do koloru białego (nawet w najjaśniejszym punkcie niebo jest ciemniejsze niż całkowita biel). Kadr to rzecz gustu, przyczepić można się jedynie do wyrastającej latarni z dachu autobusu.

> Po za tym z tego co mi > wiadomo to nie powinny być robione i dodawane zdjęcia robione > na wprost pojazdu "samej mordki".

Ja tu widzę jeszcze brzegi otwartych drzwi po lewej, więc nie jest to sama mordka.

> I jak coś > to tutaj napewno było zastosowana funkcja AUTO bo np. przy ISO > 400 nie było by takiego naświetlenia i drugi kadr nie > wyglądał by tak jak wygląda.

Tego nie byłbym taki pewien. Wiem z imprezy, że Mariusz używał trybu M (Manual - ustawienia ręczne), nawet na którymś fotostopie porównywaliśmy ustawienia. Poza tym pod uwagę należy wziąć jeszcze obróbkę na komputerze i kompresję jpg, która w znacznym stopniu psuje jakość zdjęcia, a zwłaszcza składową czerwoną.

Technik serwisu :)
[ciach]

Poprosimy o pokazanie próbki swoich zdjęć, albo tu, albo w innej galerii. Bez ukazania swoich zdjęć nie widzę sensu dalszej dyskusji. Najpierw się wykaż, a potem krytykuj. Może ukaże się nam talent fotograficzny, a z chęcią bym pooglądał zdjęcia wykonane rozmaitymi rękoma. :-)

-- Штирлиц

Штирлиц
> Poprosimy o pokazanie próbki swoich zdjęć, albo tu, albo w > innej galerii. Bez ukazania swoich zdjęć nie widzę sensu > dalszej dyskusji. Najpierw się wykaż, a potem krytykuj. Może > ukaże się nam talent fotograficzny, a z chęcią bym > pooglądał zdjęcia wykonane rozmaitymi rękoma. :-)

Napisałam już, że nie robię zdjęć komunikacji miejskiej, bo to nie jest moja mocna strona. Mogę przesłać zdjęcia mojego wykonania niedotyczące komisu, jeżeli jest taka potrzeba. Można komentować, krytykować.
kajetansz napisał(a):

> Bez ukazania swoich zdjęć nie widzę sensu > dalszej dyskusji.

Popieram i proponuję zamknąć ten wątek ;)
stoch napisał(a):

> Popieram i proponuję zamknąć ten wątek ;)

Jakiś powód inny niż "Bo tak napisał kajetansz"? Rozmowa toczy się o większych bądź mniejszych innowacjach w foceniu. To, że Magdalena nie dodaje zdjęć o tematyce KM, nie oznacza, że się nie zna. Zaręczam Ci, że powaliłaby niejednego użytkownika na łopatki. Także warto dyskutować na temat galerii, no chyba że chcesz dodawać mdłe zdjęcia, których nawet oceniać się nie chce;)

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi
paki napisał(a):

> Jakiś powód inny niż "Bo tak napisał kajetansz"?

Zaraz zrobi się jakaś wielka awantura i znajdą się osoby mniej kulturalne ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
stoch napisał(a):

> Zaraz zrobi się jakaś wielka awantura i znajdą się osoby mniej > kulturalne ;)

Czyżbyś, nie ufał w zdolności i możliwości komisowej loży moderatorów i administratorów? Nie wierzysz, że szybko zaprowadziliby spokój? Brzydko postępujesz niewierny Tomaszu.

-- ...Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą...
Mr_Reaper napisał(a):

> Czyżbyś, nie ufał w zdolności i możliwości komisowej loży > moderatorów i administratorów?

Szczerze? Tak.

> Brzydko postępujesz niewierny Tomaszu.

Mam Kamil na imię :D
stoch napisał(a):

> Szczerze? Tak.

No nie byłbym taki pewien.

> Mam Kamil na imię :D

Niewierny był jednak Tomasz, chyba, że jakiś nowy związek frazeologiczny jest.

moderator@mkm.szczecin.pl
paki napisał(a):

> Jakiś powód inny niż "Bo tak napisał kajetansz"?

Żeby krytyka była konstruktywna musimy wiedzieć z czym mamy do czynienia. Musimy zobaczyc zdjecia Magdy. Najlepiej by było, gdyby to były zdjęcia z tej samej kategorii, a mianowicie "Komunikacja miejska". Całkiem inaczej fotografuje się miasto, całkiem inaczej przyrodę, a całkiem inaczej KM. Jakiś link by się przydał. Poza tym wielu z nas fotografuje i jego zdjęcia są nie tylko na Komisie, ale na Pestce, TWB, Picasie i są to różne zdjęcia, które nawet nie zobaczy się na Komisie, a szkoda. Jak gdyby chciał ktoś mój "warsztat" zobaczyć to: http://picasaweb.google.pl/kajetansz82

Dodatkowo, Mariusz ma lepsze jak i gorsze zdjęcia, jednak stara się poprawiać. Proponuję przejrzeć jego fotografie sprzed dwóch lat. Dwa światy. A możliwość bezpośredniego dodawania zdjęć dostał jeszcze dawniej.

-- Штирлиц

Штирлиц
> A możliwość bezpośredniego dodawania zdjęć dostał > jeszcze dawniej.

Galerią powinna zająć się jedna osoba i wtedy zdjęcia przechodziłyby prze "oczy" osoby neutralnej, która nie będzie patrzeć na to "a bo tego lubię, to dodam jego zdjęcie". Dodawanie przez siebie samego zdjęcia to jest lekki narcyzm, co się wiąże z nieobiektywną oceną zdjęcia. Nie zauważa się wtedy błędów. Co idzie za tym - mniej atrakcyjna galeria.
MK_cafe napisał(a):

> Galerią powinna zająć się jedna osoba i wtedy zdjęcia > przechodziłyby prze "oczy" osoby neutralnej, która nie będzie > patrzeć na to "a bo tego lubię, to dodam jego zdjęcie".

Nie ma tak dobrze. Są osoby, które lubimy, a które nie, jednak oceniając zdjęcie patrzymy tylko co to za zdjęcie.

> Dodawanie przez siebie samego zdjęcia to jest lekki narcyzm, co się > wiąże z nieobiektywną oceną zdjęcia. Nie zauważa się wtedy > błędów. Co idzie za tym - mniej atrakcyjna galeria.

Święta racja. Trzeba się umieć samemu hamować. Jak się nie ma czegoś takiego to potrzebna jest konstruktywna krytyka. I dobrze.

-- Штирлиц

Штирлиц
MK_cafe napisał(a):

> Galerią powinna zająć się jedna osoba i wtedy zdjęcia > przechodziłyby prze "oczy" osoby neutralnej, która nie będzie > patrzeć na to "a bo tego lubię, to dodam jego zdjęcie".

Znajdź mi taką obiektywną osobę, która będzie w stanie jednocześnie docenić dokumentalny i niepowtarzalny charakter zdjęcia zrobionego np. słabszym aparatem. Dla przykładu, jeżeli na linii A pojawi się autobus 12-metrowy, uważam, że warto opublikować jego zdjęcie, nawet jeżeli jego jakość będzie taka sobie.

> Dodawanie przez siebie samego zdjęcia to jest lekki narcyzm, co się > wiąże z nieobiektywną oceną zdjęcia.

Ja tak nie uważam i sam wybieram tylko najlepsze lub najciekawsze ze zdjęć które zrobię. Były w historii Komisu przypadki, kiedy użytkownikom odbierano przywilej bezpośredniego publikowania zdjęć z uwagi na to, że pewne osoby wrzucały zdjęcia w nadmiarze lub dodawały ujęcia przeciętne lub słabej jakości.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):

> Znajdź mi taką obiektywną osobę, która będzie w stanie > jednocześnie docenić dokumentalny i niepowtarzalny charakter zdjęcia > zrobionego np. słabszym aparatem. Dla przykładu, jeżeli na linii A > pojawi się autobus 12-metrowy, uważam, że warto opublikować jego > zdjęcie, nawet jeżeli jego jakość będzie taka sobie.

http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2009/1258239240.jpg http://foto.mkm.szczecin.pl/big/2008/1229363452.jpg

Takie zdjęcia też u nas przechodzą. Zdjęcia z podobnych wydarzeń jakie się zdarzają w każdym bądź razie przepuszczam, bo mam podobne zdanie jak Ty.

-- Штирлиц

Штирлиц
kajetansz napisał(a):

> Takie zdjęcia też u nas przechodzą. Zdjęcia z podobnych wydarzeń > jakie się zdarzają w każdym bądź razie przepuszczam, bo mam > podobne zdanie jak Ty.

Szkoda tylko, że to zdjęcie: http://picasaweb.google.pl/andekalbin/KMSzczecinLinie53I60#5310578008518543010

nie przeszło.

A z tego co mi się wydaje, nie widziałem w galerii zdjęcia krótkiego Volvo na linii 60 (mogę się mylić). Przynajmniej widać numer taborowy, i numer linii. To tak odnośnie przeszłości i tego czy rzeczywiście takie zdjęcia są wrzucane.

Przy ocenie zdjęcia w sandboxie istnieje więc stronniczość. Prędzej mi kaktus na ręku wyrośnie niż uwierzę w obiektywizm.

-- I don't give a d***

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew
end napisał(a):

> Szkoda tylko, że to zdjęcie: > http://picasaweb.google.pl/andekalbin/KMSzczecinLinie53I60#5310578008518543010 > > nie przeszło.

Była już dyskusja na temat tego zdjęcia. Nie będziemy z Tobą na ten temat dyskutować ponownie.
> Znajdź mi taką obiektywną osobę, która będzie w stanie > jednocześnie docenić dokumentalny i niepowtarzalny charakter zdjęcia > zrobionego np. słabszym aparatem. Dla przykładu, jeżeli na linii A > pojawi się autobus 12-metrowy, uważam, że warto opublikować jego > zdjęcie, nawet jeżeli jego jakość będzie taka sobie.

Jeżeli chodzi o zdjęcia "chwili" robione nawet komórką to wybacz ale nikt nie będzie się do niego przygotowywał więc takie zdjęcia jak najbardziej. Chodzi mi o zdjęcia "zamierzone" z przygotowaniem. Jest wiele takich zdjęć robionych bo coś się zdarzyło, one nie powinny być dawane do oceny, bo po co oceniać zdjęcie które było zrobione w pośpiechu i gdzie błędy są nieuniknione.

> Ja tak nie uważam i sam wybieram tylko najlepsze lub najciekawsze ze > zdjęć które zrobię. Były w historii Komisu przypadki, kiedy > użytkownikom odbierano przywilej bezpośredniego publikowania zdjęć > z uwagi na to, że pewne osoby wrzucały zdjęcia w nadmiarze lub > dodawały ujęcia przeciętne lub słabej jakości.

W tej kwestii wyraziłam swoje zdanie i nie będę go zmieniać. Zresztą cały czas się to dzieje. EOT
kajetansz napisał(a):

> Poprosimy o pokazanie próbki swoich zdjęć, albo tu, albo w > innej galerii. Bez ukazania swoich zdjęć nie widzę sensu > dalszej dyskusji.

A ja w tym wypadku widzę. Jakie to ma znaczenie czy zdjęcie MK_Cafe będzie dobre lub złe? Pod wpływem tego użytkownik Mario dozna olśnienia i będzie wszystkich zachwycał fotografiami?

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów
Bauer napisał(a):

> A ja w tym wypadku widzę. Jakie to ma znaczenie czy zdjęcie > MK_Cafe będzie dobre lub złe? Pod wpływem tego użytkownik > Mario dozna olśnienia i będzie wszystkich zachwycał > fotografiami?

Tydzień temu w audycji "Szczecin we wtorek" Roman Czejarek opowiadał o albumie ze zdjęciami Dreblowa i wspomniał o zbieraniu zdjęć do albumu i opowiedział historię: "I przychodzą do mnie ludzie i mówią, że sami mają lepsze zdjęcia, więc proszę by zaprezentowali, a oni NIE". I widzimy tu to samo. MK_Cafe mówi, że zdjęcia Mario są złe, więc niech pokaże swoje i co?

A jeśli Mario dozna olśnienia? A może Bauer dostanie olśnienia to co wtedy?

-- Штирлиц

Штирлиц
kajetansz napisał(a):

> "I > przychodzą do mnie ludzie i mówią, że sami mają lepsze > zdjęcia, więc proszę by zaprezentowali, a oni NIE". I widzimy > tu to samo.

Nie widzimy tu tego samego. Przecież MK_Cafe nie mówi że ma lepsze zdjęcia.

> A jeśli Mario dozna olśnienia?

To dobrze, więcej dobrych zdjęć w galerii.

> A może Bauer dostanie olśnienia > to co wtedy?

Idziemy na wódkę ;]

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów
Bauer napisał(a):

> > A jeśli Mario dozna olśnienia? > > To dobrze, więcej dobrych zdjęć w galerii. > > > A może Bauer dostanie olśnienia > > to co wtedy? > > Idziemy na wódkę ;]

Widzę, że nie jesteś zainteresowany poprawą swojego warsztatu?

-- Штирлиц

Штирлиц
kajetansz napisał(a):

> Widzę, że nie jesteś zainteresowany poprawą swojego warsztatu?

Jestem, ale nie liczę na olśnienie a na ciężką pracę dzięki której dochodzi się do postawionych sobie celów. No i na lustrzankę pod choinką ;]

Ale jak wiesz, obecnie nie robię żadnych zdjęć bo czas nie pozwala...

-- ZDiTM - Zbieranina Dziadów i Tępych Mułów
> Przecież MK_Cafe nie mówi że ma lepsze > zdjęcia.

Właśnie, nigdzie nie zaznaczyłam że mam lepsze zdjęcia. Jeśli można prosić o jedną rzecz dotyczy to wszystkich, zacznijcie czytać ze zrozumieniem.

Ale jeżeli chodzi o mój warsztat to proszę tu są linki: http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/b873e9b5/dsc02818i.jpg.html http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/f0f0f92d/dsc02016.jpg.html http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/0946fc22/img_00631.jpg.html http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/c04a68f8/img_01941.jpg.html
Bauer napisał(a):

> A ja w tym wypadku widzę. Jakie to ma znaczenie czy zdjęcie > MK_Cafe będzie dobre lub złe? Pod wpływem tego użytkownik > Mario dozna olśnienia i będzie wszystkich zachwycał > fotografiami?

Dokładnie, również nie widzę w tym sensu... Czy krytyk filmowy musi robić dobre filmy aby móc się wypowiadać? Czy każdy krytyk kulinarny jest wyśmienitym kucharzem? To tyle od siebie w ramach "obrony wolności słowa"... Bo w główną dyskusję jakoś nie mam ochoty się włączać, przynajmniej nie dziś...

EDIT: Natomiast tak całkiem prywatnie to bardzo chętnie bym zobaczył zdjęcia MK_cafe i to nie koniecznie związane z KM - ale to tak bardziej w ramach innych zainteresowań, a jeżeli te o których traktuje niniejszy serwis.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Heh

wysłane przez X

Tak czytam sobie tę dyskusję i jakoś nadziwić się nie mogę, jak ona się dziwnie toczy. Ktoś wyraził swoją opinię o zdjęciach Mariusza, akurat wypowiedział się w innym tonie niż większość z Was. O ile polemika Luke i MK_Cafe jest w miarę normalna, to reszta, aż kipi nienawiścią do osoby, która otwarcie nie bała się go skrytykować, a z tego co pamiętam, to w regulaminie nie ma punktu, który zabraniałby krytyki. W tej całej dyskusji najdziwniejsze jest to, że sam zainteresowany się nie wypowiedział, prawda?

-- "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej." (c) B. Tomaszewski

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez Mario  ?

X napisał(a):

> Tak czytam sobie tę dyskusję i jakoś nadziwić się nie > mogę, jak ona się dziwnie toczy. Ktoś wyraził swoją > opinię o zdjęciach Mariusza, akurat wypowiedział się w > innym tonie niż większość z Was. O ile polemika Luke i > MK_Cafe jest w miarę normalna, to reszta, aż kipi > nienawiścią do osoby, która otwarcie nie bała się go > skrytykować, a z tego co pamiętam, to w regulaminie nie ma > punktu, który zabraniałby krytyki. W tej całej dyskusji > najdziwniejsze jest to, że sam zainteresowany się nie > wypowiedział, prawda?

Bo ja się tymi bzdurami nie przejmuję. :PP Krytykujcie, krytykujcie... Ja się nie dam sprowokować. Pozdrowienia dla twojej dziewczyny (MK-cafe). Na tym dyskusję kończę. Nie żebym się obraził. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

-- Tatry T6A2D i Solarisy to moje ulubione pojazdy. :-)

wysłane przez X

> Pozdrowienia dla > twojej dziewczyny (MK-cafe).

Ekhm, proszę o jakieś dowody, bo ja o żadnej MK-Cafe nie mam pojęcia, ale miło, że wiesz lepiej z kim sypiam.

> Na tym dyskusję kończę.

ja rówież

> Nie > żebym się obraził.

A ja się obraziłem, za jakieś insynuacje.

-- "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej." (c) B. Tomaszewski

"W Szwecji jest tyle samo samobójstw co w Polsce, bo tam jest ciemno" (c) Piotr Szumlewicz

wysłane przez MarcinB

Mario napisał(a):

> Bo ja się tymi bzdurami nie przejmuję. :PP Krytykujcie, > krytykujcie... Ja się nie dam sprowokować.

Widzisz, prawda jest taka, że krytyka nie ma na celu sprowokowania Ciebie, a raczej ukierunkowanie do robienia dobrych zdjęć. Swoje krytyczne zdanie wyraziłem już kilka miesięcy temu i nie będę się powtarzał. Pisząc, że ...ja się tymi bzdurami nie przejmuję... ignorujesz innych, stawiając się ponad nimi, bo wrzuciłeś już ponad 1200 zdjęć to wiesz lepiej. Szczerze Mario, wiele zdjęć mogłeś sobie darować.

> Pozdrowienia dla twojej dziewczyny (MK-cafe).

Nie wiedziałem, że Komis stał się naszą-klasą, pudelkiem, czy innym portalem plotkarskim.

> Na tym dyskusję kończę. Nie żebym się obraził. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Znowu potwierdzasz, że Ty wiesz lepiej, smutne to ....

-- ...Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą...

wysłane przez kajetansz 65

Mr_Reaper napisał(a):

> > Pozdrowienia dla twojej dziewczyny (MK-cafe). > > Nie wiedziałem, że Komis stał się naszą-klasą, pudelkiem, > czy innym portalem plotkarskim.

No patrzcie, a ja nawet nie wiedziałem kto to jest. Nasz-pudelek w jednym.

Romanas, czemu się nie chwaliłeś, że koleżanka pisze na Komisie? ;->

-- Штирлиц

Штирлиц

wysłane przez Adam

Mario napisał(a):

> Bo ja się tymi bzdurami nie przejmuję. :PP Krytykujcie, > krytykujcie... Ja się nie dam sprowokować.

Człowieku, krytyka jest dobrym sposobem na dotarcie do błędu który robimy, więc nie wiem o co Ci chodzi.

wysłane przez Mario  ?

Jestem wdzięczny za wszelkie krytyczne uwagi i postaram się ulepszać mój warsztat. ;-)

wysłane przez paki

Mario napisał(a):

> Jestem wdzięczny za wszelkie krytyczne uwagi i postaram się > ulepszać mój warsztat. ;-)

Jedna osoba potrafiąca nie nakręcać niepotrzebnej dyskusji:)

-- "W Szczecinie spotkamy także składy jednowagonowe." by Wikipedia

Sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi