Forum

MAN zwiedza dawno nie widziane okolice

zdjęcie
MAN zwiedza dawno niewidziane okolice
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez BatiX  14

Nie leci w lewo?
BatiX napisał(a):

> Nie leci w lewo?

Oceniając zastanawiałem się nad tym. Ale w końcu przymierzyłem się do budynku, który zdaje się jest jedynym obiektem stojącym pionowo, i chyba jest prosto.

wysłane przez Bauer

BatiX napisał(a):

> Nie leci w lewo?

Leci, leci, na dodatek jest błąd w podpisie bo powinno być "niewidziany". Informacja dla autora zdjęcia - mogę dać Tobie kilka wskazówek jak prostować zdjęcia, bo widzę że często Twoje zdjęcia lecą w lewo/prawo. Jeśli zechcesz to gg: 3699657.

-- Niech żyje nacjonalizm! Chwała wielkiej Polsce!

wysłane przez LLUZNIAK

BatiX napisał(a):

> Nie leci w lewo?

Leci, leci, o 1,8 stopnia (swoją drogą maszty w tle i słupek przystankowy przy prawym brzegu są równoległe do budynku, więc można do nich mierzyć)... Poza tym biały na burcie i chmury przejarane, na oko o minimum 1 EV.

wysłane przez mxk

BatiX napisał(a):

> Nie leci w lewo?

Punktem odniesienia był budynek z tyłu i maszty. Sprawdziłem dodatkowo w Nero Photo Editorze, ale widocznie się pomyliłem.

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

wysłane przez mike_1994

mxk napisał(a):

> Punktem odniesienia był budynek z tyłu i maszty. Sprawdziłem > dodatkowo w Nero Photo Editorze, ale widocznie się pomyliłem.

Generalnie najlepiej jest porównywać do budynków, bo wszelkiego typu słupy i maszty często lubią stać pod kątem innym niż 90 stopni w stosunku do ziemi.

wysłane przez Las_Arkonski

BatiX napisał(a):

> Nie leci w lewo? To nie jest kwestia przekrzywienia. Zdjęcie zostało zrobione "szerokim katem" i dlatego jest zniekształcone. Niestety jest to błąd - bo zawsze lepiej robić na dłuższej ogniskowej aby zachować normalną perspektywę.