Forum

Zjazd z buspasa na przystanek

film
czas trwania: 0:26
odtwórz
Zjazd z buspasa na przystanek
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez zack1989 12

Z buspasa czy z buspasu?

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

wysłane przez lhb178 19

zack1989 napisał(a):

> Z buspasa czy z buspasu?

A zjeżdża z pasa czy pasu dla autobusów?

wysłane przez Tatra108 10

Poprawną formą językową jest mówienie, że autobus zjeżdża z pasa ruchu, a nie pasu ruchu :)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja

wysłane przez Luke_Police  163

Z tyłu za autobusem widać również zjazd prywatnego busa z buspasa w ucho "Mała Odrzańska". O ile komunikację miejską można wrzucić na tory tramwajowe, to pojazdów wykonujących komunikację w kierunku ulicy Dworcowej/Świętego Ducha/Świętopełka/3 Maja już w ten sposób potraktować się nie da.

-- Na tym forum nie piszę o mojej pracy. Tu rozmawiam o moich zainteresowaniach.

Technik serwisu :)

wysłane przez estepein

Ja już kilka razy hamowałem przed autobusem i migałem, ze go wpuszczam, bo szczerze, ale boję się jak mam przegub po lewej. Już same przepisy krzyczą o zakazie zmiany pasa ruchu na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, a dodatkowo pośpiechy często taki manewr wykonują rozpędzone do 30-40 kmh. Wiem, że niedługo będą wjeżdżać na przystanek tramwajowy, ale w takiej formie jak jest teraz to mi się nie podoba.

wysłane przez PiotrSzczecin

estepein napisał(a):

> Już same przepisy krzyczą o zakazie zmiany pasa > ruchu na skrzyżowaniu.

Na skrzyżowaniach kierowanych sygnalizacją świetlną, wyprzedzanie oraz zmiana pasa jazdy jest dozwolona. (Art. 24 pkt. 7 Prawo o Ruchu Drogowym)

wysłane przez BatiX  14

PiotrSzczecin napisał(a):

  > Na skrzyżowaniach kierowanych sygnalizacją świetlną, > wyprzedzanie oraz zmiana pasa jazdy jest dozwolona. (Art. 24 > pkt. 7 Prawo o Ruchu Drogowym)

Podobnie na przejściach dla pieszych o ruchu kierowanym.