Forum

"Swingiem" na próbę do Ludowej

zdjęcie
"Swingiem" na próbę do Ludowej

wysłane przez Phobos 17

Co to do diabła jest?! Informacja pasażerska czy kolejny nośnik reklam? Kosmetycznie odrębne i tak samo funkcjonalne jak złamana ręka :-/

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Korczian

Phobos napisał(a):

> Co to do diabła jest?! Informacja pasażerska czy kolejny > nośnik reklam? Kosmetycznie odrębne i tak samo funkcjonalne > jak złamana ręka :-/

To chyba standardowy układ graficzny dla Swingów (fabrycznie od producenta). Taki sam widziałem w Gdańsku, z tym że było pokazywane obok zdjęcie okolicy przystanku + zapowiedź głosowa.

Swing na 11? Za jakieś 10-15 lat :P

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez PrzemekW

Phobos napisał(a):

> Co to do diabła jest?! Informacja pasażerska czy kolejny > nośnik reklam? Kosmetycznie odrębne i tak samo funkcjonalne > jak złamana ręka :-/

Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko aby po prawej stronie zamiast widoku GPS wyświetlane były reklamy.

wysłane przez djdark  0

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko aby po prawej stronie > zamiast widoku GPS wyświetlane były reklamy.

Dlaczego na publicznym ekranie, kupionym za publiczne pieniądze ma się wyświetlać coś co spowoduje wzbogacenie się jakiejś firmy? Dostanę od tej reklamy swoją działkę?

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez PrzemekW

djdark napisał(a):

kupionym za publiczne pieniądze > ma się wyświetlać coś co spowoduje wzbogacenie się jakiejś > firmy? Dostanę od tej reklamy swoją działkę?

Publiczne pieniądze z kredytu. Idąc twoim tokiem myślenia zlikwidujmy ramki na papierowe reklamy, zdejmijmy ekrany RCJ, zdejmijmy reklamy z lewych burt pojazdów bo to wszystko jest w/na pojazdach publicznych kupionych za publiczne pieniądze. Można byłoby się spierać gdyby powtarzała się sytuacja z Solarisów ze SPAD, gdzie zamiast rozkładu byłyby same reklamy, ale połączenie rozkładu i reklamy w jednym czasie nie jest IMO jakoś szczególnie złe więc nie rozumiem twojego oburzenia.

wysłane przez djdark  0

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Publiczne pieniądze z kredytu.

A kredyt kto spłaci? Święty Mikołaj?

> Idąc twoim tokiem myślenia > zlikwidujmy ramki na papierowe reklamy, zdejmijmy ekrany RCJ, > zdejmijmy reklamy z lewych burt pojazdów bo to wszystko jest w/na > pojazdach publicznych kupionych za publiczne pieniądze.

Jestem jak najbardziej za.

> Można > byłoby się spierać gdyby powtarzała się sytuacja z Solarisów > ze SPAD, gdzie zamiast rozkładu byłyby same reklamy, ale > połączenie rozkładu i reklamy w jednym czasie nie jest IMO > jakoś szczególnie złe więc nie rozumiem twojego oburzenia.

Płacę całkiem sporo za bilet, i mam być jeszcze w ramach tego zmuszany wręcz do oglądania reklam?

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez PrzemekW

djdark napisał(a):

> Płacę całkiem sporo za bilet, i mam być jeszcze w ramach tego > zmuszany wręcz do oglądania reklam?

Akurat ew. powierzchnia reklamowa na tym termometrze nie jest na tyle duża, że byłbyś zmuszany do jej oglądania. Co do zlikwidowania reklam z burt pojazdów, również jestem za bo ograniczają zdecydowanie widoczność mimo, że niektórzy twierdzą, że folia jest na tyle cienka że nie przeszkadza to w niczym.

wysłane przez djdark  0

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Akurat ew. powierzchnia reklamowa na tym termometrze nie jest na tyle > duża, że byłbyś zmuszany do jej oglądania. Co do zlikwidowania > reklam z burt pojazdów, również jestem za bo ograniczają > zdecydowanie widoczność mimo, że niektórzy twierdzą, że folia > jest na tyle cienka że nie przeszkadza to w niczym.

1. Wycinaj zbędne cytaty. ;)

2. Mała powierzchnia czy duża nie ma to znaczenia, tu chodzi o zasadę. To tak jak by w TV w trakcie filmu ciągle wyświetlali PiP w którym leciałby reklamy (taa wiem, kiepski przykład bo KRRiT by takiej stacji coś urwała :P)...

3. Ja ogólnie jestem za tym co by wywalać reklamy ze środków komunikacji miejskiej. Wiem że to nierealne, ale tam gdzie ich nie ma lepiej niech się nie pojawiają, tam gdzie są? Trudno, przeżyje się (prócz tego co SPAD wyprawia, tego nie jestem w stanie :P).

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez PrzemekW

djdark napisał(a):

Trudno, przeżyje się > (prócz tego co SPAD wyprawia, tego nie jestem w stanie :P).

I doszliśmy to momentu, gdzie mówi się "trudno" i żyje się dalej ;)

Masz rację, SPAD z tymi reklamami trochę przesadza, tak samo jak i z "Pojazd z zajezdni SPA "Dąbie"" ale nic nie możemy na to poradzić gdyż nie my o tym decydujemy.

wysłane przez djdark  0

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Masz rację, SPAD z tymi reklamami trochę przesadza, tak samo jak i z > "Pojazd z zajezdni SPA "Dąbie"" ale nic nie możemy na to poradzić > gdyż nie my o tym decydujemy.

Byś się zdziwił, możemy poradzić i to sporo, nawet zwyczajnie pisząc tutaj.

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez torwid  67

PrzemekSzczecin napisał(a):

> Akurat ew. powierzchnia reklamowa na tym termometrze nie jest na tyle > duża, że byłbyś zmuszany do jej oglądania.

Początkowo chciałem Cię skrytykować, ale właśnie mnie przekonałeś. Idźmy dalej: przecież na przednich wyświetlaczach obok numeru linii i kierunku jazdy, też zmieści się logo jakiejś firmy, do oglądania którego nie będziesz przecież zmuszany. A wyświetlacz, podobnie jak termometr, nie musi wcale spełniać funkcji wyłącznie informacyjnej.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez djdark  0

torwid napisał(a):

> Początkowo chciałem Cię skrytykować, ale właśnie mnie > przekonałeś. Idźmy dalej: przecież na przednich wyświetlaczach > obok numeru linii i kierunku jazdy, też zmieści się logo jakiejś > firmy, do oglądania którego nie będziesz przecież zmuszany. A > wyświetlacz, podobnie jak termometr, nie musi wcale spełniać funkcji > wyłącznie informacyjnej.

Tomku, jak szaleć to szaleć, po co w trakcie przejazdu między przystankami informacja jaka to linia, z boku też przecież można reklamy wyświetlić, ba w SPAD to i w niektórych autobusach to i z tyłu można!

-- "Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

"Bo nie ma. NIE MA. N I E M A ! Zrozumiał? NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA! NIE MA!" (c) Mareczek

wysłane przez torwid  67

djdark napisał(a):

> Tomku, jak szaleć to szaleć, po co w trakcie przejazdu między > przystankami informacja jaka to linia, z boku też przecież można > reklamy wyświetlić, ba w SPAD to i w niektórych autobusach to i z > tyłu można!

Tak! Tak! I jeszcze raz tak! Przecież taki kierowca jadący za autobusem to potencjalny klient. Wyświetlajmy mu wtedy cennik zmian opon u pana Zenka, reklamy myjni samochodowych, albo promocje w drogeriach (dla kobiet, w końcu jest równouprawnienie) Przecież pomiędzy przystankami kierunek jazdy na tylnim wyświetlaczu i tak się nikomu nie przydaje. Można więc z powodzeniem zastosować rotację, jak w termometrach.

-- Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

Przełożony ma ZAWSZE rację, niestety...

wysłane przez matiuszek

torwid napisał(a):

> uciachane

Tylko SPAD ma problem, bo chciał mozaikowe wyświetlacze i takie ma. Nie pomyśleli ;)
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Luke_Police  163

> Tylko SPAD ma problem, bo chciał mozaikowe wyświetlacze i takie ma. > Nie pomyśleli ;)

Zapewniam Cię, że na mozaikowym wyświetlaczu także da się wyświetlić reklamę. Nie ma jedynie możliwości wyświetlenia ruchu (płynący napis, migający, animacja). Wyświetlanie reklam na przednim mozaikowym wyświetlaczu autobusu komunikacji miejskiej, widziałem w niemieckim mieście Schwedt, reklama wyświetlana była naprzemiennie z informacją pasażerską.

-- Na tym forum nie rozmawiam o tramwajach.

Technik serwisu :)