Forum

Wczorajszy debiutant dziś ponownie pojawił się na linii D

zdjęcie
Wczorajszy debiutant dziś ponownie pojawił się na linii D
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
O matko... Ale paskudne czoło.

Ktoś jechał i podzieli się wrażeniami?

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

  > Ktoś jechał i podzieli się wrażeniami?

Jechałem nim :) Bardzo jest przyjemnie :) Siedzenia są podobne co Man 2620 czy też SU 18,75 2200, są miękkie i bardzo wygodne. Jeden element mnie denerwował a mianowicie rozmieszczenie słupków okiennych.

-- MRM Sz-n

"W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca." ~ Paulo Coelho
Korczian napisał(a):

> O matko... Ale paskudne czoło.

Ciekawe co powiesz na tylne, zielone H ;)

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Tatra108 napisał(a):

> Ciekawe co powiesz na tylne, zielone H ;)

Akurat tył ani mnie ziębi, ani grzeje :D Nawet to zielone H nie razi za specjalnie. Ale przód... https://i.imgflip.com/9dr09.jpg

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!
Korczian napisał(a):

> O matko... Ale paskudne czoło.

No widzisz tu wcisnęli niebieskie wstawki na siłę tak naprawdę, a w Manach SPAK-u typu 1650, 1599 itp już się nie dało mimo, że 2620 mający taką samą "mordkę" ma niebieski pasek. Kolejny raz samowolka w malowaniu tak naprawdę i tył tak samo wymyślony nie wiadomo skąd.
pawelp19 napisał(a):

> No widzisz tu wcisnęli niebieskie wstawki na siłę tak > naprawdę, a w Manach SPAK-u typu 1650, 1599 itp już się nie > dało mimo, że 2620 mający taką samą "mordkę" ma niebieski > pasek. Kolejny raz samowolka w malowaniu tak naprawdę i tył > tak samo wymyślony nie wiadomo skąd.

Jeśli chodzi o tył tego Neoplana to moim zdaniem bardzo dobrze dopasowali sposób malowania do karoserii wozu. Natomiast co do Lionsów, to uważam, że ten niebieski pasek w 2620 wygląda po prostu źle, jest on tam właśnie wstawiony na siłę. Zdecydowanie wolę wersję SPAKu jeśli chodzi o malowanie tych pojazdów.

wysłane przez bartez 336


"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez PrzemekW

bartez napisał(a):

> W linku m.in zdjęcie od tyłu: > http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=114642422&postcount=10252

Podoba mi się, że SPAD konsekwentnie stosuje "nowe" oznaczenia we wszystkich wozach, od czasu wprowadzenia hybrydy. Mam tutaj na myśli nowe wzory informacji o sprzedaży biletów, cennik, oznaczenie wózka, roweru etc.

wysłane przez MQ ?

PrzemekW napisał(a):

> Podoba mi się, że SPAD konsekwentnie stosuje "nowe" > oznaczenia we wszystkich wozach, od czasu wprowadzenia hybrydy. > Mam tutaj na myśli nowe wzory informacji o sprzedaży > biletów, cennik, oznaczenie wózka, roweru etc.

Należy podkreślić, że współpraca z tą spółką w temacie wdrażania nowego oznakowania przebiega bardzo dobrze. Chcąc nie chcąc SPAD stał się królikiem doświadczalnym. Zostały zebrane uwagi (i wciąż są zbierane), które spowodowały pewne zmiany w katalogu. Wszystko wskazuje na to, że niedługo nowe oznakowanie pojawi się również w pojazdach innych przewoźników.

BTW, spostrzegawczy pewnie już zauważyli, że logo przewoźnika nie jest już na białym tle, które powodowało pewien dysonans estetyczny.

wysłane przez Korczian

mkubien napisał(a):

> Należy podkreślić, że współpraca z tą spółką w temacie > wdrażania nowego oznakowania przebiega bardzo dobrze. Chcąc nie > chcąc SPAD stał się królikiem doświadczalnym. Zostały > zebrane uwagi (i wciąż są zbierane), które spowodowały pewne > zmiany w katalogu. Wszystko wskazuje na to, że niedługo nowe > oznakowanie pojawi się również w pojazdach innych > przewoźników.

Miła odmiana, że dało się wreszcie skruszyć swoistego rodzaju beton. Co prawda mi FG pasuje do Szczecina jak pięść do nosa, ale w końcu jest konsekwencja. Jeszcze by tylko ogarnięto tramwaje, a zwłaszcza punkt o "barwach po zdjęciu reklamy"...

> BTW, spostrzegawczy pewnie już zauważyli, że logo przewoźnika > nie jest już na białym tle, które powodowało pewien dysonans > estetyczny.

Właśnie coś mi nie pasowało na górnej listwie... :D

-- Vmax>=160 na D29-351!

Vmax>=160 na D29-351!

wysłane przez PrzemekW

mkubien napisał(a):

> Należy podkreślić, że współpraca z tą spółką w temacie > wdrażania nowego oznakowania przebiega bardzo dobrze. Chcąc nie > chcąc SPAD stał się królikiem doświadczalnym. Zostały > zebrane uwagi (i wciąż są zbierane), które spowodowały pewne > zmiany w katalogu. Wszystko wskazuje na to, że niedługo nowe > oznakowanie pojawi się również w pojazdach innych > przewoźników.

Cieszy mnie to niezmiernie. Dobrze, że mozolnie, ale dość konsekwentnie dążymy do ujednolicenia takich z pozoru pierdółek, ale bardzo pozytywnie wpływających na odbiór przez ludzi. Przydałoby się jeszcze stworzyć (lub może już istnieje) katalog mebli miejskich, oraz katalog oznakowania pojazdów, który zawierałby schemat malowania dla poszczególnych pojazdów, dla takich których nawet nie mamy, a mogłyby być - rozwiązałoby to wiele różnic między Dąbiem a SPAKiem, czy też SPPK (choć ich FG raczej nie dotyczy).

wysłane przez matiuszek

Właśnie, SPPK. Czy w zapisie umowy pomiędzy ZDiTM, a SPPK nie ma obowiązku malowania wozów w FG? W końcu SPPK świadczy usługi dla ZDiTM.

wysłane przez PrzemekW

matiuszek napisał(a):

> Właśnie, SPPK. Czy w zapisie umowy pomiędzy ZDiTM, a SPPK nie ma > obowiązku malowania wozów w FG? W końcu SPPK świadczy usługi dla > ZDiTM.

Barwy FG pojawiają się tylko na wozach, do których dopłacał również Szczecin. Czy mogą jeździć w swoich barwach zakładowych, no raczej tak - w przeciwnym wypadku raczej ZDiTM egzekwowałby z tego tytułu jakieś konsekwencje.

wysłane przez end 52

mkubien napisał(a):

> BTW, spostrzegawczy pewnie już zauważyli, że logo przewoźnika > nie jest już na białym tle, które powodowało pewien dysonans > estetyczny.

Oczywiście zauważyli. Brawo! :)

-- Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew

Na giełdzie większość nie ma racji; Na giełdzie drzewa nie rosną do nieba; Kupuj plotki, sprzedawaj fakty; Kupuj kiedy leje się krew