Forum

Po wydłużeniu do pętli "Turkusowa", linia 8 została...

zdjęcie
Po wydłużeniu do pętli "Turkusowa", linia 8 została najdłuższą linią tramwajową w mieście
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
A to nie prawda, ponieważ linia nr 8 jedzie 33 minuty, a linia nr 6 jedzie 35/36 minut, więc nie "ósemka", a "szóstka" jedzie najdłużej.

Pozdrawiam Patryk4545
Odległości mierzymy teraz w minutach?
mkubien napisał(a):

> Odległości mierzymy teraz w minutach?

Po prostu, myślałem że chodzi o czas jazdy że najdłuższy. ;)
patryk4545 napisał(a):

> A to nie prawda, ponieważ linia nr 8 jedzie 33 minuty, a > linia nr 6 jedzie 35/36 minut, więc nie "ósemka", a > "szóstka" jedzie najdłużej.

Długość linii mierzy się w kilometrach. Trasa "szóstki" ma prawie 11 kilometrów,a trasa "ósemki" 13 z hakiem :)

6 http://www.zditm.szczecin.pl/rozklady/6___2211.14/prz_6.htm 8 http://www.zditm.szczecin.pl/rozklady/8___2908.15/prz_8.htm

-- 25.02.2014, g. 23:31 - mój pierwszy post na forum :)

#TramwajemPoŚwiecie
Oj, tam! Tyracie człowieka, a przecież "najdłuższa" może odnosić się do czasu przejazdu, a nie odległości.

> patryk4545 napisał(a):

> > A to nie prawda,

Ale za ten błąd to powinien dostać. :-)

-- Jak menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem. (c) Łukasz Lodkowski
t105n napisał(a):

> Oj, tam! Tyracie człowieka, a przecież "najdłuższa" może > odnosić się do czasu przejazdu, a nie odległości.

"Najdłuższa linia" odnosi się do czasu? :P
lhb178 napisał(a):

> "Najdłuższa linia" odnosi się do czasu? :P

Skoro np. "najdłuższy film" może się odnosić do czasu, to określenie "najdłuższa linia" może oznaczać "linia najdłużej jadąca od pętli do pętli".

-- Jak menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem. (c) Łukasz Lodkowski
t105n napisał(a):

> lhb178 napisał(a):

> > "Najdłuższa linia" odnosi się do czasu? :P >  > Skoro np. "najdłuższy film" może się odnosić do czasu, to > określenie "najdłuższa linia" może oznaczać "linia najdłużej > jadąca od pętli do pętli".

Tylko że "linię" najczęściej się podaje w kilometrach i pewnie większość z nas domniemywa że o kilometry chodzi. Analogicznie z filmem, który Jacku przytaczasz - długość filmu podaje się w czasie, a nie w długości rolki z materiałem. Nie widzę za to przeszkód w sformułowaniu "najdłuższa linia pod względem czasu przejazdu" i wtedy mamy wszystko jasne.

-- Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
patryk4545 napisał(a):

> A to nie prawda, ponieważ linia nr 8 jedzie 33 minuty, a > linia nr 6 jedzie 35/36 minut, więc nie "ósemka", a > "szóstka" jedzie najdłużej.

Ja pier...
Michal105N napisał(a):

> Ja pier...

...dziu!