Forum

Zbiórka na serwer

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Byliście dla mnie tacy mili, że póki co się wstrzymam :-(

PS fajne info przed wysłaniem (BRAWO DLA ADMINÓW), szkoda że tak późno, bo nie byłoby tylu niepotrzebnych wątków

wysłane przez Phobos 17

marpa napisał(a):

> Byliście dla mnie tacy mili, że póki co się wstrzymam :-(

Proszę bardzo. Dokonanie wplaty jest jest calkowicie dobrowolne. Nikogo do tego nie zmuszamy i zmuszac nie bedziemy.

Poki co rowniez, serwis funkcjonuje dalej i zadne zasady sie nie zmienily :)

> fajne info przed wysłaniem (BRAWO DLA ADMINÓW), szkoda że tak > późno, bo nie byłoby tylu niepotrzebnych wątków

??? Nie rozumiem? Sprecyzuj :)

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez konjo  4

Phobos napisał(a):

> > fajne info przed wysłaniem (BRAWO DLA ADMINÓW), szkoda że tak > > późno, bo nie byłoby tylu niepotrzebnych wątków > > ??? > Nie rozumiem? Sprecyzuj :)

Domyślam się, że chodzi o potwierdzenie przed wysłaniem posta.

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> Domyślam się, że chodzi o potwierdzenie przed wysłaniem posta.

Jesli tak, to gratulacje naleza sie wlasnie marpa - przeciez stal sie inspiracja dla tego "wynalazku"

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> wlasnie marpa - przeciez stal sie inspiracja dla tego "wynalazku"

nie chce mi się tego wałkować, ale stwierdzę tylko fakt iż żadnago, ale to żadnego, wątku ja jeszcze nie założył był :-) (I chyba nie zamierzam, a w tym przypadku w/w przypadkiem byłem pierwszy ;-))

Pozdrawiam gorąco (w gorącej wodzie kąpanych) ADMINÓW

PS TAK pewien jestem po stokroć, że chcę wysłać tą odpowiedź!!! Sprawdziłem jeszcze

--- Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, nie udźwigniesz

wysłane przez torwid (gość)

Proponuję (calkiem powaźnie!) umieszczenie obok tego apelu licznika, który będzie zmniejszał brakujacą kwotę wraz z napływającymi wpłatami. przy okazji zobaczymy, jak wielka i szybka jest mobilizacja. W końcu uzytkowników i kibiców jest tylu, źe nie powinno byc chyba problemu?

wysłane przez Phobos 17

torwid napisał(a):

> Proponuję (calkiem powaźnie!) umieszczenie obok tego apelu > licznika, który będzie zmniejszał brakujacą kwotę wraz z > napływającymi wpłatami.

Wykonywalne :) Choc mozen ie do konca w takiej wersji i nie "od reki" :) Postaram sie napisac potrzebny akrypt dzis wieczorem lub jutro :)

> przy okazji zobaczymy, jak wielka i > szybka jest mobilizacja. W końcu uzytkowników i kibiców jest > tylu, źe nie powinno byc chyba problemu?

Pierwszy raz zwracamy sie z takim apalem, wiec nie mozemy jeszcze nawet zgadywac jaki bedzie odzew, ale jestesmy dobrej mysli.

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> Wykonywalne :) > Choc mozen ie do konca w takiej wersji i nie "od reki" :) > Postaram sie napisac potrzebny akrypt dzis wieczorem lub jutro > :)

A ten pasek czerwony na górze był od początku? Bo jakoś mi sie wcześniej nie rzucił w oczy..? No i ja tam nie wiem, w jakim czasie on pokazuje wyniki, czy jest bezpośrednio połączony z Twoim kontem? Moźe jakie przekierowanie zrobimy dla innych potrzebujacych :) A tak na powaźnie - symboliczna wpłata poszła, więc to "0" powinno wkrótce zniknąć

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> A tak na powaźnie - symboliczna wpłata poszła, więc to "0" > powinno wkrótce zniknąć

Miło :) Dziękujemy! :)

So never mind the darkness.

wysłane przez Phobos 17

> A ten pasek czerwony na górze był od początku?

Pojawil sie okolo godziny 2:31 w nocy czyli 12 minut po ukazaniu sie apelu ;)

> No i ja tam nie wiem, w jakim > czasie on pokazuje wyniki, czy jest bezpośrednio połączony z > Twoim kontem?

Niestety nie jestem jeszcze w stanie stowrzyc systemu, ktory polaczylby sie z systemem bankowym PKO BP ;) Dostep do konta mam ja oraz Maciej Kubien. Sprawdzane bedzie kilka(naście razy dziennie) przy czym po raz ostatni okolo godziny 18. Kazda wplata zarejestrowana na koncie zostanie wpisana do bazy danych komisu (kwota, data wplaty itd.) wiec codziennie najpozniej do godziny 18 bedziemy znali aktualny stan zbiorki.

> A tak na powaźnie - symboliczna wpłata poszła, więc to "0" > powinno wkrótce zniknąć

Cieszymy sie i dziekujemy :)

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Realista Sceptyk (gość)

Taaa wszystko fajnie pieknie... rozumiem, ze utrzymanie serwera i domeny kosztuje i ze nalezy to do obowiazkow adminow (a moze raczej zalozyciela strony), ale sadze, ze taki apel to po czesci szukanie chetnych/naiwnych (ktorzy z pewnoscia sie znajda). Czemu szefowstwo tej strony nie moze samo uiscic podanej kwoty? w koncu hobby (jakim w tym wypadku jest km, a w zasadzie prowadzenie strony o km) jak dobrze wiadomo jest sakiewka bez dna. co prawda jesli 20 osob wplaci np po 5zl to w zasadzie zadna z nich nie zbiednieje, ale autor (a moze raczej wlasciciel) tych parę groszy (stówa jak w pysk) niewatpliwie zaoszczedzi. Ze smutkiem stwierdzam, ze prywate i wygodnictwo czuje na kilometr...

"Wpłacenie pieniędzy jest wyłącznie Waszą dobrą wolą. Nie zmuszamy do tego nikogo. Tylko od Was zależy, czy będziemy mogli się Wam wszystkim odwdzięczyć robiąc to, co kochamy najbardziej – dalej tworząc i rozwijając Serwis KOMIS." - czytajcie: jesli chcecie nas oglądać to płaćcie. Romantyczne, prawda?

wysłane przez Jacek

Realista Sceptyk napisał(a):

> "Wpłacenie pieniędzy jest wyłącznie Waszą dobrą wolą. Nie > zmuszamy do tego nikogo. Tylko od Was zależy, czy będziemy > mogli się Wam wszystkim odwdzięczyć robiąc to, co kochamy > najbardziej – dalej tworząc i rozwijając Serwis KOMIS." - > czytajcie: jesli chcecie nas oglądać to płaćcie. Romantyczne, > prawda?

Czytaj też inne zdanie "serwis KOMIS jest tworzony przez wszystkich". Adminów jest czterech, ale z serwisem współpracuje kilka/kilkanaście innych osób. Różni ludzie chcieli pokazać światu swoje hasła encyklopedyczne, inni swoje zdjęcia, inni jeszcze coś innego. A teraz jak przychodzi do płacenia to niech sobie admini płacą? No sorry. Ja umieściłem tu masę zdjęć, kilka haseł. Dlaczego? Bo Marcin Stefanowicz stronę stworzył tak, ażeby każdy kto chce mógł pokazać swoją twórczość innym. Ja wpłacę symboliczną dychę. Więcej nie mam, a że na nic szczególnego nie zbieram, to wpłacę tego banknota z przyjemnością i sadysfakcją. To tyle co miałem do powiedzenia.

wysłane przez konjo  4

Realista Sceptyk napisał(a):

> Taaa wszystko fajnie pieknie... rozumiem, ze utrzymanie > serwera i domeny kosztuje i ze nalezy to do obowiazkow > adminow (a moze raczej zalozyciela strony)

Niestety nie prowadzimy działalności gospodarczej, nie zbieramy kokosów z reklam i nikt nas nie sponsoruje. Tworzymy serwis społecznie. Marcin Stefanowicz poświęca wystarczająco dużo nocy na udoskonalenie skryptów, żeby strona działała lepiej i sprawniej. Także skryptów forum na których możesz wyrazić swoje negatywne zdanie.

> taki apel to po czesci szukanie chetnych/naiwnych (ktorzy z > pewnoscia sie znajda).

Czy uważasz że Torwid który zasypuje nas ciekawymi materiałami, w szczególności zdjęciami z wypadków, czy Jacek jako twórca największej ilości zdjęć w galerii są naiwni, ponieważ zadeklarowali pomoc. Myśle, że Ich obrażasz takim stwierdzeniem. :/

> Czemu szefowstwo tej strony nie moze > samo uiscic podanej kwoty? w koncu hobby (jakim w tym wypadku > jest km, a w zasadzie prowadzenie strony o km) jak dobrze > wiadomo jest sakiewka bez dna. co prawda jesli 20 osob > wplaci np po 5zl to w zasadzie zadna z nich nie zbiednieje, > ale autor (a moze raczej wlasciciel) tych parę groszy (stówa > jak w pysk) niewatpliwie zaoszczedzi.

A bierzesz pod uwagę to, że szefostwo nie koniecznie musi mieć źródło stałych dochodów? Nie znasz naszej sytuacji materialnej, więc dlaczego wyciągasz wnioski z góry.

> Ze smutkiem stwierdzam, > ze prywate i wygodnictwo czuje na kilometr...

Wygodnie to jest pojawić się pierwszy raz na stronie i ją skrytykować. Zapytaj fotografów ile czasu zajmuje sfotografowanie wszystkich wagonów 102Na w mieści, zapytaj webmastera ile czasu zajęło stworzenie kodu, zapytaj encyklopedystów czy taborowców ile poświęcili dla przygotowania i zredagowania materiału. Phobos dał coś ludziom związanym hobbystycznie tudzież zawodowo z KM i zaprosił ich do współpracy, dlatego teraz prosi, a nie wymaga o symboliczne wsparcie - choćby 1 PLN jak kto może. > jesli chcecie nas oglądać to płaćcie. Romantyczne, prawda?

Romantyczne nawet powiedziałbym, że bardzo, tylko zapomniałeś zacytować, że wpłata jest dobrowolna, segregacji na tych którzy pomogli i nie pomogli nie będzie i że zwracamy się do osób które CHCĄ nas wesprzeć. Zapomniałeś też dodać, że serwis Komis poza jednym wyjątkiem (Google) nie zasypuje użytkowników reklamami, pop-upami czy też denerwującymi poltergeistami...

Dajemy każdemu użytkownikowi możliwość publikacji zdjęć: pośrednio poprzez sandbox lub dla osób z wyższymi uprawnieniami bezpośrednio. Mamy w tej chwili ponad 900 zdjęć przy przeciętnym rozmiarze 200-300 KB, codziennie w sandoboxie pojawiają się kolejne zdjęcia. Myślisz, że na długo wystarczy nam miejsca na obecnym serwerze 400 MB?

--- All we need is just a little patience.

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid (gość)

konjo napisał(a):

(...) > Czy uważasz że Torwid który zasypuje nas ciekawymi materiałami, > w szczególności zdjęciami z wypadków, czy Jacek jako twórca > największej ilości zdjęć w galerii są naiwni, ponieważ > zadeklarowali pomoc. Myśle, że Ich obrażasz takim > stwierdzeniem. :/ Nie jest w stanie mnie czymś takim obrazić. Za to pozwolę sobie na lekki OT: Kiedyś przed jakimś skansenem kolejowym, bodajże w Wolsztynie, wybuchła awantura. Dwóch ok. 20-latków upierało się, że powinni miec darmowy wstęp, bo przecież są miłosnikami kolei i nalkeżą do czegoś-tam. Portier czy inny bileter był nieubłagany, za to do dyskusji włączył się 80-letni dziadek. Stwierdził, że on też kocha kolej, nigdzie nie należy, a tutejsze eksponaty zna na pamięć i mógłby robić za przewodnika. Ale przychodzi regularnmie co tydzień, w zasadzie tylko po to, by kupić 2 bilety. Wie, że dochód z ich sprzedaży pozwala się w jakimś stopniu muzeum utrzymać, a on nic innego nie może już zrobić. Dlatego bawią mnie miłośnicy/hobbyści/entuzjaści, którzy należą, ewentualnie coś zrobią i czekają na oklaski. Pzdr. P.S. Z utęsknieniem czekam na drgnięcie licznika, bo nie wierzę, że cały czas jest "0"

wysłane przez konjo  4

torwid napisał(a):

> P.S. Z utęsknieniem czekam na drgnięcie licznika, bo nie wierzę, > że cały czas jest "0"

No właśnie został poruszony :) Dziękujemy za pomoc :)

So never mind the darkness.

wysłane przez torwid (gość)

torwid napisał(a):

> Pzdr. > P.S. Z utęsknieniem czekam na drgnięcie licznika, bo nie wierzę, > że cały czas jest "0" Coś technika zawodzi. W ciągu chwilki taki skok? Ale cieszę się, że nie jestem jedynym naiwnym ;)

wysłane przez MQ ?

torwid napisał(a):

> Coś technika zawodzi. W ciągu chwilki taki skok?

Hehe, właśnie sprawdziłem stan konta ;-)

wysłane przez Phobos 17

> Myślisz, że na długo wystarczy > nam miejsca na obecnym serwerze 400 MB?

Errata - obecny serwer ma pojemnosc 300 MB przy czym 50 jest na stale zarezerwowane na bazy danych MySQL.

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez Phobos 17

Przepraszam wszystkich, ze tak dlugo czekaliscie na moja riposte - mialem nieplanowy wyjazd za miasto. W zasadzie mógłbym napisać dużo. Ale tego nie zrobie. Nie będę adwokatem we własnej sprawie, bo tak naprawde rzuciłeś oskarżenia w moim kierunku.

Mogę podziękować Jackowi oraz Konjo za to co napisali.

Odniosę się tylko do tego zdania: > Ze smutkiem stwierdzam, > ze prywate i wygodnictwo czuje na kilometr...

Od ponad roku staram się stworzyć taką stronę, o której każdy będzie mógł powiedzieć "moja". Niektórzy podrzucają nam informacje, niektórzy dodają zdjęcia, bez innych nie byłoby księgi taborowej. KOMIS tworzą wszyscy, którzy tego chcą i powtarzam to na każdym kroku.

Ty odbierasz akcję zbiórki pieniędzy na serwer jako moją prywatę i wygodnictwo. Ubliżasz mi. Mam nadzieję, że wbrew Tobie, pieniądze zbierzemy i jeszcze bardzie zintegrujemy się w swoich gronie, że wszyscy będą mieli świadomość, że Serwis KOMIS nie jest stroną Marcina Stefanowicza, a stroną Miłośników Komunikacji Miejskiej. Gdybym chciał zarobić - nie spędziłbył ostatnich 4 lat intensywnie ucząc się PHP po nocach tylko po to, żeby po nocach pisać kolejne skrypty, tylko po to, żeby po nocach je umieszczać na serwerze i patrzeć, czy zdają egzamin zwany codziennością.

W zasadzie po przeczytaniu słów "Ze smutkiem stwierdzam, ze prywate i wygodnictwo czuje na kilometr" powinienem całą akcję przerwać i cały sserwis zlikwidować. Bo chyba o to ci chodzi, prawda? Żeby Marcin poszedł sobie w cholere i przestał na siłe uszczęśliwiać ludzi swoimi skryptami?

Ale nie zrobię tego. Bo mam poczucie obowiązku. Bo kocham to, co robię. Oraz dlatego, że są na tym świecie ludzie, którzy potrafią zrozumieć moje intencje - dobre intencje.

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Phobos napisał(a):

> mam poczucie obowiązku. Bo kocham to, co robię. > Oraz dlatego, że są na tym świecie ludzie, > którzy potrafią zrozumieć moje intencje - dobre intencje. > --- > 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Niestetuńcio dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane, ale poważnie to z intencjami niezawsze tak było jak piszesz ;-) Apropos mojej osoby, to ja finansowo wspieram inny portal, z którym bardziej się utożsamiam, bardziej się nań udzielam i tak to właśnie jest.

--- Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, nie udźwigniesz

wysłane przez Phobos 17

> Niestetuńcio dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane,

Być może. Jeśli po tej zbiórce jakaś asteroida spadnie nam na głowe i naukowcy udowodnią, że jest to wyłączną winą Marcina S. to będzie można tak mówić. Osobiście nie widze w jaki sposób zbiórka pieniędzy mogłaby zaszkodzić Serwisowi.

> ale poważnie to z intencjami niezawsze tak było jak piszesz ;-)

Co masz na myśli?

> Apropos mojej osoby, [ciach]

Ależ spokojnie :-) Nie mamy zamiaru nikogo rozliczać z tego, na co przeznacza swoje pieniądze. Zreszta w apelu i tym wątku pisaliśmy o tym już conajmniej kilka razy.

--- 1 październik 2004 - smutny lepszego początek

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.

wysłane przez vojciech (gość)

Realista Sceptyk napisał(a):

> Taaa wszystko fajnie pieknie... rozumiem, ze utrzymanie > serwera i domeny kosztuje i ze nalezy to do obowiazkow > adminow (a moze raczej zalozyciela strony),

A ja tego nie rozumiem. Od kiedy do obowiązków admina (adminów) strony należy utrzymanie sewrerów? Może przydałaby się jakaś definicja admina: http://encyklopedia.pwn.pl/525_1.html Nie jest napisane, że administrator strony ma płacić za dobra ogólnodostępne, tudzież utrzymanie serwerów, do których nawet nie ma dostępu. Inna definicja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Admin Tutaj także nie jest napisane, że "ze utrzymanie serwera i domeny (...) nalezy to do obowiazkow adminow [strony internetowej]". Chyba, że chodzi Ci o adminów danego serwera - napisz do nich, czemu za darmo nie utrzymują tegoż serwera, odpowiedź z całą pewnością będzie interesująca.

> Czemu szefowstwo tej strony nie moze > samo uiscic podanej kwoty?

Jeśli ktoś działa społecznie, poświęca swój czas, energię i umiejętności, aby stworzyć coś dla pewnej grupy ludzi, to do cholery czemu ma jeszcze za to płacić? Czy widziałeś gdzieś ogłoszenie typu "poszukujemy wolontariuszy do opieki nad osobami starszymi, wystarczy wpłacić 200 zł aby zostać wolontariuszem"?

> ale autor (a moze raczej wlasciciel) tych parę groszy (stówa > jak w pysk) niewatpliwie zaoszczedzi. Ze smutkiem stwierdzam, > ze prywate i wygodnictwo czuje na kilometr...

Nie wiem, jak bardzo się znasz na programowaniu. W tym konkretnym przypadku programowaniu w php. Myślę, że twórca tej strony niewątpliwie nie zaoszczędził poświęcając swój prywatny czas na pisanie skryptów. Zauważ może przy tym (jeśli cokolwiek się na tym znasz), że większość dużych firm nie posiada strony z podobną funkcjonalnością jak ta strona - jest ona dosyć skomplikowana jakby nie patrzeć.

Więc jak - ktoś poświęca swój czas, aby zrobić darmową stronę dla ogółu, a Ty sądzisz, że nie ma nawet prawa zwrócić się do użytkowników strony o pomoc w jej utrzymaniu, jeśli sam z jakiś względów nie może opłacić serwera i domeny?

wysłane przez kajetansz 65

...i tyle.

Czy jest jakis inny serwis mkmów w Polsce który przeprowadzał zbiórkę pieniędzy?

Штирлиц

wysłane przez ewa (gość)

Stirlitz napisał(a):

> Czy jest jakis inny serwis mkmów w Polsce który przeprowadzał > zbiórkę pieniędzy?

To zaskakujace, ze wiekszosc z Was często odwiedza KOMIS, czyta, wypowiada się na forum,dodaje zdjecia, informacje, itd, a kiedy przychodzi co do czego, to jest zszokowana tą sytuacją. I co w tym dziwnego, że ludzie, którzy robią coś dla Was, raz proszą o wsparcie?

wysłane przez Robert 5

Stirlitz napisał(a):

> ...i tyle. > > Czy jest jakis inny serwis mkmów w Polsce który przeprowadzał > zbiórkę pieniędzy?

Mkmów nie znam, ale jest taki jeden słynny Serwer Miłośników Transportu Szynowego, na powstanie którego w 1999 r. odbyła się składka, a już po roku na grupie dyskusyjnej pl.misc.kolej odbywały się obszerne a bezowocne dyskusje na tematy głownie finansowe związane z tymże serwerem - jak np. tu(skróciłem adres): http://miniurl.pl/skladkanaserwersmts.

wysłane przez kajetansz 65

Robert napisał(a):

> Mkmów nie znam, ale jest taki jeden słynny Serwer Miłośników > Transportu Szynowego, na powstanie którego w 1999 r. odbyła się > składka, a już po roku na grupie dyskusyjnej pl.misc.kolej > odbywały się obszerne a bezowocne dyskusje na tematy głownie > finansowe związane z tymże serwerem

Po napisaniu tego postu kumpel mi napisal na GG o tej akcji i co się następnie.

Штирлиц

wysłane przez lhb178 19

Robert napisał(a):

> Mkmów nie znam, ale jest taki jeden słynny Serwer Miłośników > Transportu Szynowego, na powstanie którego w 1999 r. odbyła się > składka, a już po roku na grupie dyskusyjnej pl.misc.kolej > odbywały się obszerne a bezowocne dyskusje na tematy głownie > finansowe związane z tymże serwerem - jak np. tu(skróciłem > adres): http://miniurl.pl/skladkanaserwersmts.

Sugerujesz, że może się w naszym gronie znaleźć kawopodobny troll? :>

wysłane przez Robert 5

lhb178 napisał(a):

> > Sugerujesz, że może się w naszym gronie znaleźć kawopodobny > troll? :>

Jak powiedział poeta: wszystko się może zdarzyć :>. A jasnowidzem nie jestem :].