Forum

Powrót tramwajów na Turzyn

W związku z zakończeniem przebudowy torowiska na skrzyżowaniu ulicy Krzywoustego i alei Bohaterów Warszawy 26 sierpnia w to miejsce powrócą tramwaje.

wysłane przez lukaszenko 16

Ciekawe co według ZDiTM oznacza normalny rozkład jazdy na linii 7. No i ciekawi mnie ten rozkład na dziesiątce, czy cokolwiek znaczącego się w zmieni.

wysłane przez MQ ?

lukaszenko napisał(a):
Ciekawe co według ZDiTM oznacza normalny rozkład jazdy na linii 7. No i ciekawi mnie ten rozkład na dziesiątce, czy cokolwiek znaczącego się w zmieni.

Rozkłady wiszą już na stronie ZDiTM. Żadnej rewolucji nie ma.

wysłane przez Mar321 0

lukaszenko napisał(a):
Ciekawe co według ZDiTM oznacza normalny rozkład jazdy na linii 7. No i ciekawi mnie ten rozkład na dziesiątce, czy cokolwiek znaczącego się w zmieni.

Normalny to był, kiedy 7 kursowała w szczycie co 6 minut. Teraz dalej mamy niepraktyczny takt na Turkusową (3-3-6) i ścisk w godzinach szczytu, zwłaszcza w kontekście wycięcia D i E.
Mar321 napisał(a):
Normalny to był, kiedy 7 kursowała w szczycie co 6 minut. Teraz dalej mamy niepraktyczny takt na Turkusową (3-3-6) i ścisk w godzinach szczytu, zwłaszcza w kontekście wycięcia D i E.

Kiedyś ktoś na forum wspominał, że 7 kursująca co 6 minut na trasie Turkusowa - Wyszyńskiego nie jest potrzebna. Wystarczy zrobić porządek z tym nietrafionym taktem kursowania.

wysłane przez Mar321 0

333Wojtas333 napisał(a):
Kiedyś ktoś na forum wspominał, że 7 kursująca co 6 minut na trasie Turkusowa - Wyszyńskiego nie jest potrzebna. Wystarczy zrobić porządek z tym nietrafionym taktem kursowania.

Być może, tutaj się nie upieram. Od poprawy taktu trzeba by zacząć.

wysłane przez MQ ?

Mar321 napisał(a):
Być może, tutaj się nie upieram. Od poprawy taktu trzeba by zacząć.

Dopóki nie skończą się braki kadrowe (a to problem u wszystkich, nie tylko w TS), nie ma co liczyć na jakąś poprawę.

wysłane przez Mareczek 5

MQ napisał(a):
Dopóki nie skończą się braki kadrowe (a to problem u wszystkich, nie tylko w TS), nie ma co liczyć na jakąś poprawę.

Coś czuję, że kolejna linia polegnie z taktem 6 minut :( A można by było to rozwiązać, robiąc na tramwajach niedziele i święta przez cały dzień co 20 minut (te 12 minut od 11 do 18 to taki przerost formy nad treścią, a ilu ludzi trzeba dodatkowo zatrudnić, którym potem za ten dzień pracy trzeba dać wolne - np. w dzień roboczy).

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez Wojtek 24

MQ napisał(a):
Dopóki nie skończą się braki kadrowe (a to problem u wszystkich, nie tylko w TS), nie ma co liczyć na jakąś poprawę.

A teraz pytanie. Jeżeli poprawią się braki kadrowe to czy częstotliwość też się poprawi, na taką jaka była przed cięciami? Bo nie wiem czy zachęcamy mieszkańców do korzystania z KM, czy nie?

wysłane przez MQ ?

Wojtek napisał(a):
A teraz pytanie. Jeżeli poprawią się braki kadrowe to czy częstotliwość też się poprawi, na taką jaka była przed cięciami?

Myślę, że na 4 to prawdopodobne. Na 7 pewnie trochę mniej, bo tam przy 6-minutowej częstotliwości wychodziła jakaś kosmiczna liczba brygad. Do tego nie wiem, czy taboru wystarczy.

Bo nie wiem czy zachęcamy mieszkańców do korzystania z KM, czy nie?

Dyplomatycznie nie odpowiem ;-)

wysłane przez t105n  49

Prawie dwa miesiące na remont łuku torowego na skrzyżowaniu. Pieruńsko długo...
4

wysłane przez kasper1 50

Według www.jakdojade.pl, oraz www.maps.google.com zauważyłem, że po wakacjach linia 4 powraca do 24-minutowej częstotliwości. Czyżby nadal są braki kadrowe?

PKS Szczecin - STOP masowych kasacji i kupowania szrotu z BVG Berlina.

wysłane przez Karton_03 91

kasper1 napisał(a):
Według www.jakdojade.pl, oraz www.maps.google.com zauważyłem, że po wakacjach linia 4 powraca do 24-minutowej częstotliwości. Czyżby nadal są braki kadrowe?

12-minutowa częstotliwość linii 4 sprzed wakacji się nie zmienia.

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...

wysłane przez kasper1 50

Na stronie ZDiTM wiszą już nowe rozkłady czwórki.

PKS Szczecin - STOP masowych kasacji i kupowania szrotu z BVG Berlina.