Forum

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z epidemią koronawirusa

W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i pracowników komunikacji miejskiej wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego.

Uważam, że zmiana statusu przystanków z warunkowych na stałe niczego prócz wzrostu opóźnień nie zmienia.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Cezar007 napisał(a):
Uważam, że zmiana statusu przystanków z warunkowych na stałe niczego prócz wzrostu opóźnień nie zmienia.

Lepiej się spóźnić niż jechać w autobusie w którym brak świeżego powietrza, pomyśl o kierowcach, którzy na co dzień wożą tysiące ludzi, oni też chcą trochę powietrza.
Ikarus 280 napisał(a):
Lepiej się spóźnić niż jechać w autobusie w którym brak świeżego powietrza, pomyśl o kierowcach, którzy na co dzień wożą tysiące ludzi, oni też chcą trochę powietrza.

Kierowca to sobie otworzy okno.
Działania pozorowane. Trzeba coś robić żeby nie mówili że nic nie robią...
Cezar007 napisał(a):
Uważam, że zmiana statusu przystanków z warunkowych na stałe niczego prócz wzrostu opóźnień nie zmienia.

Dokładnie, zobaczymy jak będzie w przypadku linii nocnych, choć wydaje mi się, że ta zmiana jest jedynie "na papierze" i większych zmian nie wniesie. W liniach nocnych raczej tłoku nie ma, więc jeżeli kierowca zobaczy, że nikt nie przygotowuje się do wysiadania, to raczej będzie omijał przystanki. I prawidłowo.

@opowiesciwobiektywie
Cezar007 napisał(a):
Uważam, że zmiana statusu przystanków z warunkowych na stałe niczego prócz wzrostu opóźnień nie zmienia.

Dzisiaj na trasie SST tramwaje jeździły "po staremu". Podobnie niektóre autobusy jadące przez ul. Walecznych.

wysłane przez Luke_Police  163

W informacji brakuje wzmianki o tym, że przewoźnicy autobusowi dziś zaczęli wprowadzać strefy ochronne w autobusach zwiększające dystans między pasażerami, a kierowcą. Pierwsze drzwi nie będą używane podczas wymiany pasażerskiej, a pierwszy rząd siedzeń zostanie odgrodzony taśmami zawieszonymi na rurkach.

Technik serwisu :)
Luke_Police napisał(a):
W informacji brakuje wzmianki o tym, że przewoźnicy autobusowi dziś zaczęli wprowadzać strefy ochronne w autobusach zwiększające dystans między pasażerami, a kierowcą. Pierwsze drzwi nie będą używane podczas wymiany pasażerskiej, a pierwszy rząd siedzeń zostanie odgrodzony taśmami zawieszonymi na rurkach.

Czyli mamy rozwiązanie skopiowane z Krakowa, gdzie zostało już okrzyknięte "strefami wolnymi od koronawirusa". Mam wątpliwości czy to cokolwiek daje, jak zresztą wszystkie te "działania prewencyjne".

wysłane przez Wojtek 24

maciekos95 napisał(a):
Czyli mamy rozwiązanie skopiowane z Krakowa, gdzie zostało już okrzyknięte "strefami wolnymi od koronawirusa". Mam wątpliwości czy to cokolwiek daje, jak zresztą wszystkie te "działania prewencyjne".

Kierowca jest narażony więc warto zrobić cokolwiek, aby chodź trochę go uchronić. W SPPK i SPAD są wydzialane strefy, ale czy nasz SPAK też to zrobi? Czy będzie szukał oszczędności na kawałek taśmy?! Przekonamy się jutro.

wysłane przez Mareczek 5

maciekos95 napisał(a):
Czyli mamy rozwiązanie skopiowane z Krakowa, gdzie zostało już okrzyknięte "strefami wolnymi od koronawirusa". Mam wątpliwości czy to cokolwiek daje, jak zresztą wszystkie te "działania prewencyjne".

Ze wszystkich wymyślonych działań do wydaje się najbardziej efektywne - z punktu widzenia ochrony kierujących.
Aha, w Krakowie jest to stosowane w pojazdach gdzie kabina nie jest zabudowana. W Szczecinie widziałem że stosuje się to wszędzie.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):
Ze wszystkich wymyślonych działań do wydaje się najbardziej efektywne - z punktu widzenia ochrony kierujących.
Aha, w Krakowie jest to stosowane w pojazdach gdzie kabina nie jest zabudowana. W Szczecinie widziałem że stosuje się to wszędzie.

W SPAKu chyba tego nie ma.
Mareczek napisał(a):
Aha, w Krakowie jest to stosowane w pojazdach gdzie kabina nie jest zabudowana. W Szczecinie widziałem że stosuje się to wszędzie.

Autobusy SPAD z zabudowaną kabiną nie miały wczoraj odgrodzonego pierwszego rzędu siedzeń.

wysłane przez MlodyS53 77

Pomeranianek napisał(a):
Autobusy SPAD z zabudowaną kabiną nie miały wczoraj odgrodzonego pierwszego rzędu siedzeń.

Wprowadzono odgrodzenia wczoraj po zjeździe do zajezdni. Dziś już są odgrodzone.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.