Forum

Zmiany w komunikacji miejskiej od 25 marca

25 marca wprowadzone zostaną kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Przywrócone zostanie kursowanie komunikacji miejskiej według powszednich rozkładów jazdy jak w dni wolne od nauki w szkołach. Dotyczy to godzin szczytów przewozowych (5–8 i 13–16:30). W pozostałych godzinach linie będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy.

wysłane przez bartez 336

Ciekawe jak ZDiTM ogarnie wymóg, że w autobusie czy w tramwaju od jutra może być tylko połowa pasażerów względem ilości miejsc siedzących. Kto to będzie sprawdzał np w drugim wagonie?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
Ciekawe jak ZDiTM ogarnie wymóg, że w autobusie czy w tramwaju od jutra może być tylko połowa pasażerów względem ilości miejsc siedzących. Kto to będzie sprawdzał np w drugim wagonie?

Będą jeździć tylko pierwsze wagony :)

A tak serio, to nikt. Bo kierowca czy motorniczy nie po to jest odizolowany od ludzi żeby teraz iść i mówić Ty możesz jechać a Ty nie. Z resztą to się skończy linczem.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
bartez napisał(a):
Ciekawe jak ZDiTM ogarnie wymóg, że w autobusie czy w tramwaju od jutra może być tylko połowa pasażerów względem ilości miejsc siedzących. Kto to będzie sprawdzał np w drugim wagonie?

Nie wiem, jak to wygląda od strony prawa w Polsce, ale w Niderlandach to ludzie są odpowiedzialni za to, aby zachować odległość od innych To ludzie będą karani za nie dostosowanie się do zasad. Nie zarządcy parków, nie właściciele sklepów, nie organizatorzy transportu.

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Phobos napisał(a):
Nie wiem, jak to wygląda od strony prawa w Polsce, ale w Niderlandach to ludzie są odpowiedzialni za to, aby zachować odległość od innych

No właśnie. A w Polsce, jak to w Polsce. Kilka godzin temu na konferencji prasowej Kamińskiego, Komendant Główny Policji Szymczyk stwierdził że polecił podwładnym (i służbom wojewodów) żeby dziś funkcjonariusze policji pouczali kierowców autobusów, a... od jutra karali wysokimi mandatami kierowców autobusów, którzy nie będą stosowali się do obowiązku przewożenia odpowiedniej ilości pasażerów na pokładzie pojazdów. Nie wierzyłem w to co słyszałem.

Tak, tak, chodziło o komunikację miejską.
Post został wyedytowany przez autora.
Pepe napisał(a):
Nie wierzyłem w to co słyszałem.

W tym kraju podejmowane są różne dziwne decyzje, niekoniecznie z obowiązującym prawem itd.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Błażej 3

To że wraca rozkład powszedni to nie znaczy że jutro wszystko wyjedzie. Spora liczba kierowców i motorniczych w związku z zamknięciem szkół wzięła opieki na dzieci, następna część pracowników która wystraszyła się wirusa uciekła na chorobowe, a jeszcze do tego spółki w związku z wprowadzeniem w dzień powszedni rozkładu sobotniego powyrzucały pracowników na urlopy zaległe. A więc wątpię aby w kilka godzin udało się to wszystko odkręcić i zapewnić pełną obsadę. Także pozdrawiam wszystkich pasażerów czekających jutro na autobusy i tramwaje widmo.

wysłane przez Wojtek 24

Dlatego ktoś z ZDiTMu powinien ponieść za to konsekwencję. To było lekkie przegięcie ograniczać kursy na wszystkich liniach tramwajowych z 12 minut do 20 przez cały dzień. Mogli najpierw stopniowo zmniejszyć do 15 minut i obserwować sytuację. Może by to jeszcze jakoś przeszło. I uważam, że za zaistniałą sytuację przewoźnicy nie powinni ponosić kar za "niewyjazdy".

wysłane przez Waszka 80

Szkoda, że nikt wcześniej nie zbadał zapotrzebowania na kursy w szczycie. Sobotnie zmiany zostały wprowadzone na szybko, bez przemyślenia, prawdopodobnie z powodu paniki, a teraz wszystko odkręcają co jedynie tworzy zamieszanie.

@opowiesciwobiektywie