Forum

Informacja

wysłane przez Tosiek 17

Witam
Jeżeli ktoś zna blondynkę z SPPK prowadzącą MANa 792 to bardzo proszę o przekazanie informacji że nie robię zdjęcia jej tylko autobusowi. Informuję ponieważ za każdy razem jak fotografuję autobus numer 792 i jest prowadzony przez wyżej wymienioną panią to za każdym razem ta pani używa bardzo mocno klaksonu
Pozdrawiam

Na koniec świata i jeszcze dalej i najlepiej z dala od Szczecina!

wysłane przez Vlogus123 8

LOZOI napisał(a):
Witam
Jeżeli ktoś zna blondynkę z SPPK prowadzącą MANa 792 to bardzo proszę o przekazanie informacji że nie robię zdjęcia jej tylko autobusowi. Informuję ponieważ za każdy razem jak fotografuję autobus numer 792 i jest prowadzony przez wyżej wymienioną panią to za każdym razem ta pani używa bardzo mocno klaksonu
Pozdrawiam

Dobra. Jak będę przechodził obok to jej powiem ;-)

wysłane przez Arek Dynamo 0

LOZOI napisał(a):
Witam
Jeżeli ktoś zna blondynkę z SPPK prowadzącą MANa 792 to bardzo proszę o przekazanie informacji że nie robię zdjęcia jej tylko autobusowi. Informuję ponieważ za każdy razem jak fotografuję autobus numer 792 i jest prowadzony przez wyżej wymienioną panią to za każdym razem ta pani używa bardzo mocno klaksonu
Pozdrawiam

No nie wiem czy to coś da :p bo jak ktoś nie lubi być "fotografowany", to i tak nie zmieni się pogląd danego kierowcy

wysłane przez Cezar007 2

LOZOI napisał(a):
Witam
Jeżeli ktoś zna blondynkę z SPPK prowadzącą MANa 792 to bardzo proszę o przekazanie informacji że nie robię zdjęcia jej tylko autobusowi. Informuję ponieważ za każdy razem jak fotografuję autobus numer 792 i jest prowadzony przez wyżej wymienioną panią to za każdym razem ta pani używa bardzo mocno klaksonu
Pozdrawiam

Może Cię pozdrawia ;)

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
5

wysłane przez Karton_03 89

Cezar007 napisał(a):
Może Cię pozdrawia ;)

Klaksonem też można pozdrowić :-D

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
4

wysłane przez Olo07

Karton_03 napisał(a):
Klaksonem też można pozdrowić :-D

Dokładnie, jest taki Ukrainiec z PKSu. Jak mu zrobisz zdjęcie to się uśmiecha i klaksonem pozdrawia.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez fan004 84

Olo07 napisał(a):
Dokładnie, jest taki Ukrainiec z PKSu. Jak mu zrobisz zdjęcie to się uśmiecha i klaksonem pozdrawia.

Ja niestety nigdy miłego prowadzącego pojazd nie spotkałem. Pamiętam jak dawno temu, gdy jeszcze byłem w gimnazjum, robiłem zdjęcie "czwórce" na Pomorzanach. Motorniczy nawet do mnie wyszedł gdy dojechał na peron i zagroził, mocno cenzurując jego wypowiedź, że "przetrzepie mi skórę" jeśli nie usunę zdjęcia.

#TramwajemPoŚwiecie
1

wysłane przez Kanarek 58

fan004 napisał(a):
Ja niestety nigdy miłego prowadzącego pojazd nie spotkałem.

Trzeba się nieźle postarać żeby nie spotkać żadnego miłego prowadzącego. Do mnie praktycznie na każdym wyjściu ktoś macha lub świeci długimi.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez t105n  49

Karton_03 napisał(a):
Klaksonem też można pozdrowić :-D

Zulu Gula tak robi. I jeszcze wali światłami.
1

wysłane przez MlodyS53 77

t105n napisał(a):
Zulu Gula tak robi. I jeszcze wali światłami.

Bez guli.
Teraz już tylko Zulu i tylko na samorządzie.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez t105n  49

MlodyS53 napisał(a):
Bez guli.
Teraz już tylko Zulu i tylko na samorządzie.

Ale klaksonem i światłami nadal pozdrawia. Nieważne na jakiej linii.

wysłane przez BatiX  14

t105n napisał(a):
Ale klaksonem i światłami nadal pozdrawia. Nieważne na jakiej linii.

Jakiś czas temu w Policach mało zawału nie dostałem przez Niego :D Nie spodziewałem się, że mnie pozna po takim czasie :)

wysłane przez Michal 2

Karton_03 napisał(a):
Klaksonem też można pozdrowić :-D

Zgadza się. Kiedyś byliśmy rowerami w Chorwacji i dziwiliśmy się, że na nas trąbią ... później okazało się, że to były pozdrowienia ! :)

Tyle że jest zapewne spora różnica (przepraszam z góry za zbytnie obrazowanie, ale chcę jak najprościej :) )
to było : pip pip
a w przypadku tej Pani zapewne jest jedno wielkie : piiiiiiiiiip!

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
1

wysłane przez Tosiek 17

Cezar007 napisał(a):
Może Cię pozdrawia ;)

Raczej nie. jak robię zdjęcie to ona patrzy na mnie wilkiem

Na koniec świata i jeszcze dalej i najlepiej z dala od Szczecina!

wysłane przez Kanarek 58

LOZOI napisał(a):
jak robię zdjęcie to ona patrzy na mnie wilkiem

To nie jest powód do przejmowania się. Wiele razy było mi już grożone pozwami i nic się nie stało do dnia dzisiejszego :-) Także nie ma się po prostu czym przejmować

Pozdrawiam :-)
5

wysłane przez 333Wojtas333 15

LOZOI napisał(a):
Raczej nie. jak robię zdjęcie to ona patrzy na mnie wilkiem

No co poradzisz, Antek. Widocznie czymś jej podpadłeś :D
4

wysłane przez Michal105N

LOZOI napisał(a):
ciach

Masakra są te posty tego typu. Aż tęskno za merytorycznymi wpisami użytkownika konjo czy zdjęciami użytkownika Jacek.
6

wysłane przez konjo  4

Michal105N napisał(a):
Masakra są te posty tego typu. Aż tęskno za merytorycznymi wpisami użytkownika konjo czy zdjęciami użytkownika Jacek.

Jestem w galerii sław. ;)

Dziękuję za odkopanie mnie z archiwum i miły akcent.

Pozdrawiam

PS. Muszę obiecać poprawę i czasem coś napisać.

So never mind the darkness.
4

wysłane przez Wojtek 24

To już wiem po co chcesz, aby w pojazdach były wyświetlane numery służbowe kierowców. Wtedy upolowałbyś panią prowadzącą.

wysłane przez Tosiek 17

Wojtek napisał(a):
To już wiem po co chcesz, aby w pojazdach były wyświetlane numery służbowe kierowców. Wtedy upolowałbyś panią prowadzącą.

Nie tylko ona. W naszej komunikacji są inni kierowcy, którzy zachowują się karygodnie

Na koniec świata i jeszcze dalej i najlepiej z dala od Szczecina!

wysłane przez Wojtek 24

LOZOI napisał(a):
Nie tylko ona. W naszej komunikacji są inni kierowcy, którzy zachowują się karygodnie

Tylko, że ja z Ciebie i tych Twoich pomysłów brechtam. Jesteś miłośnikiem, więc pewnie za kilka lat zostaniesz kierowcą lub motorniczym i jak poznasz tą pracę od podstaw to pewnie inaczej będziesz "śpiewał". W większości to pasażerowie zachowują się karygodnie, ale są bezkarni no bo jak napisać na nich skargę. Niektórzy nie płacą za bilet, a wymagania mają jak nie wiadomo co.
5

wysłane przez 333Wojtas333 15

LOZOI napisał(a):
Nie tylko ona. W naszej komunikacji są inni kierowcy, którzy zachowują się karygodnie

Kolego, nie raz była zwracana Ci uwaga żebyś się ogarnął, bo mocno przesadzasz. Nie znasz realiów pracy kierowcy / motorniczego i w dodatku chcesz poniekąd iść z nimi na wojnę, a pretensje jakie wobec nich stawiasz to zazwyczaj niepoprawne zachowanie wobec Ciebie podczas robienia zdjęć, a nawet mogę założyć, że sporo w tym nadinterpretacji (może kierowcy lepiej się na ten temat wypowiedzą). Widocznie musiałeś się narazić skoro takie akcje Cię spotykają. Już doszło do tego, że Twoja aktywność internetowa jest "najeżdżana" przez niektórych internautów.

Takie zachowanie nie przystoi miłośnikowi komunikacji miejskiej, bo wsparcia nie uzyskasz, a tylko narobisz sobie biedy. Więc zastanów się czy idziesz we właściwą stronę.
10

wysłane przez 333Wojtas333 15

Wojtek napisał(a):
To już wiem po co chcesz, aby w pojazdach były wyświetlane numery służbowe kierowców. Wtedy upolowałbyś panią prowadzącą.

Nie ma co się nakręcać. Zapytał tylko czy byłaby możliwość wprowadzenia tej opcji. W zasadzie nic to nie zmienia i poprawia więc raczej to nie przejdzie.

wysłane przez Luke_Police  163

333Wojtas333 napisał(a):
Nie ma co się nakręcać. Zapytał tylko czy byłaby możliwość wprowadzenia tej opcji. W zasadzie nic to nie zmienia i poprawia więc raczej to nie przejdzie.

Technicznie jest taka możliwość, ale każdy kierowca musiałby mieć nadany numer służbowy i zakodowany elektroniczny klucz "pestkę", aby się nim logować w autokomputerze i pilnować tego przy rozpoczynaniu służby. Jako, że w komunikacji miejskiej jeździ wielu kierowców na zlecenie/własnej działalności lub innej formie zatrudnienia nie będącej etatem w danej firmie, a dodatkowo jeżdżą w kilku firmach naprzemiennie, to wprowadzenie unikalnych numerów kierowców w całej aglomeracji lub używanie różnych "pestek" dla różnych firm przewozowych byłoby trudne do ogarnięcia. Rozwiązanie takie nie niesie żadnych korzyści finansowych dla spółek przewozowych, więc raczej nie doczeka się realizacji. Dodatkową przeszkodą może być stosowanie różnych systemów informacji pasażerskiej w różnych pojazdach: R&G, Pixel, Novamedia itd. Nie wiem czy "pestka" zakodowana pod R&G będzie pracować z Pixelem i na odwrót, a chociażby w takim SPAK różne pojazdy mają różne systemy. Na koniec napiszę jeszcze, że większość kierowców nie wie nawet w jaki sposób się wylogować z autokomputera po skończeniu służby, więc wymaganie od nich by pilnowali logowania i wylogowania po to, by ktoś po numerze wyświetlonym na tablicy wewnętrznej mógł napisać na nich skargę jest bardzo życzeniowe.

PS. Nie każdy autobus/tramwaj ma wewnętrzne tablice sterowane przez autokomputer. Niektóre pojazdy mają wyłącznie tablice GMV lub nie mają nic, więc tam pasażer i tak nie zobaczy numeru kierowcy.

Technik serwisu :)
Post został wyedytowany przez autora.
4

wysłane przez lukaszenko 16

Wojtek napisał(a):
To już wiem po co chcesz, aby w pojazdach były wyświetlane numery służbowe kierowców. Wtedy upolowałbyś panią prowadzącą.

Jeszcze może frytki do tego... W ogóle dla mnie obecnie podawanie nr służbowego to bezsens. Przecież po zapisaniu takich danych ja nr boczny, data i godzina, przystanek, linia i kierunek w którym się jechało bardzo łatwo jest ustalić kto danym wozem jechał. Szczególnie teraz gdy wielki brat patrzy nawet na to czy kierowca grzebie w nosie a położenie danego pojazdu jest dostępne dwoma machnięciami palcem po ekranie telefonu...
8

wysłane przez Pomeranianek 0

lukaszenko napisał(a):
Jeszcze może frytki do tego... W ogóle dla mnie obecnie podawanie nr służbowego to bezsens. Przecież po zapisaniu takich danych ja nr boczny, data i godzina, przystanek, linia i kierunek w którym się jechało bardzo łatwo jest ustalić kto danym wozem jechał. Szczególnie teraz gdy wielki brat patrzy nawet na to czy kierowca grzebie w nosie a położenie danego pojazdu jest dostępne dwoma machnięciami palcem po ekranie telefonu...

W Gdańsku to się praktykuje - wyświetlacze wewnętrzne pojazdów podają numer służbowy kierowcy (100% taboru GAiT korzysta z SIP R&G).

wysłane przez Michal 2

Pomeranianek napisał(a):
W Gdańsku to się praktykuje - wyświetlacze wewnętrzne pojazdów podają numer służbowy kierowcy (100% taboru GAiT korzysta z SIP R&G).

Panie ! A kiedy u nas jest :
- 100 %
- w każdym pojeździe
- jednakowo
- w każdym przypadku
- identycznie
- wg schematu
- tak samo
- każdorazowo

To są stwierdzienia objęte tajemniczym milczeniem :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez Pomeranianek 0

Michal napisał(a):
[ciach]

W Szczecinie nigdy i to boli...
Post został wyedytowany przez autora.