Forum

Bombowe zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z wydobyciem bomby lotniczej z terenu Łasztowni (ulica Władysława IV) 23 sierpnia wprowadzone zostaną czasowe ograniczenia i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

wysłane przez bartez 336

Normalnie trzęsienie ziemi w rozkładach jazdy.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
Normalnie trzęsienie ziemi w rozkładach jazdy.

Wygląda na powtórkę z 2013 roku.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Mareczek napisał(a):
Wygląda na powtórkę z 2013 roku.

A co wtedy miało miejsce? Jakoś nie mogę sobie nic podobnego przypomnieć.
maciekos95 napisał(a):
A co wtedy miało miejsce? Jakoś nie mogę sobie nic podobnego przypomnieć.

https://www.mkm.szczecin.pl/informacje/1372259441/usuwanie-niewybuchu-z-dna-odry ;)

wysłane przez t105n  49

Pepe napisał(a):
https://www.mkm.szczecin.pl/informacje/1372259441/usuwanie-niewybuchu-z-dna-odry ;)

Wtedy nie wyrzucano tramwajów z Bramy Portowej.
Nie rozumiem tego, skoro niewybuch jest na Łasztowni.
1
t105n napisał(a):
Wtedy nie wyrzucano tramwajów z Bramy Portowej.
Nie rozumiem tego, skoro niewybuch jest na Łasztowni.

Widziałem zdjęcie na którym był pokazany obszar który byłby zagrożony w wyniku Nie Daj Boże wybuchu i brama portowa siw tam miejsci aczkolwiek z drugiej strony dworzec główny też się mieści a 803 na Dworzec ma jeździć.
Kacper napisał(a):
Widziałem zdjęcie na którym był pokazany obszar który byłby zagrożony w wyniku Nie Daj Boże wybuchu i brama portowa siw tam miejsci aczkolwiek z drugiej strony dworzec główny też się mieści a 803 na Dworzec ma jeździć.

Ale 803 nie będzie zawracał przy samym dworcu jak np. 70.
man1995 napisał(a):
Ale 803 nie będzie zawracał przy samym dworcu jak np. 70.

Rozumiem że ma zawracać tam gdzie dawniej zawracał 75 i 521 tak? Bo skoro nie przy samym dworcu to obecny przystanek busów wydaje sie najbardziej optymalną wersją, chociaż tam pisało że nawrót w rejonie kładki więc myślałem że bliżej mostu
Kacper napisał(a):
chociaż tam pisało że nawrót w rejonie kładki więc myślałem że bliżej mostu

A gdzie jest kładka? Bo raczej nie przy Moście Długim.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
A gdzie jest kładka? Bo raczej nie przy Moście Długim.

Myślałem o moście kolejowym, nie Długim. ;)
Kacper napisał(a):
Widziałem zdjęcie na którym był pokazany obszar który byłby zagrożony w wyniku Nie Daj Boże wybuchu i brama portowa siw tam miejsci aczkolwiek z drugiej strony dworzec główny też się mieści a 803 na Dworzec ma jeździć.

Ale 803 nie będzie zawracał przy samym dworcu jak np. 70.
t105n napisał(a):
Wtedy nie wyrzucano tramwajów z Bramy Portowej.
Nie rozumiem tego, skoro niewybuch jest na Łasztowni.

Odsyłam do pojęcia pt. "fala uderzeniowa". Całkiem niedawno było coś takiego w Bejrucie, oczywiście z pewnością skala ewentualnego wybuchu na Łasztowni byłaby mniej odczuwalna.
Post został wyedytowany przez autora.
2
t105n napisał(a):
Wtedy nie wyrzucano tramwajów z Bramy Portowej.
Nie rozumiem tego, skoro niewybuch jest na Łasztowni.

Podejrzewam, że masa bomby jest dużo większa.
pioko17 napisał(a):
Podejrzewam, że masa bomby jest dużo większa.

Otóż nie.
Bomba, która mają wydobyć jutro "Waży 250 kg, z czego ok. połowa to materiał wybuchowy" (za wiadomosci.szczecin.eu); natomiast przy bombie z 2013 r. podano, że "Waży około tony. Może zawierać ładunek wybuchowy o masie ok. 500 kg." (za szczecin.wyborcza.pl).
4
pio2 napisał(a):
Otóż nie.
Bomba, która mają wydobyć jutro "Waży 250 kg, z czego ok. połowa to materiał wybuchowy" (za wiadomosci.szczecin.eu); natomiast przy bombie z 2013 r. podano, że "Waży około tony. Może zawierać ładunek wybuchowy o masie ok. 500 kg." (za szczecin.wyborcza.pl).

Wtedy była grubsza akcja i trwała w ciągu dnia. Teraz tylko z samego rana i to skoro świt. Wtedy nawet były odwołane Msze w katedrze w ciągu dnia, a teraz wszystko wg planu. Tylko ludzi mniej. Pewnie wszyscy byli ewakuowani :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Mareczek napisał(a):
Wygląda na powtórkę z 2013 roku.

Wtedy chociaż dało się pośpiechem dojechać bezpośrednio do centrum przez Redę. A tutaj nawet nie ma informacji o tym, jak często ma kursować 61 i czy w ogóle będzie (jedynie mowa o przeniesieniu kilku autobusów do wzmocnienia tej linii).
pioko17 napisał(a):
Wtedy chociaż dało się pośpiechem dojechać bezpośrednio do centrum przez Redę. A tutaj nawet nie ma informacji o tym, jak często ma kursować 61 i czy w ogóle będzie (jedynie mowa o przeniesieniu kilku autobusów do wzmocnienia tej linii).

Jak nie ma?! 61 do Potulickiej wg rozkładu i do tego 807, po co więcej?
Post został wyedytowany przez autora.
Wojtek napisał(a):
Jak nie ma?! 61 do Potulickiej wg rozkładu i do tego 807, po co więcej?

Po to więcej, że mówi się jednocześnie o przekazaniu dodatkowych autobusów do obsługi 61, a nie ma nic o częstotliwości. Nawet jeśli to niedziela, to sama jedna linia jeżdżąca co 20 minut ma udźwignąć komunikację między prawym a lewym brzegiem?
pioko17 napisał(a):
Po to więcej, że mówi się jednocześnie o przekazaniu dodatkowych autobusów do obsługi 61, a nie ma nic o częstotliwości. Nawet jeśli to niedziela, to sama jedna linia jeżdżąca co 20 minut ma udźwignąć komunikację między prawym a lewym brzegiem?

Jeżeli 5 brygad z 807 przejdzie na 61 to spokojnie będzie częstotliwość co 10 minut, albo nawet i lepiej.
2
pioko17 napisał(a):
Po to więcej, że mówi się jednocześnie o przekazaniu dodatkowych autobusów do obsługi 61, a nie ma nic o częstotliwości. Nawet jeśli to niedziela, to sama jedna linia jeżdżąca co 20 minut ma udźwignąć komunikację między prawym a lewym brzegiem?

Nie ma możliwości aby skręcić z Granitowej na Krygiera, dlatego zostaje tylko wzmocnione 61.
1

wysłane przez Michal 2

Mało znaczący szczegół, ale jeśli dobrze zrozumiałem 806 będzie nawracał aż przez pl. Grunwaldzki, a cała reszta przez Mazurską. A na Mazurskiej to już się to 806 nie zmieści ? :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez MlodyS53 78

Michal napisał(a):
Mało znaczący szczegół, ale jeśli dobrze zrozumiałem 806 będzie nawracał aż przez pl. Grunwaldzki, a cała reszta przez Mazurską. A na Mazurskiej to już się to 806 nie zmieści ? :D

1. To juz bylo.
2. I tak zawracali przez Grunwald.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.