Forum

Nieczynny przystanek na Turkusowej

W związku z pracami gwarancyjnymi na pętli „Turkusowa” od 24 sierpnia do odwołania zawieszony zostanie przystanek nr 86941 (początkowy dla linii 807 oraz dla wysiadających dla pozostałych linii). Autobusy linii 807 odjeżdżać będą z przystanku wspólnego z linią 84.

wysłane przez 333Wojtas333 15

Rozumiem, że chodzi o zapadającą się kostkę brukową? Na Bramie Portowej na przystanku na 3-go Maja dla 9, 61 i 87 też się zaczyna zapadać jezdnia.
333Wojtas333 napisał(a):
Rozumiem, że chodzi o zapadającą się kostkę brukową? Na Bramie Portowej na przystanku na 3-go Maja dla 9, 61 i 87 też się zaczyna zapadać jezdnia.

Zapewne tak. Już widzę mieszczące się dwa przeguby na przystanku 84, poza tym linia 84 też tam przecież zagląda :) Remont gwarancyjny, więc zakładam, że czas ich nagli i ciężko poczekać do zniknięcia stamtąd 807.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
1
333Wojtas333 napisał(a):
Na Bramie Portowej na przystanku na 3-go Maja dla 9, 61 i 87 też się zaczyna zapadać jezdnia.

A masz może zdjęcie tego uszkodzenia? Sprawa jest o tyle ciekawa, że genezą większości zapadlisk jest słabo przygotowane podłoże gruntowe. Jednak na Bramie Portowej wszystkie torowiska zostały wybudowane na podbudowie stanowiącej betonową płytę, a więc na materiale sztywnym. A jeśli zapadła by się płyta, na co szanse są nieduże, to uszkodzone zostało by także torowisko. Jedyne co mi przychodzi do głowy w tej sytuacji, to odkształcenia zabudowy asfaltowej, tzn. koleiny, ale w przypadku tego rodzaju zabudowy nie powinny być one większe niż kilka centymetrów. Ewentualnie zapaść się mogła jeszcze studzienka kanalizacyjna po częstych najechaniach przez pojazd.

BTW ten przystanek o którym mówisz jest w alei Niepodległości. Ulica 3 Maja zaczyna się na skrzyżowaniu z ul. Dworcową. ;)

wysłane przez MQ ?

pioko17 napisał(a):
A jeśli zapadła by się płyta, na co szanse są nieduże, to uszkodzone zostało by także torowisko. Jedyne co mi przychodzi do głowy w tej sytuacji, to odkształcenia zabudowy asfaltowej, tzn. koleiny, ale w przypadku tego rodzaju zabudowy nie powinny być one większe niż kilka centymetrów.

Ja nie mam zdjęcia, ale ostatnio się temu przyjrzałem. Wygląda to tak, jakby na pewnym odcinku asfalt został starty do gołego betonu (zapewne przez hamujące lub ruszające autobusy).
3
MQ napisał(a):
Ja nie mam zdjęcia, ale ostatnio się temu przyjrzałem. Wygląda to tak, jakby na pewnym odcinku asfalt został starty do gołego betonu (zapewne przez hamujące lub ruszające autobusy).

I to na wysokości miejsca gdzie autobus się zatrzymuje, ale faktem jest, że przez ten starty asfalt jest zapaść na które autobusy wpadają.
1