Forum

Nowa linia 98

W celu umożliwienia dojazdu uczniom z terenu osiedla Gumieńce do Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej 1 września uruchomiona zostanie linia autobusowa 98, kursująca w relacji Kopańskiego – Osiedle Przyjaźni.

wysłane przez yamal30 0

Sądziłem że po zabraniu Spak-owi linii 76 ,właśnie ta zajezdnia będzie obsługiwać nowo powstałą linię 98.
3

wysłane przez Olo07

yamal30 napisał(a):
Sądziłem że po zabraniu Spak-owi linii 76 ,właśnie ta zajezdnia będzie obsługiwać nowo powstałą linię 98.

Ta zajezdnia ledwo swoje linię obsługuje :P
4

wysłane przez MlodyS53 78

Olo07 napisał(a):
Ta zajezdnia ledwo swoje linię obsługuje :P

Ale 10m miałyby robotę

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
6

wysłane przez lukaszenko 16

MlodyS53 napisał(a):
Ale 10m miałyby robotę

Maluchy to będą miały robotę na 74 i 82. Nie liczę wozów 1610-1612 bo mogą w każdej chwili wylecieć.
4

wysłane przez yamal30 0

lukaszenko napisał(a):
Maluchy to będą miały robotę na 74 i 82. Nie liczę wozów 1610-1612 bo mogą w każdej chwili wylecieć.

1610-1612 już są wystawione na sprzedaż

http://spak.pl/aktualnosci/?a=ogloszenie-o-sprzedazy-autobusu-1612

wysłane przez bartez 336

yamal30 napisał(a):
1610-1612 już są wystawione na sprzedaż

Te wozy to taki gruz, że dzieciaki po kilku dniach błagałyby, żeby z buta do szkoły chodzić 😀

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
5

wysłane przez lukaszenko 16

yamal30 napisał(a):
1610-1612 już są wystawione na sprzedaż.

Dlatego pisałem że mogą w każdej chwili wylecieć z Klonowica.
3

wysłane przez MQ ?

MlodyS53 napisał(a):
Ale 10m miałyby robotę

10 m to nie jest tabor MAXI.
5

wysłane przez MlodyS53 78

MQ napisał(a):
10 m to nie jest tabor MAXI.

Pytanie czy MAXI jest potrzebne.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
6

wysłane przez MQ ?

MlodyS53 napisał(a):
Pytanie czy MAXI jest potrzebne.

Nie wiem, nie zajmuję się wróżeniem z fusów.

wysłane przez bartez 336

MlodyS53 napisał(a):
Pytanie czy MAXI jest potrzebne.

No pewnie dzieciaków trochę tam jest, bo osiedle dosyć spore.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez MlodyS53 78

bartez napisał(a):
No pewnie dzieciaków trochę tam jest, bo osiedle dosyć spore.

Ilu z nich rodzice zawiozą samochodem?

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez bartez 336

MlodyS53 napisał(a):
Ilu z nich rodzice zawiozą samochodem?

Będzie bezpośredni autobus to może puszczą je autobusem oczywiście pewnie nie wszystkie.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez lukaszenko 16

bartez napisał(a):
Będzie bezpośredni autobus to może puszczą je autobusem oczywiście pewnie nie wszystkie.

Sporą grupą pasażerów będą też wszystkie dziadki z Przyjaźni jadący do Stera. Zabrali im darmobus to teraz będą mieli w zamian chociaż takie coś. Stąd też pewno wymóg wozów MAXI, bo w obydwie strony może jeździć sporo pasażerów.
6

wysłane przez Michal 2

lukaszenko napisał(a):
Sporą grupą pasażerów będą też wszystkie dziadki z Przyjaźni jadący do Stera. Zabrali im darmobus to teraz będą mieli w zamian chociaż takie coś. Stąd też pewno wymóg wozów MAXI, bo w obydwie strony może jeździć sporo pasażerów.

Dziwna relacja, jak na autobus co 20 minut. Jak czytałem artykuł pomyślałem sobie : pewnie 3 kursy rano i 3 po południu, a tu niespodzianka. Swoją drogą była mocna wrzawa w mediach z tą zmianą rejonów, więc i reakcja musiała być adekwatna. Zdziwił mnie też takt co 20 minut. Zwykle linie takie dopasowuje się do dzwonków, ale przy tak częstej częstotliwości nie miałoby to większego sensu.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez lukaszenko 16

Michal napisał(a):
Dziwna relacja, jak na autobus co 20 minut. Jak czytałem artykuł pomyślałem sobie : pewnie 3 kursy rano i 3 po południu, a tu niespodzianka. Swoją drogą była mocna wrzawa w mediach z tą zmianą rejonów, więc i reakcja musiała być adekwatna. Zdziwił mnie też takt co 20 minut. Zwykle linie takie dopasowuje się do dzwonków, ale przy tak częstej częstotliwości nie miałoby to większego sensu.

I tak nie jeździ co równe 20 minut. Poza tym wszystkie mochery z osiedla zadowolone że mają dojazd do Stera.
3

wysłane przez t105n  49

lukaszenko napisał(a):
I tak nie jeździ co równe 20 minut.

Patrzyłem na rozkład - kursy z losowo zmienną częstotliwością od 15 do 30 minut (może jednak dopasowane do dzwonków), ale zawsze 3 kursy na godzinę.

wysłane przez MQ ?

t105n napisał(a):
może jednak dopasowane do dzwonków

Nie może, a na pewno.

wysłane przez Wojtek 24

lukaszenko napisał(a):
I tak nie jeździ co równe 20 minut. Poza tym wszystkie mochery z osiedla zadowolone że mają dojazd do Stera.

A jak frekwencja na tej linii. Ktoś widział?

wysłane przez lukaszenko 16

Wojtek napisał(a):
A jak frekwencja na tej linii. Ktoś widział?

Rano jak do szkoły dzieciaki jada to tam nawet ktoś jechał. Jak szczyt się skończył to więcej jak po 5, 6, może po 7 osób nie było.
2

wysłane przez Waszka 80

Wojtek napisał(a):
A jak frekwencja na tej linii. Ktoś widział?

Miałem okazję podróżować tą linią w ostatnie dni na odcinku Ku Słońcu - Polskich Marynarzy około godziny 15. Generalnie, oprócz mnie, było trzech seniorów, jedna osoba w średnim wieku, i czasem starsza młodzież przesiadająca się na Gumieńcach z tramwaju. Dzieci ze szkół podstawowych nigdy nie widziałem. Mam wrażenie, że ta linia to pokazówka, i od stycznia ZDiTM albo zawiesi linię, albo zmieni częstotliwość kursowania na co 45 minut, ograniczając się do jednej brygady.

@opowiesciwobiektywie
4

wysłane przez Waszka 80

Skoro od września z os. Kapitanów będą odjeżdżały 3 linie, przydałoby się uporządkować rozkłady, żeby pojazdy nie jeździły parami, albo nawet trójkami jak pokazują moje poniższe przykłady:
o 7:30 odjeżdża jednocześnie linia 88 i 908, a o 7:31 linia 98, następny autobus jest dopiero o 7:52,
o 8:25 odjeżdża linia 908, o 8:26 linia 88, a o 8:27 linia 98.
Takich przykładów jest mnóstwo, a najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu skrócenie części kursów linii 88 do Gumieniec.
Szkoda, że jak ZDiTM tworzy nową linię, to robi to tylko po to aby ładnie wyglądało, nie patrząc na aspekt ekonomiczny.

@opowiesciwobiektywie
Post został wyedytowany przez autora.
6

wysłane przez MQ ?

Waszka napisał(a):
Skoro od września z os. Kapitanów będą odjeżdżały 3 linie, przydałoby się uporządkować rozkłady, żeby pojazdy nie jeździły parami, albo nawet trójkami jak pokazują moje poniższe przykłady:
o 7:30 odjeżdża jednocześnie linia 88 i 908, a o 7:31 linia 98, następny autobus jest dopiero o 7:52,
o 8:25 odjeżdża linia 908, o 8:26 linia 88, a o 8:27 linia 98.

Każda z tych linii pełni inną rolę. 98 i 908 dowożą do szkół na konkretną godzinę. Z kolei 88 ma bardzo ciasny rozkład (krótkie postoje), a do tego kursy są dopasowane do tramwajów (w normalnym rozkładzie 8 i 10), więc nie ma tam dużego pola manewru.

Takich przykładów jest mnóstwo, a najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu skrócenie części kursów linii 88 do Gumieniec.

Może i to jest rozwiązanie jednego problemu, za to jednocześnie powstanie innego. Pętla na Gumieńcach z 40-metrowym peronem jest po prostu za mała na to, żeby kończyła tam jeszcze jedna linia. Faktyczne rozwiązanie przyniosłoby wybudowanie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy Sterze, ale na to się nie zanosi.

Szkoda, że jak ZDiTM tworzy nową linię, to robi to tylko po to aby ładnie wyglądało, nie patrząc na aspekt ekonomiczny.

Aspekt ekonomiczny nie był brany pod uwagę, bo nie o to chodziło. Linia powstała w konkretnym celu – dowiezienia uczniów do szkoły. Zmieniony został obwód SP51 przy ul. Jodłowej i włączone do niego zostały ulice z osiedla za Sterem. Targetem linii 98 są więc uczniowie SP51 mieszkający na Gumieńcach.
5

wysłane przez Vlogus123 8

Już to sobie wyobrażam jak dzieciaki spóźniają się do szkoły przez zepsutego złoma z BVG Berlin.
1

wysłane przez bartez 336

Davidek10 napisał(a):
Już to sobie wyobrażam jak dzieciaki spóźniają się do szkoły przez zepsutego złoma z BVG Berlin.

Bardziej prawdopodobne, że w korku utkną.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
15