Forum

Mniejszy „Jamnik” podczas wjazdu w ulicę gdzie został puszczony przez większego kolegę

zdjęcie
Mniejszy „jamnik” podczas wjazdu w ulicę, gdzie został przepuszczony przez większego kolegę
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Zastanawia mnie, czemu takie zdjęcia są akceptowane, podczas gdy u innych użytkowników odrzucenie następuje z powodu np. widocznego kawałka baneru w kadrze. Szanuję to, że staramy się tu utrzymać wysoki poziom, ale przód i bok w cieniu oraz coś, czego nie można nazwać kadrem chyba wypada gorzej niż drobne szczegóły. A użytkownik Tosiek znany również jako LOZOI potrafi zrobić akurat trochę lepsze zdjęcie od tego, więc nie czepiam się konkretnej osoby, tylko zdjęcia.
13
AutobusemxSzczecin napisał(a):
Zastanawia mnie, czemu takie zdjęcia są akceptowane, podczas gdy u innych użytkowników odrzucenie następuje z powodu np. widocznego kawałka baneru w kadrze.

Przedmiotowe zdjęcie wpuścił ktoś inny (i być może się wypowie), ale postąpiłbym dokładnie tak samo. Napiszę tylko to co Maciej na fb pod taką zaczepką kilka dni temu: Komis to niestety nie jest TWB, jeśli zdjęcie jest w miarę proste, w miarę ostre i pojazd spełnia normy środka kadru lub mocnego punktu - ma szansę na opublikowanie. Odsiew w sandboxie jest kolosalny, nie myślcie proszę, że publikowane jest 100% zdjęć. Nawet nie zdajecie sobie sprawę z tego ile zdjęć trafia do kosza.

To na TWB ludzie patrzą na cień, kawałek lampy, 2 cm słupa czy też pół samochodu w tle. M. in. dlatego stamtąd się wyniosłem. Jeśli ktoś odrzucił Tobie zdjęcie z powodu kawałka baneru, musiało być to nieporozumienie albo zdjęcie posiadało jakiś inny mankament, na który Ty nie zwróciłeś uwagi.
Post został wyedytowany przez autora.
11
AutobusemxSzczecin napisał(a):
Zastanawia mnie, czemu takie zdjęcia są akceptowane, podczas gdy u innych użytkowników odrzucenie następuje z powodu np. widocznego kawałka baneru w kadrze. Szanuję to, że staramy się tu utrzymać wysoki poziom, ale przód i bok w cieniu oraz coś, czego nie można nazwać kadrem chyba wypada gorzej niż drobne szczegóły. A użytkownik Tosiek znany również jako LOZOI potrafi zrobić akurat trochę lepsze zdjęcie od tego, więc nie czepiam się konkretnej osoby, tylko zdjęcia.

Tak, dodałem. Cienie są wyraźne (i nie są na siłę wyciągane), kadr jest ułożony, a sama scenka bardzo dużo daje do fotografii, pomimo całej otoczki "przeciętności". Ocena użytkowników (napiszę, 3.71 bo zaraz polecą "jedynki") pokazuje, że to zdjęcie nie jest złe.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
4
Mareczek napisał(a):
Ocena użytkowników (napiszę, 3.71 bo zaraz polecą "jedynki") pokazuje, że to zdjęcie nie jest złe.

Część userów daje 5 z automatu. Nie ważne jakie foto zostanie wrzucone.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
3
bartez napisał(a):
Część userów daje 5 z automatu. Nie ważne jakie foto zostanie wrzucone.

A część daje 1, nie patrząc na zdjęcie a na osobę, która dodaje.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
9
AutobusemxSzczecin napisał(a):
Zastanawia mnie, czemu takie zdjęcia są akceptowane, podczas gdy u innych użytkowników odrzucenie następuje z powodu np. widocznego kawałka baneru w kadrze. Szanuję to, że staramy się tu utrzymać wysoki poziom, ale przód i bok w cieniu oraz coś, czego nie można nazwać kadrem chyba wypada gorzej niż drobne szczegóły. A użytkownik Tosiek znany również jako LOZOI potrafi zrobić akurat trochę lepsze zdjęcie od tego, więc nie czepiam się konkretnej osoby, tylko zdjęcia.

Ja akurat uważam, mimo że sam ostatnio narzekałem na jakość niektórych zdjęć, że akurat to nie należy do takich najgorszych. Owszem, ma pewne mankamenty, ale zdarzały się słabsze ostatnimi czasy.
4