Forum

To już oficjalne – od lutego trzy nowe linie

wysłane przez wolvo1565 13

Na profilu FB radnego Łukasza Kadłubowskiego pojawił się post o planowanych przez ZDiTM nowych liniach autobusowych 89, 92 i 99, które pojadą m.in. przez wyremontowane odcinki ulicy Hożej czy Miodowej. Linie mają ruszyć od lutego.

Cytat z postu dot. poszczególnych linii:
"Linia 92
1. Nowa linia kursująca w relacji Kołłątaja – Chorzowska – Miodowa – Podbórz
2. Częstotliwość kursowania:
a. w dni powszednie w godzinach szczytu co 30 minut, poza godzinami szczytu co 40 minut;
b. w soboty w godz. 10–18 co 30 minut, w pozostałym okresie co 40 minut.
c. w niedziele i święta co 40 minut.
3. Kursy naprzemiennie wykonywane z linią 51.
4. Łączna częstotliwość kursowania linii autobusowych w ciągu ul. Chopina nie ulegnie zmianie.

Linia 89
1. Nowa linia kursująca w relacji Kołłątaja – Warcisława – Królewskiego – Świergotki (os. Małe Błonia).
a. w dni powszednie w godzinach szczytu co 15 minut, poza godzinami szczytu co 20 minut;
b. w soboty przez cały dzień co 20 minut;
c. w niedziele i święta w godz. 11–18 co 20 minut, w pozostałym okresie co 30 minut.
3. Kursy wykonywane naprzemiennie z linią 69.

Linia 99
1. Nowa linia kursująca w relacji Kołłątaja – Duńska – Łączna – Hoża – Robotnicza – Dębogórska – Zajezdnia Golęcin.
a. w dni powszednie: co 20 minut;
b. w soboty: co 20 minut;
c. w niedziele i święta: co 30 minut.
3. Kursy wykonywane naprzemienne z linią 87.
4. Wspomaganie linii 87 na odcinku Kołłątaja – Duńska."

Źródło: https://www.facebook.com/kadlubowskilukasz/posts/1298724213814725
3

wysłane przez bartez 327

wolvo1565 napisał(a):
ciach

Gdzie to się wszystko zmieści na Kołłątaja?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
6

wysłane przez man 62

bartez napisał(a):
Ciach

Peron 87, a 92 na peronie 51+78 najpewniej.
6

man napisał(a):
Peron 87, a 92 na peronie 51+78 najpewniej.

A 89 razem z 69, skoro mają to być linie skoordynowane.
4

wysłane przez bartez 327

wolvo1565 napisał(a):

4. Łączna częstotliwość kursowania linii autobusowych w ciągu ul. Chopina nie ulegnie zmianie.

Co z linią 78?

wysłane przez LagunaGrandtour 40

Będzie 92, więc pewnie wytną, częstotliwość zostanie.

LagunaGrandtour napisał(a):
Będzie 92, więc pewnie wytną, częstotliwość zostanie.

Częstotliwość 92 wskazuję, że to mogą być dotychczasowe kursy 51 do Osowa, ale wydłużone na Podbórz. A pewnie 78 zostanie do Arkońskiego bez zmian, skoro liczba kursów na Chopina nie ulegnie zmianie.
4

wysłane przez t105n 49

Powiedziałbym, że z pewnością, bo wówczas 51 do Osowa traci sens.
Moim zdaniem, linia 89 w proponowanym kształcie nie ma większego sensu, bo niemal w całości dubluje 69 i 68, a jedynym nowym przystankiem byłby Warcisława/Włoska.
A gdyby 89 pociągnąć do Golęcina, to wtedy wątpliwy jest sens linii 99, która dublowałaby 87 i 89.
Zastanawiam się jeszcze, co będzie pocięte, żeby znaleźć wozokm na nowe linie.
2

wysłane przez Kacper 0

t105n napisał(a):
Powiedziałbym, że z pewnością, bo wówczas 51 do Osowa traci sens.
Moim zdaniem, linia 89 w proponowanym kształcie nie ma większego sensu, bo niemal w całości dubluje 69 i 68, a jedynym nowym przystankiem byłby Warcisława/Włoska.
A gdyby 89 pociągnąć do Golęcina, to wtedy wątpliwy jest sens linii 99, która dublowałaby 87 i 89.
Zastanawiam się jeszcze, co będzie pocięte, żeby znaleźć wozokm na nowe linie.

Co do 89 i 92 w pełni się zgadzam że są to linie totalnie zbędne i już lepiej jest przekształcić 51/68/69 niż tworzyć kolejne odrębne linie. Co do 99, według mnie jest to świetny pomysł, trasa ma sens jak dla mnie i myślę że dla wielu mieszkańców tamtych dzielnic i nie tyle będzie korzystać z nowej opcji w postaci tej linii.

wysłane przez t105n 49

Kacper napisał(a):
Co do 89 i 92 w pełni się zgadzam że są to linie totalnie zbędne

Gdzie napisałem, że 92 jest zbędna?
92 to przecież wydłużone kursy 51 obecnie kończące na Osowie.
2

wysłane przez alekob1252 1

t105n napisał(a):

Ja się zastanawiam czy w ogóle okolice Małych Błoni generują aż takie potoki, żeby ładować tam aż 3 linie. Chyba wystarczyłoby 68 i proponowane 99, tym bardziej, że chyba jest opcja kursowania przez Włoską do Warcisława (przynajmniej tak Pan radny pisał w komentarzach). A na odcinku Kołłataja - Łucznicza to chyba 69 na razie wystarczy.
4

wysłane przez AlexSimulations67 12

alekob1252 napisał(a):
Ja się zastanawiam czy w ogóle okolice Małych Błoni generują aż takie potoki, żeby ładować tam aż 3 linie. Chyba wystarczyłoby 68 i proponowane 99, tym bardziej, że chyba jest opcja kursowania przez Włoską do Warcisława (przynajmniej tak Pan radny pisał w komentarzach). A na odcinku Kołłataja - Łucznicza to chyba 69 na razie wystarczy.

Nawet jeśli teraz nie generują, to będą. Cały czas tam coś powstaje. Moim zdaniem linia 89 to bardzo dobre rozwiązanie, przyszłościowe, i zapewnia dojazd do drugiego węzła przesiadkowego obecnym mieszkańcom.

wysłane przez Kacper 0

Biorąc pod uwagę fakt, iż nowe linie mają mieć łączenia z liniami klonowickimi, można wnioskować, że Klonowica przejmie obsługę 89, 92, 99. Byłaby to ciekawa odmiana, zważywszy, że to PKS w ostatnim czasie ma monopol na nowe linie.

wysłane przez bartez 327

Kacper napisał(a):
Biorąc pod uwagę fakt, iż nowe linie mają mieć łączenia z liniami klonowickimi, można wnioskować, że Klonowica przejmie obsługę 89, 92, 99.

58/59 obsługują do spółki SPAK z PKS i nie ma problemu.

1

wysłane przez Kacper 0

bartez napisał(a):

Tak, tyle, że PKS przejmował te brygady od SPPK, a przy tworzeniu nowych linii myślę, że jednak wybrany zostanie jeden konkretny przewoźnik. A poza tym wybierając dwóch przewoźników do jednej z tych nowych linii, oznaczałoby to zabranie brygad Klonowica na linii, która by miała mieć łączenie z nową, więc to raczej też tak nie będzie. Pożyjemy, zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez arko5 21

bartez napisał(a):

Pewnie dlatego w przyszłym roku sam PKS będzie obsługiwał te dwie linie 😉

wysłane przez man 62

arko5 napisał(a):
Pewnie dlatego w przyszłym roku sam PKS będzie obsługiwał te dwie linie 😉

W SIWZ są podane dwie brygady dla PKS-u (tylko w dni powszednie), jedna przegubowa i jedna solowa, tak jak dotychczas.
6

wysłane przez Kacper 0

Ciekawe, na jakiej zasadzie miałoby funkcjonować łączenie 51 z 92. 51 ma już łączenie z 78, w takim razie co(?) jakaś brygada 51 miałaby łączenia tylko z 92?

wolvo1565 napisał(a):

Linia 99
1. Nowa linia kursująca w relacji Kołłątaja – Duńska – Łączna – Hoża – Robotnicza – Dębogórska – Zajezdnia Golęcin.
a. w dni powszednie: co 20 minut;
b. w soboty: co 20 minut;
c. w niedziele i święta: co 30 minut.
3. Kursy wykonywane naprzemienne z linią 87.
4. Wspomaganie linii 87 na odcinku Kołłątaja – Duńska."

Oby jak najwięcej ludzi zaczęło korzystać z tej linii. Może skończy się testowanie rekordowych pojemności autobusu przegubowego na kursach 87 z/do Dworca w szczycie. Oczywiście mówiąc o potokach pasażerskich z czasu przed wprowadzeniem nauki zdalnej, bo teraz jest znośnie, ale szkoły prędzej czy później otworzą.
5

wysłane przez MlodyS53 60

AlexSimulations67 napisał(a):
Oby jak najwięcej ludzi zaczęło korzystać z tej linii. Może skończy się testowanie rekordowych pojemności autobusu przegubowego na kursach 87 z/do Dworca w szczycie. Oczywiście mówiąc o potokach pasażerskich z czasu przed wprowadzeniem nauki zdalnej, bo teraz jest znośnie, ale szkoły prędzej czy później otworzą.

Z tego co się orientuję bedzie megaP

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

MlodyS53 napisał(a):

A to ciekawe, spodziewałem się solo. Ale to jeszcze lepiej.

wysłane przez Waszka 13

MlodyS53 napisał(a):

Ciekawe tylko, skąd SPAK wytrzaśnie 3 przeguby do obsługi tej linii, i kolejne pojazdy do obsługi dwóch pozostałych. Chyba nie trzeba nikomu przypominać jaki był cyrk gdy mieli do obsługi pięć brygad na 807.

W oczekiwaniu na zwrotnicę Sikorskiego <--> Piastów...

wysłane przez bartez 327

Waszka napisał(a):
Ciekawe tylko, skąd SPAK wytrzaśnie 3 przeguby do obsługi tej linii, i kolejne pojazdy do obsługi dwóch pozostałych. Chyba nie trzeba nikomu przypominać jaki był cyrk gdy obsługiwano 5 brygad na 807

Może w końcu ściągną coś używanego. Przyjadą też elektryki. I jak to w SPAKu - jakoś to będzie ;)

wysłane przez Kostek 0

bartez napisał(a):
Może w końcu ściągną coś używanego. Przyjadą też elektryki. I jak to w SPAKu - jakoś to będzie ;)

Pojazdy ściągnąć to nie aż taki duży problem, ale czy z kierowcami też będzie tak łatwo?
5

wysłane przez t105n 49

Dostałem to info od kolegi i zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest jakiś fake news.

wysłane przez MlodyS53 60

t105n napisał(a):
Dostałem to info od kolegi i zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest jakiś fake news.

Prawda, prawda.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez man 62

t105n napisał(a):

Gazeta o tym mówi, radny też, coś musi być na rzeczy.

Na razie to są plany dopiero, konsultowane z radą osiedli.

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,87120,26599830,beda-az-trzy-nowe-linie-autobusowe-w-szczecinie-warszewo-osow.html#s=BoxLoSzImgLink

wysłane przez lukaszenko 11

man napisał(a):
Gazeta o tym mówi, radny też, coś musi być na rzeczy.

To że mówią o tym gazety i jakiś tam śmieszny radny nie oznacza że jest to informacja potwierdzona. Ja osobiście poddaję te wszystkie informację w głęboką wątpliwość, i to bardzo głęboką.

wysłane przez bartez 327

lukaszenko napisał(a):
To że mówią o tym gazety i jakiś tam śmieszny radny nie oznacza że jest to informacja potwierdzona. Ja osobiście poddaję te wszystkie informację w głęboką wątpliwość, i to bardzo głęboką.

Ale jest to temat jak najbardziej do dyskusji.

2

wysłane przez Pepe 97

lukaszenko napisał(a):

Inaczej: takie zmiany jak najbardziej są możliwe, ale co do daty to po prostu bym na razie żadnej nie wstawiał.
2

wysłane przez Czarny87 3

W końcu udało się coś na co mieszkańcy północnych dzielnic czekali od dekad... cud w ZDiTM i UM.... 😁😂
1
Czarny87 napisał(a):
W końcu udało się coś na co mieszkańcy północnych dzielnic czekali od dekad... cud w ZDiTM i UM.... 😁😂

Nie przesadzajmy.
4
Czarny87 napisał(a):

Kto konkretnie na to czekał, bo mieszkańcy Podbórza mają 87, Golęcina 58 i 59, a na Małych Błoniach dekadę temu mieszkały tylko dziki, a one raczej nie korzystają z KM.

6
bartez napisał(a):
Kto konkretnie na to czekał, bo mieszkańcy Podbórza mają 87, Golęcina 58 i 59, a na Małych Błoniach dekadę temu mieszkały tylko dziki, a one raczej nie korzystają z KM.

Jak już ktoś czekał, to mieszkańcy z rejonów Duńskiej na wzmocnienie 87 (tam są największe zapełnienia na tej linii w normalnym okresie bez pandemii), bo teraz takie dostaną.
3
wolvo1565 napisał(a):
Jak już ktoś czekał, to mieszkańcy z rejonów Duńskiej na wzmocnienie 87 (tam są największe zapełnienia na tej linii w normalnym okresie bez pandemii), bo teraz takie dostaną.

Ja myślę że 87 to zostanie ucięte jeśli chodzi o częstotliwość.
lukaszenko napisał(a):

Też się zdziwiłem, ale nie zostanie ucięte.
Pepe napisał(a):

Czyli szczytowych kursów do Kołłątaja nie przejmie 99?
ktosiek napisał(a):
Czyli szczytowych kursów do Kołłątaja nie przejmie 99?

Nie, będzie po prostu dodatkowa linia co 20 minut.
7
Pepe napisał(a):

To w takim razie jak ZDiTM chce rozwiązać problem podmian dla kierowców na 87? Bo przy aktualnym systemie to ja nie widzę tego w ogóle.
lukaszenko napisał(a):
To w takim razie jak ZDiTM chce rozwiązać problem podmian dla kierowców na 87? Bo przy aktualnym systemie to ja nie widzę tego w ogóle.

Zapewne new rozkład. ;)
2
Pepe napisał(a):

Moim zdaniem od Łącznej 99 to będzie muchowóz, bo kto będzie jeździł na Małe Błonia czy na Golęcin tak na około? Może dobrym rozwiązaniem byłoby go skrócić do Poznańskiej czyli Warszewo Kościół, żeby autobus nie tłukł zbędnych kilometrów, a faktycznie na Duńskiej dodatkowe kursy się przydadzą.

bartez napisał(a):
Ciach

Według mnie, lepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie 89 do Zajezdni Golęcin, a 99 do Świergotki, czyli zamiana końcówkami.
1
man napisał(a):
Według mnie, lepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie 89 do Zajezdni Golęcin, a 99 do Świergotki, czyli zamiana końcówkami.

Jeżeli ma to mieć jakiś sens to dla mieszkańców Małych Błoni lepsze jest rozwiązanie z 89, które jedzie najkrótszą drogą do węzła komunikacyjnego Kołłątaja niż wycieczka 99 przez Warszewo.

Pepe napisał(a):

No mieszkańcy Podbórzańskiej to by się wściekli na takie rozwiązanie.

4
Pepe napisał(a):

Obstawiam likwidację wtyczek 59 do Studziennej.
3
lukaszenko napisał(a):

To by był strzał w kolano.
4
Dekadę temu w rejonie Małych Błoni nic nie było, ale teraz jest całkiem spore osiedle.