Forum

87 na Potulickiej

wysłane przez Kacper −1

Chciałem się dowiedzieć, czy wiadomo dlaczego 87 na mapie GMV ma trasę wydłużoną o podjazd do Potulickiej i się na niej zatrzymuję? Wiem, że mapa GMV nie jest w 100% najlepszym źródłem informacji i zdaje sobie sprawę, że to może błąd, dlatego przychodzę z tym do Was. Osobiście nigdzie nie widziałem informacji, dlaczego 87 miałoby tak jeździć itp.

wysłane przez Pepe 235

Kacper napisał(a):
Chciałem się dowiedzieć, czy wiadomo dlaczego 87 na mapie GMV ma trasę wydłużoną o podjazd do Potulickiej i się na niej zatrzymuję? Wiem, że mapa GMV nie jest w 100% najlepszym źródłem informacji i zdaje sobie sprawę, że to może błąd, dlatego przychodzę z tym do Was. Osobiście nigdzie nie widziałem informacji, dlaczego 87 miałoby tak jeździć itp.

To słabo szukasz. Zobacz na info o zmianach na lewobrzeżu od 1 lutego. 87 ma przerwy posiłkowe na Potulickiej.
5

wysłane przez Kacper −1

Pepe napisał(a):
To słabo szukasz. Zobacz na info o zmianach na lewobrzeżu od 1 lutego. 87 ma przerwy posiłkowe na Potulickiej.

Odnośnie 87, ja widziałem jedynie informacje o zamianie peronów z 61.
2

wysłane przez Pepe 235

Kacper napisał(a):
Odnośnie 87, ja widziałem jedynie informacje o zamianie peronów z 61.

Ok, zwracam honor. W takim razie ktoś musiał usunąć, bo były podane wszystkie kursy na Potulicka. Ale zajrzyj w rozklad 87, tam nadal to zobaczysz.
1

wysłane przez Kacper −1

Pepe napisał(a):
Ok, zwracam honor. W takim razie ktoś musiał usunąć, bo były podane wszystkie kursy na Potulicka. Ale zajrzyj w rozklad 87, tam nadal to zobaczysz.

Ok, nie ma problemu, już zaglądam, dzięki.

wysłane przez lukaszenko 16

Pepe napisał(a):
Od 1 lutego 87 ma przerwy posiłkowe na Potulickiej.

Jak dla mnie to ta trasa powinna zostać tam wydłużona na stałe wszystkimi kursami. Punkt socjalny jest, sklep po drugiej stronie ulicy, jest też z kim porozmawiać w czasie przerwy. Z tym że wtedy w obydwie strony trzeba by jechać przez Plac Tobrucki i Owocową żeby obsłużyć dworzec. No i też mieszkańcy z Potulickiej mieliby też bezpośrednie połączenie bardziej w kierunku północnym miasta.
Post został wyedytowany przez autora.
4

wysłane przez Kanarek 58

lukaszenko napisał(a):
Jak dla mnie to ta trasa powinna zostać tam wydłużona na stałe wszystkimi kursami. Punkt socjalny jest, sklep po drugiej stronie ulicy, jest też z kim porozmawiać w czasie przerwy. Z tym że wtedy w obydwie strony trzeba by jechać przez Plac Tobrucki i Owocową żeby obsłużyć dworzec. No i też mieszkańcy z Potulickiej mieliby też bezpośrednie połączenie bardziej w kierunku północnym miasta.

Nie lepiej co drugi kurs? Takie przedłużenie to też są pieniądze, a nie widzę sensu, żeby każdy kurs musiał na Potulicką zajeżdżać. Toaleta na dworcu jest, z kim pogadać jest. Jakby się uprzeć to i herbatę lub kawę można sobie kupić (na autobusowym za 1,50zł, polecam!).

Pozdrawiam :-)
1

wysłane przez Glemp 0

Pasażerom jest to zbędne. Jeśli z Potulickiej ma coś jechać na Niebuszewo to powinien to być tramwaj. Wycieczka 87 z centrum na Niebuszewo to jest udręka, szczególnie w trakcie obecnych remontów.

wysłane przez fan004 86

Glemp napisał(a):
Pasażerom jest to zbędne. Jeśli z Potulickiej ma coś jechać na Niebuszewo to powinien to być tramwaj. Wycieczka 87 z centrum na Niebuszewo to jest udręka, szczególnie w trakcie obecnych remontów.

Nie wiem czy potrzebna jest nam kolejna linia dublująca 2, 3 i 10 przez całe centrum od Bramy Portowej do Kołłątaja, tak samo jak nie sądzę by mieszkańcom Nowego Miasta potrzebne było coś oprócz 1 i 9. Dojazd do węzła jakim jest Plac Rodła mają, a po drodze istnieje możliwości przesiadki na w/w linie do Kołłątaja i na Niebuszewo.

#TramwajemPoŚwiecie
Post został wyedytowany przez autora.
4

wysłane przez Glemp 0

W sumie nie o tym pisałem, czy coś jeszcze jest na Niebuszewie potrzebne, bo niedługo z powodu remontu i tak coś się pozmienia. Zapewne będzie jakaś komunikacja zastępcza przez Wyzwolenia, to sobie może zawracać i pauzować gdzie chce - na Potulickiej albo przy dworcu, byle jechała chociaż do Bramy Portowej.

Btw. teraz 1 nie jeździ na Potulicką - wozi powietrze na Ludową, a 10 nie ma na trasie do Lasku Arkońskiego, za to kursuje właśnie na Potulicką :)

wysłane przez fan004 86

Glemp napisał(a):
Btw. teraz 1 nie jeździ na Potulicką - wozi powietrze na Ludową, a 10 nie ma na trasie do Lasku Arkońskiego, za to kursuje właśnie na Potulicką :)

Mówiłem o układzie normalnym. 1 jeździ na Ludową, bo gdzieś musi przecież zawrócić, a 10 do Lasu zastąpiły wydłużone 2 i 12. Zakładałem jednak, że mówiąc o ewentualnej potrzebie skomunikowania Nowego Miasta z Niebuszewem rozważasz takie połączenie w normalnym układzie linii, nie w czasie remontów gdy jest wiele tymczasowych zmian, a będzie jeszcze więcej.

#TramwajemPoŚwiecie

wysłane przez Waszka 80

Pepe napisał(a):
87 ma przerwy posiłkowe na Potulickiej.

Szkoda, że te kursy na Potulicką nie są liniowe, bo nie jest to kwestia kilku kursów w ciągu dnia, jest ich całkiem dużo. 87 od pl. Zawiszy mógłby pojechać trasą linii 529 (aby nie wjeżdżać niepotrzebnie na Owocową), przystanek Owocowa Dworzec byłby obsługiwany na słupku wspólnym z 529. A powrót od Potulickiej normalnie, przez Owocową i plac Tobrucki.

@opowiesciwobiektywie
6

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Jakby te kursy miałyby być liniowe, to zaraz podniósł by się chór, że jak to tylko między szczytami komunikacyjnymi kursuje do Potulickiej.
4

wysłane przez MQ ?

Waszka napisał(a):
Szkoda, że te kursy na Potulicką nie są liniowe

To jest rozwiązanie tymczasowe, prawdopodobnie na kilka tygodni.
1