Forum

Krótko na 86

Dzisiaj na 86/3 kursuje Solaris Urbino 10 1010.

wysłane przez SOLARIS1850

Mnie to nie dziwi na linii 86. W niedzielę ciągle na 86 dają autobusy klasy MEGA, ale już normalnie dni robocze autobusy klasy MAXI.
Mam pytanie...
Po co SPAK w weekendy na 86 wysyła "długie", gdy potok jest mały, a w dni robocze w szczególności rankami, gdy 86 jeździ z Zakładów Piekarniczych SPAK daje solówki, gdzie pasażerowie muszą "bawić się" w tłoku?
Przeguby by się idealnie przydałyby się w dni robocze, a weekendy solówki by się przydałyby, bo mały potok ludzi jest...

wysłane przez Kanarek 58

SOLARIS1850 napisał(a):
Mnie to nie dziwi na linii 86. W niedzielę ciągle na 86 dają autobusy klasy MEGA, ale już normalnie dni robocze autobusy klasy MAXI.
Mam pytanie...
Po co SPAK w weekendy na 86 wysyła "długie", gdy potok jest mały, a w dni robocze w szczególności rankami, gdy 86 jeździ z Zakładów Piekarniczych SPAK daje solówki, gdzie pasażerowie muszą "bawić się" w tłoku?
Przeguby by się idealnie przydałyby się w dni robocze, a weekendy solówki by się przydałyby, bo mały potok ludzi jest...

Brak miejsca na Zakładach Piekarniczych i do niedawna brak autobusów klasy MEGA.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez lukaszenko 16

Kanarek napisał(a):
Brak miejsca na Zakładach Piekarniczych i do niedawna brak autobusów klasy MEGA.

Jak widać brak ten w dalszym ciągu występuje.
2

wysłane przez SOLARIS1850

Kanarek napisał(a):
Brak miejsca na Zakładach Piekarniczych i do niedawna brak autobusów klasy MEGA.

Jak teraz SPAK wycofał się na 67 to tym bardziej warto te przeguby z 67 przerzucić na 86 w dni robocze, bo rankami w tygodniu roboczym na 86 nie da się wytrzymać gdy są solówki- (Tłum starszych osób jedzących do kościoła i Lidla na Witkiewicza między 6:30, a 8)

wysłane przez bartez 336

SOLARIS1850 napisał(a):
Jak teraz SPAK wycofał się na 67 to tym bardziej warto te przeguby z 67 przerzucić na 86 w dni robocze

Zostały przerzucone na 68.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
3

wysłane przez MQ ?

SOLARIS1850 napisał(a):
Jak teraz SPAK wycofał się na 67 to tym bardziej warto te przeguby z 67 przerzucić na 86 w dni robocze

Te autobusy zostały już zagospodarowane (4×80 i 2×68).
2

wysłane przez Michal 2

MQ napisał(a):
Te autobusy zostały już zagospodarowane (4×80 i 2×68).

68 znakomicie, ale czy na 80 to przeguby nie były już normalnością od dawna ? I czy tam jest rzeczywiście większa ich potrzeba niż na 86 w centrum ? I czemu dalej wszyscy piszą, że 86 zapcha pętle na Zakłady, jak nie 86 to zrobi to 80 ;)

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez MQ ?

Michal napisał(a):
czy na 80 to przeguby nie były już normalnością od dawna ?

Były dobrą wolą przewoźnika, ale nie były wymagane w rozkładzie jazdy. Obecnie są wymagane.

I czy tam jest rzeczywiście większa ich potrzeba niż na 86 w centrum

Nie, na 80 potrzebne jest zwiększenie częstotliwości, ale póki co raczej to nie nastąpi.
2

wysłane przez lukaszenko 16

MQ napisał(a):
Nie, na 80 potrzebne jest zwiększenie częstotliwości, ale póki co raczej to nie nastąpi.

To jaką częstotliwość byś przewidywał żeby zamiast przegubów jeździły solówki? Przed pandemią każdy kurs na 80 był zapchany po dach w przegubie, bo obecnych potoków to nie ma co brać pod uwagę w ogóle. Osobiście przegubów bym stamtąd nie zabierał.
1

wysłane przez Michal 2

lukaszenko napisał(a):
To jaką częstotliwość byś przewidywał żeby zamiast przegubów jeździły solówki? Przed pandemią każdy kurs na 80 był zapchany po dach w przegubie, bo obecnych potoków to nie ma co brać pod uwagę w ogóle. Osobiście przegubów bym stamtąd nie zabierał.

Teraz przegób co 20 minut i zapchany, ale podejrzewam, że doskonale pamiętasz autosana H6 co 50 minut na 80 do os. Arkońskiego :)
Jak to się zmienia ...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
3

wysłane przez Kanarek 58

SOLARIS1850 napisał(a):
Jak teraz SPAK wycofał się na 67 to tym bardziej warto te przeguby z 67 przerzucić na 86 w dni robocze, bo rankami w tygodniu roboczym na 86 nie da się wytrzymać gdy są solówki- (Tłum starszych osób jedzących do kościoła i Lidla na Witkiewicza między 6:30, a 8)

Napisałem, że nie ma miejsca na pętli. Według Google Maps krawędź przystankowa na Zakładach ma około 40m. Powiedz jak chcesz tam zmieścić trzy autobusy przegubowe (2x 86 i 1x 80) oraz jednego dwunastometrowca (74). Nawet jeżeli nie weźmiemy pod uwagę linii 74 to nadal "wychodzimy" 14m za przystanek.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez bartez 336

Kanarek napisał(a):
Powiedz jak chcesz tam zmieścić trzy autobusy przegubowe (2x 86 i 1x 80) oraz jednego dwunastometrowca (74).

A czy 86 spotykają się na pętli pod Zakładami? Tak na szybko przejrzałem rozkład i chyba nie, a przerwy posiłkowe są na Rodła.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez Kanarek 58

bartez napisał(a):
A czy 86 spotykają się na pętli pod Zakładami? Tak na szybko przejrzałem rozkład i chyba nie, a przerwy posiłkowe są na Rodła.

W praktyce spotykają się bardzo często i stoją razem po kilka minut

Pozdrawiam :-)

wysłane przez Kawoszek 10

Kanarek napisał(a):
W praktyce spotykają się bardzo często i stoją razem po kilka minut

Najprawdopodobniej w godzinach szczytu, ponieważ wtedy są największe opóźnienia na tej trasie. Nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji autobusu przegubowego.

wysłane przez bartez 336

Kawoszek napisał(a):
Najprawdopodobniej w godzinach szczytu, ponieważ wtedy są największe opóźnienia na tej trasie. Nie wyobrażam sobie w takiej sytuacji autobusu przegubowego.

No, ale jak są opóźnienia to autobusy chyba nie stoją tylko wymiana pasażerów i odjazd?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
1

wysłane przez Kanarek 58

bartez napisał(a):
No, ale jak są opóźnienia to autobusy chyba nie stoją tylko wymiana pasażerów i odjazd?

Nie wiem jak to działa, ale widzę czasem w szczycie jak stoją dwa autobusy po kilka minut i to mi wystarczy. Na dużej części moich zdjęć z Zakładów Piekarniczych widzę dwa autobusy linii 86 stojące za sobą. Może jakieś równanie opóźnień, może coś innego... nie wiem.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez Kawoszek 10

bartez napisał(a):
No, ale jak są opóźnienia to autobusy chyba nie stoją tylko wymiana pasażerów i odjazd?

Kierowca też człowiek i potrzebuje czasem przerwy.
5