Forum

Rodła tradycyjnie

O godzinie 16:25 na placu Rodła, na skręcie w kierunku Niebuszewa doszło do wykolejenia drugiego wagonu składu T6A2D 231+232 (12/5). Wagony rozjechały się na zwrotnicy; pierwszy skręcił prawidłowo, natomiast drugi pojechał śladem toru w kierunku ulicy Matejki. 

wysłane przez bartez 336

Świetne miejsce na wykolejenie w popołudniowym szczycie. Przez Rodła jest teraz objazd z powodu zamknięcia Matejki i skrzyżowania przy Bramie Królewskiej.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez kicek 1

Sasza nie podumał?

https://streamable.com/wfh45d
4

wysłane przez Blake96 47

kicek napisał(a):
Sasza nie podumał?

https://streamable.com/wfh45d

Sasza chciał być punktualnie na przystanku końcowym. :P
1

wysłane przez bartez 336

Blake96 napisał(a):
Sasza chciał być punktualnie na przystanku końcowym. :P

Nie wierzę w to co widzę... A nie mógł zawinąć przy Orlenie na Piłsudskiego, albo przez Grunwaldzki?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
2

wysłane przez Mati524

bartez napisał(a):
Nie wierzę w to co widzę... A nie mógł zawinąć przy Orlenie na Piłsudskiego, albo przez Grunwaldzki?

Najbezpieczniej przez Grunwaldzki. Tam przy Orlenie oczywiście da się zawrócić przegubem ale na styk i trzeba z prawego pasa.

Pozdrawiam :)
2

wysłane przez Kostek 2

kicek napisał(a):
Sasza nie podumał?

https://streamable.com/wfh45d

Dzisiaj jak byłem na Bramie Portowej o 7:00, to widziałem jak kierowca z PKSu na linii pracowniczej gdy skręcał w prawo z przystanku autobusowo - tramwajowego w kierunku Placu Rodła - tak jak pospieszne zamiast wjechać na jezdnię robiąc mocny skręt w prawo, to chciał wjechać na torowisko. Zatrzymał się na środku skrzyżowania i cofał, po czym skręcił ponownie blokując przy tym ruch jadący od strony Wyszyńskiego. :/

wysłane przez SOLARIS1850

Kostek napisał(a):
Dzisiaj jak byłem na Bramie Portowej o 7:00, to widziałem jak kierowca z PKSu na linii pracowniczej gdy skręcał w prawo z przystanku autobusowo - tramwajowego w kierunku Placu Rodła - tak jak pospieszne zamiast wjechać na jezdnię robiąc mocny skręt w prawo, to chciał wjechać na torowisko. Zatrzymał się na środku skrzyżowania i cofał, po czym skręcił ponownie blokując przy tym ruch jadący od strony Wyszyńskiego. :/

Ehhh. Ci nasi cudowni kierowcy autobusów... Czego oni nie wymyślą?

wysłane przez MlodyS53 77

Kostek napisał(a):
Dzisiaj jak byłem na Bramie Portowej o 7:00, to widziałem jak kierowca z PKSu na linii pracowniczej gdy skręcał w prawo z przystanku autobusowo - tramwajowego w kierunku Placu Rodła - tak jak pospieszne zamiast wjechać na jezdnię robiąc mocny skręt w prawo, to chciał wjechać na torowisko. Zatrzymał się na środku skrzyżowania i cofał, po czym skręcił ponownie blokując przy tym ruch jadący od strony Wyszyńskiego. :/

Po torowisku bardzo dobrze można jechać.
Juz nie długo będzie oficjalny buspasik więc gucio.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
7

wysłane przez Kostek 2

MlodyS53 napisał(a):
Po torowisku bardzo dobrze można jechać.
Juz nie długo będzie oficjalny buspasik więc gucio.

No tak, można, niejednokrotnie widziałem tam jeżdżące autobusy, dlatego zdziwiło mnie cofanie i blokowanie skrzyżowania zamiast pojechać po tym torowisku już. Widać kierowca albo pierwszy raz jechał, albo po prostu zobaczył tramwaj i się wystraszył, że się nie zmieści.
1