Forum

Nowa taryfa biletowa vs. kioski

wysłane przez Tatra108 10

Przychodzę tutaj z nietypowym pytaniem. Otóż od 1 kwietnia weszła nowa taryfa biletowa, w której znalazły się bilety dobowe za 10 zł. W ostatnim czasie planowałem podróż podczas której potrzebowałem tego biletu. Poszedłem do kiosku i poprosiłem o dobowy, na co pani w kiosku odpowiedziała "mam tylko za 12 złotych". Zrezygnowałem z zakupu, poszedłem 2 przystanki dalej i kupiłem w automacie.

Moje pytanie brzmi: czy kobieta z kiosku powinna dalej sprzedawać te bilety? Byłem przekonany, że w przypadku zmiany cennika właściciele kiosków muszą zdać nieaktualne bilety w ZDiTM lub jakimś punkcie jemu podlegającym.

Kolejne pytanie: co jeśli nieświadomy ewentualnych konsekwencji pasażer kupi taki bilet, a do pojazdu wejdą kontrolerzy? Zostanie on uznany czy też ze względu na "przepłacenie" dostanie on wezwanie do zapłaty?

EDIT: dla jasności, zanim ktoś napisze "trzeba mieć aplikację w telefonie", posiadam SkyCash, jednak chciałem zdobyć bilet na uzupełnienie kolekcji.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez RaPer782

Na chłopski rozum w kiosku stracisz te 2zł, ale na "dobówce" i tak masz napisane "Dobowy" :) Co do kontrolerów to może zależy na jakiego trafisz. Najważniejsze to aby bilet był skasowany i ważny. Przynajmniej Ja tak uważam choć pewnie i tak znajdą się tu podzielone zdania.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez konjo  4

Tatra108 napisał(a):
Moje pytanie brzmi: czy kobieta z kiosku powinna dalej sprzedawać te bilety? Byłem przekonany, że w przypadku zmiany cennika właściciele kiosków muszą zdać nieaktualne bilety w ZDiTM lub jakimś punkcie jemu podlegającym.

https://www.zditm.szczecin.pl/zalaczniki/1610624554_uchwala-nr-xxiii-690-20-rady-miasta-szczecin-z-dnia-24-listopada-2020-r-zmieniajaca-uchwale-w-sprawi.pdf

Pkt. 17, 17.1, 17.2 i 17.3 na stronie 6.

So never mind the darkness.
4

wysłane przez Tatra108 10

konjo napisał(a):
Pkt. 17, 17.1, 17.2 i 17.3 na stronie 6.

Warto wiedzieć. Dzięki serdeczne.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja