Forum

Po odnowieniu elewacji kamienic i remoncie torowiska plac nabrał elegancji

zdjęcie
Po odnowieniu elewacji kamienic i remoncie torowiska plac nabrał elegancji
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią
Za dużo asfaltu jest teraz na tym placu, za mało zieleni.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
3
bartez napisał(a):
Za dużo asfaltu jest teraz na tym placu, za mało zieleni.

No przecież jest tam bardzo potrzebny i przydatny buspas wiec musi być asfalt...
3
man1995 napisał(a):
No przecież jest tam bardzo potrzebny i przydatny buspas wiec musi być asfalt...

Przydatny buspas, po którym nic nie jeździ. A przynajmniej jakby go nie było to nic wielkiego by się nie stało...

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
2
Mareczek napisał(a):
A przynajmniej jakby go nie było to nic wielkiego by się nie stało...

A lepiej zawsze, gdy coś jest, niżeli czegoś nie ma. Kto wie, czy w przyszłości nie będą robione tam buspasy na torowiskach tramwajowych, to już przynajmniej na placu wszystko będzie gotowe.

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)
man1995 napisał(a):
No przecież jest tam bardzo potrzebny i przydatny buspas wiec musi być asfalt...

Im więcej betonu i asfaltu na ograniczonej powierzchni, tym mniej potencjalnych odbiorników wody opadowej. A potem się ludzie dziwią, że po ulewie im samochody w garażach zalewa.

Technik serwisu :)
5
man1995 napisał(a):
No przecież jest tam bardzo potrzebny i przydatny buspas wiec musi być asfalt...

A te zatoki z kostki tylko potęgują betonozę. Czy też są one takie niezbędne? Prawie każda inwestycja miejska (ale i nie tylko) wiąże się z usunięciem zieleni w znacznym stopniu, a w zamian dostajemy może i estetyczne miejsce, ale nieprzyjazne do życia.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
[...] dostajemy może i estetyczne miejsce, ale nieprzyjazne do życia.

Mieszkanie w mieście jest obowiązkiem?
Przecież jak beton komuś przeszkadza to bardzo łatwo może się wynieść do jakiegoś Myśliborza Wlk. czy innych Łęgów. Tam napewno mają mniej betonu.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
MlodyS53 napisał(a):
Mieszkanie w mieście jest obowiązkiem?
Przecież jak beton komuś przeszkadza to bardzo łatwo może się wynieść do jakiegoś Myśliborza Wlk. czy innych Łęgów. Tam napewno mają mniej betonu.

No podejście typowo średniowieczne, a potem zdziwienie, że po ulewie zalana np piwnica.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
2
bartez napisał(a):
No podejście typowo średniowieczne, a potem zdziwienie, że po ulewie zalana np piwnica.

Ja się nie dziwiłem. Moja nie zalana.
Pokazuje to tylko że pozalewało te piwnice, których wlasciciele walczą o krzaczki.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
bartez napisał(a):
Za dużo asfaltu jest teraz na tym placu, za mało zieleni.

W pięknie „odnowionej elewacji kamienicy” masz Żabkę ! Zieloną ! Nie narzekaj ! ;)
A swoją drogą widziałem w innych miastach, że niekiedy kolory sklepów m.in. Żabek są dostosowywane do elewacji kamienic zwłaszcza w centrum, aby poprawić właśnie estetykę placów czy ulic. U nas chyba nie ma takiej praktyki ...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Michal napisał(a):
U nas chyba nie ma takiej praktyki ...

Taka praktyka była zastosowana w przypadku Biedronki na deptaku Bogusława
LagunaGrandtour napisał(a):
Taka praktyka była zastosowana w przypadku Biedronki na deptaku Bogusława

I na Narutowicza.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.