Forum

Policka pomoc – kolejny dzień

wysłane przez Bebe Tosiek

Już mi się to po nocach zaczyna śnić :D. Dzisiaj mi się śniło że linie 90 obsługiwał Solaris 789 z SPPK. Dwa dni temu mi się śniło że na 107 był Dąbski 2819 :D.
A tak całkiem poważnie czy PKS dostaje jakiekolwiek kary za braki taborowe.

wysłane przez Pepe 235

DREAMLINER napisał(a):
Już mi się to po nocach zaczyna śnić :D. Dzisiaj mi się śniło że linie 90 obsługiwał Solaris 789 z SPPK. Dwa dni temu mi się śniło że na 107 był Dąbski 2819 :D.
A tak całkiem poważnie czy PKS dostaje jakiekolwiek kary za braki taborowe.

Po prostu nie mają płacone za poszczególne brygady, które wypadają.
2
Pepe napisał(a):
Po prostu nie mają płacone za poszczególne brygady, które wypadają.

A nie powinna być jednak za to jakaś kara ? Bo tak, to podejrzewam, że PKS leje sobie na to, że coś nie pojedze. Na zasadzie, niech sobie ktoś inny na rezerwie pojedzie, a my mamy kłopot z głowy. Nie ma konsekwencji to i nie ma staranności i to może być powód tak dużej ilości podmian za PKS ...

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
2

wysłane przez arko5 30

Michal napisał(a):
A nie powinna być jednak za to jakaś kara ? Bo tak, to podejrzewam, że PKS leje sobie na to, że coś nie pojedze. Na zasadzie, niech sobie ktoś inny na rezerwie pojedzie, a my mamy kłopot z głowy. Nie ma konsekwencji to i nie ma staranności i to może być powód tak dużej ilości podmian za PKS ...

Zdajesz sobie sprawę, że nie tylko PKS ma braki kadrowe i taki np. SPAD też dzień w dzień nie wypuszcza kilku autobusów na linie, ewentualnie wcześniej autobus zjeżdża do bazy bo nie ma podmiany?
Post został wyedytowany przez autora.
5

wysłane przez bartez 336

arko5 napisał(a):
Zdajesz sobie sprawę, że nie tylko PKS ma braki kadrowe

Kierowców może ciężko znaleźć, ale "nowe" autobusy to już niekoniecznie, bo na placu dworca autobusowego stoi cała graciarnia żółtych Solarisów.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
bartez napisał(a):
"nowe" autobusy to już niekoniecznie, bo na placu dworca autobusowego stoi cała graciarnia żółtych Solarisów.

Źródełko już na wyczerpaniu
1
arko5 napisał(a):
Zdajesz sobie sprawę, że nie tylko PKS ma braki kadrowe i taki np. SPAD też dzień w dzień nie wypuszcza kilku autobusów na linie, ewentualnie wcześniej autobus zjeżdża do bazy bo nie ma podmiany?

Zdaję, ale jednak najczęściej tu słyszymy co jeździ w zamian za PKS...
Poza tym mój post dotyczył tego, że jeżeli nie ma kary to może nie być też należytej staranności przy zapobieganiu tym brakom na liniach.

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...

wysłane przez arko5 30

Michal napisał(a):
Zdaję, ale jednak najczęściej tu słyszymy co jeździ w zamian za PKS...

Właśnie to jest najciekawsze, że za PKS jeżdżą autobusy innych przedsiębiorstw, a za np. SPAD już nie... Przepraszam, w tym tygodniu to się zmieniło.
5

wysłane przez Waszka 80

arko5 napisał(a):
Właśnie to jest najciekawsze, że za PKS jeżdżą autobusy innych przedsiębiorstw, a za np. SPAD już nie...

Bo wiele linii PKS-u kursuje z niską częstotliwością, i wtedy jest to zdecydowanie bardziej odczuwalne dla pasażerów. Jeśli wypada taka 70-tka to następny autobus do Kamieńca jest za ponad godzinę. A jak wypadnie 61, 67 czy 835 to za 5, 10, 15, góra 20 minut będzie następny autobus.

@opowiesciwobiektywie