Forum

Komunikacja na Wszystkich Świętych

W dniach od 23 października do 2 listopada w związku z wzmożonymi przewozami w kierunku cmentarzy, związanymi z dniem Wszystkich Świętych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zaplanował zmiany rozkładów jazdy kilkunastu linii tramwajowych i autobusowych oraz uruchomienie dodatkowych linii.

wysłane przez RaPer782

Wszystko pięknie opisane. Tylko aby rząd nie wpadł na pomysł z kolejnym zamykaniem cmentarzy.
1
RaPer782 napisał(a):
Tylko aby rząd nie wpadł na pomysł z kolejnym zamykaniem cmentarzy.

Wątpię żeby to zrobili, nawet dla niezaszczepionych (takie rozwiązanie rozważają niektórzy lekarze-eksperci)...

Na całym świecie źle się dzieje, koledzy...
Post został wyedytowany przez autora.
6
RaPer782 napisał(a):
Wszystko pięknie opisane. Tylko aby rząd nie wpadł na pomysł z kolejnym zamykaniem cmentarzy.

Czytałem, że mają zamykać cmentarze, ale tylko na obszarach z dużą ilością zakażeń. Ciekawe czy ostatecznie wprowadzą ten pomysł w życie.

Pozdrawiam :-)

wysłane przez bartez 336

W rozkładach na WŚ brakuje mi połączenia cmentarza z placem Rodła. Tramwaje nie kursują, a nie ma nic w zamian.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D
2

wysłane przez wolvo1565 24

bartez napisał(a):
W rozkładach na WŚ brakuje mi połączenia cmentarza z placem Rodła. Tramwaje nie kursują, a nie ma nic w zamian.

1 listopada jest 12ka częściej co 4-8 minut. Od placu Szyrockiego do bramy na Mieszka I-ego jest w miarę blisko, zresztą kiedyś takie wzmocnienie 12ki funkcjonowało :) Poza tym, co można skierować na plac Rodła przy obecnej siatce tramwajowej? A autobus, jakoś też tego nie widzę co można by skierować.
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez bartez 336

wolvo1565 napisał(a):
Poza tym, co można skierować na plac Rodła przy obecnej siatce tramwajowej?

Zatramwaj, no ale pewnie krucho z autobusami. W poprzednich latach jeździły 10,14 i 15.

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez jakub.narkiewicz 0

bartez napisał(a):
W rozkładach na WŚ brakuje mi połączenia cmentarza z placem Rodła. Tramwaje nie kursują, a nie ma nic w zamian.

Przy obecnym remoncie torowiska w Centrum i na Niebuszewie nie ma możliwości skierowania tramwaju na trasie GUMIEŃCE - PL. RODŁA, gdyż na Pl. Kościuszki z ul. Sikorskiego tramwaj może skręcić tylko w ul. Krzywoustego (kierunek Brama Portowa), zaś odcinek BRAMA PORTOWA - PL. RODŁA jest wyłączony z ruchu tramwajowego.
Zastanawia mnie pomysł, gdyby linię D8 skierować na trasę:
GUMIEŃCE - ... - Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - Jana z Kolna - Łady - Firlika - Nocznickiego - STOCZNIA SZCZECIŃSKA
Myślę, że takie rozwiązanie miałoby sens, gdyż linia D8 zapewniłaby wtedy bezpośredni dostęp mieszkańcom okolic stoczni do Cmentarza Centralnego, a trasa nie pokrywałaby się niemal w całości z trasą linii 8 i 10 (pokrywa się na niemal całej trasie: GUMIEŃCE - BRAMA PORTOWA).

wysłane przez bartez 336

jakub.narkiewicz napisał(a):

Zastanawia mnie pomysł, gdyby linię D8 skierować na trasę:
GUMIEŃCE - ... - Wyszyńskiego - Nabrzeże Wieleckie - Jana z Kolna - Łady - Firlika - Nocznickiego - STOCZNIA SZCZECIŃSKA
Myślę, że takie rozwiązanie miałoby sens, gdyż linia D8 zapewniłaby wtedy bezpośredni dostęp mieszkańcom okolic stoczni do Cmentarza Centralnego, a trasa nie pokrywałaby się niemal w całości z trasą linii 8 i 10 (pokrywa się na niemal całej trasie: GUMIEŃCE - BRAMA PORTOWA).

Spod Stoczni jadą D53 i D60 więc po co?

"W Piśmie nie napisano: nie będziesz wciskał gazu do deski.":D

wysłane przez MQ ?

jakub.narkiewicz napisał(a):
Myślę, że takie rozwiązanie miałoby sens, gdyż linia D8 zapewniłaby wtedy bezpośredni dostęp mieszkańcom okolic stoczni do Cmentarza Centralnego

Bo wcale od stoczni do cmentarza nie jedzie stado autobusów.

wysłane przez Bebe Tosiek

Ja akurat się zastanawiałem o połączeniu tramwajowym Gumieńce-Gocław, pomyślałem tak ze względu na odcięcie odcinków tramwajowych Brama Portowa-Plac Rodła i Kołłątaja-Dw Niebuszewo.
D8

wysłane przez pioko17 38

Chyba wkradł się błąd, bo wg strony ZDiTM D8 ma kursować na trasie Gumieńce - Dworcowa, a tutaj w dniach 31.10 i 1.11 jest podane, że niby Gumieńce - Potulicka, co swoją drogą pokrywałoby się w pełni z trasą 10.
1

wysłane przez MQ ?

pioko17 napisał(a):
Chyba wkradł się błąd, bo wg strony ZDiTM D8 ma kursować na trasie Gumieńce - Dworcowa, a tutaj w dniach 31.10 i 1.11 jest podane, że niby Gumieńce - Potulicka, co swoją drogą pokrywałoby się w pełni z trasą 10.

Tak, mój błąd. Poprawione.

wysłane przez Bebe Tosiek

Brakuje mi w tym newsie jakiejkolwiek informacji nt. rezerw. Przychodzą mi na myśl takie miejsca: EZP i EZG (to w przypadku tramwajów) SPAK, SPAD, Basen Górniczy, plac Grodnicki i SPPK (Autobusy). Ale to nie jest 100-procentowe, jakby ktoś wiedział więcej to niech napisze tutaj na forum albo doda do newsa.

wysłane przez Pepe 235

Bebe Tosiek napisał(a):
Brakuje mi w tym newsie jakiejkolwiek informacji nt. rezerw. Przychodzą mi na myśl takie miejsca: EZP i EZG (to w przypadku tramwajów) SPAK, SPAD, Basen Górniczy, plac Grodnicki i SPPK (Autobusy). Ale to nie jest 100-procentowe, jakby ktoś wiedział więcej to niech napisze tutaj na forum albo doda do newsa.

Po pierwsze ze względu na braki rezerwy w tym roku są w zasadzie minimalne, a po drugie już od kilku lat w takich informacjach zagadnień o rezerwach po prostu nie ma.
2

wysłane przez Ronaldinho

Jestem ciekaw czy ludzie niebeda się mylić między D67 a D07 na Karola Miarki,niektórzy widzą tylko ostatnie liczby i pomyłka gotową.

wysłane przez man 128

Ronaldinho napisał(a):
(...)niektórzy widzą tylko ostatnie liczby i pomyłka gotową.

Tam to chociaż jest wyraźnie napisane, że jedzie do Polic. Myślę, że bardziej ludzie będą wsiadać do D67 myśląc, że to 67 i będą zdziwieni, że nie jedzie przez Kołłątaja i Plater. A sporo takich sytuacji bywało w ostatnich latach.
Post został wyedytowany przez autora.
3