Forum

Sobota, niedziela czy może dzień świąteczny?

wysłane przez Czarny87

Chciałbym się dzisiaj z Wami podzielić doświadczeniem w podróżowaniu KM na terenie Polic. Rano jadę do pracy 103, przyjechał według niedzielnego rozkładu punktualnie 7:40. Wracając z pracy załapałem się na 106 równo o 16:00 przy MOKu w Policach. Według niedzielnego rozkładu powinien tam być albo 15:47 albo 16:47. Za to według sobotniego powinien być o 16:00. Ciekawi mnie zatem jak to się stało, że ten 106 był równo o 16:00? Dodam, że na stronie ZDiTM ten 106 był na zero czyli zgód ie z rozkładem... Dodam również, że rozkład na stronie ZDiTM w automacie otwierał dzisiaj ten sobotni mimo, że mamy niedziele...
Post został wyedytowany przez autora.
Czarny87 napisał(a):
Ciekawi mnie zatem jak to się stało, że ten 106 był równo o 16:00? Dodam, że na stronie ZDiTM ten 106 był na zero czyli zgód ie z rozkładem... Dodam również, że rozkład na stronie ZDiTM w automacie otwierał dzisiaj ten sobotni mimo, że mamy niedziele...

W komunikacie dotyczącym WŚ padło zdanie:
Na wszystkich liniach autobusowych z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy.

Ale faktycznie sposób w jaki zostało to przekazane jest co najmniej absurdalny. Przecież osoby, których nie interesuje komunikacja miejska na WŚ naturalnie nie przeczytały tego komunikatu (zakładając, że standardowi ludzie w ogóle je czytają), zatem zapewne byli nieźle wzburzeni (zasadnie zresztą), gdy okazało się, że ich autobus nie przyjechał o czasie.
Oprócz tego powinien być osobny, krótki i treściwy komunikat "Drodzy pasażerowie, w dniu 31 października na wszystkich liniach z wyjątkiem niżej wymienionych obowiązują sobotnie rozkłady jazdy". Tyle by wystarczyło.

@opowiesciwobiektywie
Post został wyedytowany przez autora.
1