Forum

Komunikacja w okresie świątecznym i noworocznym

W okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku na wielu liniach tramwajowych i autobusowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy.

wysłane przez Bebe Tosiek

Czy na 521, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 533 i 534 w nocy z 31.12.2021 na 1.01.2022 planowane jest puszczenie przegubowców?
Bebe Tosiek napisał(a):
Czy na 521, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 533 i 534 w nocy z 31.12.2021 na 1.01.2022 planowane jest puszczenie przegubowców?

Ja niewiem dlaczego administracja przyjmuje takie posty na forum.

Jeśli myślisz logicznie to nikt Ci nie odpowiednie na te pytanie ponieważ nikt nie jest wróżbitą.
MikoSPAD_2861 napisał(a):
Ja niewiem dlaczego administracja przyjmuje takie posty na forum.

A dlaczego nie miałaby przyjmować?
MQ napisał(a):
A dlaczego nie miałaby przyjmować?

Raczej ten napisany wątek powinien dać do myślenia że powinno się patrzeć na wpisy i pytania na forum a ten wątek jest jednym z nich.
MikoSPAD_2861 napisał(a):
Raczej ten napisany wątek powinien dać do myślenia że powinno się patrzeć na wpisy i pytania na forum a ten wątek jest jednym z nich.

Prawdę mówiąc niewiele z powyższego zrozumiałem. A na święta życzę odrobinę więcej wyrozumiałości.
13
MQ napisał(a):
Prawdę mówiąc niewiele z powyższego zrozumiałem. A na święta życzę odrobinę więcej wyrozumiałości.

Dla osoby pisząca wątek wyrozumiałość jest zbędna. Jeśli nie zrozumiałeś to powtórzę że chodzi o sprawdzanie treści wpisów na wątek ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć czy będą jedzić autobusy przegubowe bo nikt nie jest podróżnikiem w czasie.
Post został wyedytowany przez autora.
MikoSPAD_2861 napisał(a):
Jeśli nie zrozumiałeś to powtórzę że chodzi o sprawdzanie treści wpisów na wątek ponieważ nikt nie jest w stanie przewidzieć czy będą jedzić autobusy przegubowe bo nikt nie jest podróżnikiem w czasie.

W dalszym ciągu nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby stosować cenzurę tylko z tego powodu, że nie odpowiada ci takie czy inne pytanie. Wyjdź na dwór i ulep bałwana albo zjedz jeszcze kawałek serniczka zamiast użalać się na forum. Będzie to z korzyścią dla wszystkich.
10

wysłane przez RaPer782

Skoro mamy znów obstrzeżenia itp. to o jakiejkolwiek imprezie sylwestrowej możemy zapomnieć no i co za tym idzie o "przegubach" na liniach nocnych też. Co do wyrozumiałości tak Wam jej całkiem niedawno życzyłem...
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez MikoSPAD 7

RaPer782 napisał(a):
Skoro mamy znów obstrzeżenia itp. to o jakiejkolwiek imprezie sylwestrowej możemy zapomnieć no i co za tym idzie o "przegubach" na liniach nocnych też. Co do wyrozumiałości tak Wam jej całkiem niedawno życzyłem...

Myślę że nie będzie żadnego powodu wprowadzać przegubowe autobusy, wszystko napewno zostanie tak samo jak zawsze. Ludzie raczej będą większości świętować w domu a nie jedzić autobusami.
1

wysłane przez fan004 86

MikoSPAD_2861 napisał(a):
Ludzie raczej będą większości świętować w domu a nie jedzić autobusami.

No nie wiem. Ja na przykład zamierzam świętować w domu, ale nie w swoim. I jakoś dojechać muszę, a auta raczej nie wezmę. Myślę, że sporo osób będzie miało podobne podejście.

#TramwajemPoŚwiecie
9

wysłane przez MlodyS53 77

fan004 napisał(a):
No nie wiem. Ja na przykład zamierzam świętować w domu, ale nie w swoim. I jakoś dojechać muszę, a auta raczej nie wezmę. Myślę, że sporo osób będzie miało podobne podejście.

Numer na TAXI chcesz na PW czy sam znajdziesz?
Są jeszcze różnego rodzaju aplikacje do podwozów.
;)

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.

wysłane przez fan004 86

MlodyS53 napisał(a):
Numer na TAXI chcesz na PW czy sam znajdziesz?
Są jeszcze różnego rodzaju aplikacje do podwozów.
;)

Nie wiem co to wniosło do dyskusji. Odniosłem się do tego, że mimo braku imprez masowych, sporo osób pewnie gdzieś się wybierze i część z nich wybierze tej nocy autobus w celach dojazdowych.

Znam też inne aplikacje i korzystam, ale ze względu na hobby lubię się przy okazji nocnym autobusem przejechać. Chyba nie muszę tłumaczyć ;).

#TramwajemPoŚwiecie
3
MlodyS53 napisał(a):
Numer na TAXI chcesz na PW czy sam znajdziesz?
Są jeszcze różnego rodzaju aplikacje do podwozów.
;)

Ja jeżeli mam do wyboru zapłacić 2-3 zł za bilet albo ~30 zł za Bolta (który i tak wychodzi taniej niż zwykła taksa) to jednak zawsze wybiorę autobus. Co innego jak wracam w nocy z miejsca, do którego żaden nocny nie dojeżdża. A takich miejsc też mamy w mieście i okolicach sporo.
1
maciekos95 napisał(a):
~30 zł za Bolta (który i tak wychodzi taniej niż zwykła taksa)

Sprawdź jeszcze raz bo się mylisz ;) Szczególnie w czasie sporego zapotrzebowania, gdy wchodzą mnożniki ;)
1

wysłane przez RaPer782

LagunaGrandtour napisał(a):
Sprawdź jeszcze raz bo się mylisz ;) Szczególnie w czasie sporego zapotrzebowania, gdy wchodzą mnożniki ;)

No i trzeba dobrze trafić aby długo nie czekać i nie być dla przykładu 15-ty w kolejce kiedy dzwonisz do jakiejś korporacji 😉 Z jednej strony za TAXI zapłacisz więcej, ale dowiezie cię pod samą klatkę czy adres. Autobus? Taniej no i większa szansa na to, że przyjedzie i nie czekasz w kolejce. I tu i tu są jakieś plusy i minusy.
LagunaGrandtour napisał(a):
Sprawdź jeszcze raz bo się mylisz ;) Szczególnie w czasie sporego zapotrzebowania, gdy wchodzą mnożniki ;)

Nie wiem jak jest w czasie dużego zapotrzebowania, ale odwołam się do mojego niedawnego powrotu od kolegi, z miejsca gdzie żadnego nocnego nie uświadczysz. Zwykła noc z soboty na niedzielę, ok. godziny 3-4. Bolt kosztował mnie stamtąd jakieś 31 zł z groszami (nie miałem niestety żadnych zniżek). Teraz sobie policzyłem ile zapłaciłbym za taksę przy aktualnych cenach korporacyjnych (z uwzględnieniem taryfy nocnej). Wychodzi trochę ponad 36 zł. Czyli Bolt nawet bez zniżek nieco tańszy, a do tego zamówienie wygodniejsze niż infolinia korporacji. Ale zanim się zdecydowałem na Bolta, to sprawdzałem dość długo, czy nie dałoby się przejść pieszo części trasy i złapać jakiegoś nocnego już gdzieś bliżej domu. Niestety, nic z tego. Jedyna alternatywa to czekać do pierwszego dziennego o 5 rano.
maciekos95 napisał(a):
Zwykła noc z soboty na niedzielę, ok. godziny 3-4. Bolt kosztował mnie stamtąd jakieś 31 zł z groszami (nie miałem niestety żadnych zniżek). Teraz sobie policzyłem ile zapłaciłbym za taksę przy aktualnych cenach korporacyjnych (z uwzględnieniem taryfy nocnej). Wychodzi trochę ponad 36 zł. Czyli Bolt nawet bez zniżek nieco tańszy, a do tego zamówienie wygodniejsze niż infolinia korporacji.

Wiesz, plusem komunikacji miejskiej, jak i prawdziwej taksówki jest to, że w razie "W" jest ubezpiecznie, licencja, psychotesty itp, w bolcie może być różnie :)
2
kwgpp napisał(a):
Wiesz, plusem komunikacji miejskiej, jak i prawdziwej taksówki jest to, że w razie "W" jest ubezpiecznie, licencja, psychotesty itp, w bolcie może być różnie :)

Bolty już od jakiegoś czasu jeżdżą jako legalne taksówki. A dokładnie to z tego co pamiętam od momentu zmian w prawie dotyczącym przewozów. Ale jak to tam jest dokładnie, tego nie wiem.

Tak czy inaczej, jak mogę wybrać komunikację to zawsze to robię. Ale jak opisałem w poście powyżej - niestety nie zawsze się da.
2

wysłane przez Mati524

kwgpp napisał(a):
Wiesz, plusem komunikacji miejskiej, jak i prawdziwej taksówki jest to, że w razie "W" jest ubezpiecznie, licencja, psychotesty itp, w bolcie może być różnie :)

Psychotesty? Ja ci powiem jak takie psychotesty wyglądają w naszym kraju - wchodzisz, płacisz, dostajesz pieczątkę i wychodzisz, całość trwa jakieś 5 minut. Wyjątkiem są kierowcy autobusów na umowie o pracę, bo tam zajezdnia sama kieruje do "normalnych" lekarzy.

Pozdrawiam :)
1
Mati524 napisał(a):
Wyjątkiem są kierowcy autobusów na umowie o pracę, bo tam zajezdnia sama kieruje do "normalnych" lekarzy.

To jest tylko skierowanie, co ty z tym zrobisz zależy wyłącznie od ciebie.
4

wysłane przez Mati524

lukaszenko napisał(a):
To jest tylko skierowanie, co ty z tym zrobisz zależy wyłącznie od ciebie.

W jednej z zajezdni kierują do przychodni Portowej, jak nie zrobisz tego w miejscu skierowania, to ci tego nie zaakceptują. A przynajmniej kartka o takiej treści kiedyś wisiała. Nie wiem jak to jest z przepisami i czy mogą cię cmoknąć tak czy siak jeżeli zrobisz gdzieś indziej.

Pozdrawiam :)
Mati524 napisał(a):
W jednej z zajezdni kierują do przychodni Portowej, jak nie zrobisz tego w miejscu skierowania, to ci tego nie zaakceptują. A przynajmniej kartka o takiej treści kiedyś wisiała. Nie wiem jak to jest z przepisami i czy mogą cię cmoknąć tak czy siak jeżeli zrobisz gdzieś indziej.

Firmy wyłaniają przychodnie medycyny pracy poprzez różnego rodzaju postępowania i z wybranymi podpisują umowę. Dlatego nie uznają badań wykonanych w innych poradniach. Kiedy się zatrudniałem w MZK Ełk a miałem ważne badania z PKS NOVA to w MZK i tak kazali mi robić nowe, a lekarz nie uznał tych wykonanych gdzie indziej.
maciekos95 napisał(a):
Nie wiem jak jest w czasie dużego zapotrzebowania, ale odwołam się do mojego niedawnego powrotu od kolegi, z miejsca gdzie żadnego nocnego nie uświadczysz. Zwykła noc z soboty na niedzielę, ok. godziny 3-4. Bolt kosztował mnie stamtąd jakieś 31 zł z groszami (nie miałem niestety żadnych zniżek). Teraz sobie policzyłem ile zapłaciłbym za taksę przy aktualnych cenach korporacyjnych (z uwzględnieniem taryfy nocnej). Wychodzi trochę ponad 36 zł. Czyli Bolt nawet bez zniżek nieco tańszy, a do tego zamówienie wygodniejsze niż infolinia korporacji. Ale zanim się zdecydowałem na Bolta, to sprawdzałem dość długo, czy nie dałoby się przejść pieszo części trasy i złapać jakiegoś nocnego już gdzieś bliżej domu. Niestety, nic z tego. Jedyna alternatywa to czekać do pierwszego dziennego o 5 rano.

Czasem tak. Ale Taxi ma stałą opłatę i w zasadzie możesz zawsze mniej-więcej przewidzieć ile zapłacisz. Z boltem czy uberem już tak nie jest. W godzinach dużego zapotrzebowania, a sylwester takim czasem na bank będzie ceny mogą wzrosnąć nawet kilkukrotnie, bo wchodzą tzw mnożniki. Więc za Twoją trasę mogą zażądać nawet grubo ponad 60 zł, co nie jest do końca zgodne z prawem o maksymalnych stawkach, ale tak robią. Co do licencji i psychotestów też bywało różnie. Nie wiem czy nadal tak jest, ale jeszcze do nie dawna wystarczyło podpisać umowę z tzw „partnerem bolta” oczywiście odpłatnie i licencje, psychotesty itp już Cię nie dotyczyły. Inną sprawą jest, o czym często zapominamy, że cała kwota z przejazdu Taxi wraca na Polski rynek, a nie jest wysyłana gdzieś do dalekiego nam Talina. Firmy typu Bolt są miłe i nowoczesne, ale i niebezpieczne, bo docelowo dążą do wyeliminowania krajowych korporacji taksówkowych i przejęcia całego rynku. W krajach w których już tak się stało ceny oczywiście poszybowały w kosmos, a dotychczasowym kierowcy taksówek zaproponowano marne umowy na etacie. Gdyby u nas tak się również stało i konkurencja ze strony taksówek zostałaby wyeliminowana to zapewniam Cię, że nie pojechałbyś już za 31 zł. ;)
Jak zamawiam taksówkę to zwykle jest ona tak, jak podaje dyspozytorka. W Bolcie już kilka razy zdarzyło mi się, że aplikacja pokazała najszybszą trasę od pojazdu do mnie nie uwzględniając, że kierowca ma jeszcze do rozwiezienia innych pasażerów przez to spóźniłem się do pracy. Zdarzyło mi się, że dojeżdżałem autobusem do Bolta, bo kierowca stwierdził, że on ma jeszcze inne kursy, a na to co pokazuje aplikacja on nie ma wpływu. Zapłaciłem oczywiście za cały kurs, jakbym jechał z domu.
Ze wszystkich powyższych powodów staram się wybierać jednak taksówki tańszych korporacji, ale przede wszystkim oczywiście Komunikację Miejska ! :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
Post został wyedytowany przez autora.
1
Michal napisał(a):
Czasem tak. Ale Taxi ma stałą opłatę i w zasadzie możesz zawsze mniej-więcej przewidzieć ile zapłacisz. Z boltem czy uberem już tak nie jest. W godzinach dużego zapotrzebowania, a sylwester takim czasem na bank będzie ceny mogą wzrosnąć nawet kilkukrotnie, bo wchodzą tzw mnożniki.

Tylko różnica jest taka, że Bolt Ci zawsze pokazuje dokładną kwotę do zapłaty w momencie zamawiania kursu. Więc widzisz ile zapłacisz i możesz podjąć decyzję: akceptuję kwotę i zamawiam albo nie akceptuję i rezygnuję. W taxi możesz sobie tylko oszacować ile zapłacisz mniej więcej, bo nie masz nawet pewności jaką dokładnie trasą Cię taksówkarz przewiezie. Poza tym zdarzają się też oszuści. Pewnie w korporacji jest mała szansa, że się na takiego trafi, ale jakaś zawsze jest. W Bolcie takiej możliwości w zasadzie nie ma. A do tego jak trafi Ci się zniżka to różnica w stosunku do taxi robi się już bardzo znacząca. W wakacje przejechaliśmy z kolegą kilka razy całkiem spory odcinek poniżej 10 zł, właśnie dzięki tym zniżkom.

Więc za Twoją trasę mogą zażądać nawet grubo ponad 60 zł, co nie jest do końca zgodne z prawem o maksymalnych stawkach, ale tak robią.

Jak chcę jechać to wchodzę w aplikację, wyznaczam trasę i patrzę jaką cenę mi proponują. Jak zobaczyłbym taką kwotę o jakiej piszesz, to po prostu bym nie zamówił.

Co do licencji i psychotestów też bywało różnie. Nie wiem czy nadal tak jest, ale jeszcze do nie dawna wystarczyło podpisać umowę z tzw „partnerem bolta” oczywiście odpłatnie i licencje, psychotesty itp już Cię nie dotyczyły.

Z tego co wiem, to w korporacjach jest tak samo. Też można jeździć "nie do końca legalnie".

Firmy typu Bolt są miłe i nowoczesne, ale i niebezpieczne, bo docelowo dążą do wyeliminowania krajowych korporacji taksówkowych i przejęcia całego rynku. W krajach w których już tak się stało ceny oczywiście poszybowały w kosmos, a dotychczasowym kierowcy taksówek zaproponowano marne umowy na etacie. Gdyby u nas tak się również stało i konkurencja ze strony taksówek zostałaby wyeliminowana to zapewniam Cię, że nie pojechałbyś już za 31 zł. ;)

Niech wolny rynek zweryfikuje. Jeśli klienci wybierają zagraniczną korporację zamiast polskich to nie dlatego, że nie chcą wspierać polskich firm, tylko dlatego, że zagraniczny gracz oferuje im bardziej atrakcyjne warunki. Nie tylko cenowe. Jakoś niektóre polskie korporacje działające np. w Warszawie czy Krakowie umiały się dostosować i konkurują z powodzeniem z Boltem i Uberem. U nas jak na razie korporacje zatrzymały się w latach 90-tych, może nie licząc wymiany samych taksówek na nowe. Zapewniam Cię, że gdybym miał do wyboru Bolta i jego odpowiednika ze 100% polskim kapitałem, to bez wahania wybrałbym polską firmę.

W Bolcie już kilka razy zdarzyło mi się, że aplikacja pokazała najszybszą trasę od pojazdu do mnie nie uwzględniając, że kierowca ma jeszcze do rozwiezienia innych pasażerów przez to spóźniłem się do pracy. Zdarzyło mi się, że dojeżdżałem autobusem do Bolta, bo kierowca stwierdził, że on ma jeszcze inne kursy, a na to co pokazuje aplikacja on nie ma wpływu. Zapłaciłem oczywiście za cały kurs, jakbym jechał z domu.
Ze wszystkich powyższych powodów staram się wybierać jednak taksówki tańszych korporacji, ale przede wszystkim oczywiście Komunikację Miejska ! :D

Ja akurat takich ekscesów nie miałem. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to jak otworzyli po kilku miesiącach przerwy rondo Sybiraków, a Bolt ciągle wyznaczał swoim kierowcom trasę na około. Co ciekawe mi jako klientowi pokazywał właściwą trasę, przez otwarte już rondo.

Też zawsze w pierwszej kolejności wybieram KM, jak już wspomniałem zresztą w którymś z poprzednich postów. Bolt to opcja alternatywna, z której korzystam raczej dość rzadko.
1
KM

wysłane przez Ronaldinho

To nadal jest forum o KM czy już o prywatnych przewoźnikach, bo więcej padło już tutaj zdań o bolcie i taxi a prawie nic o KM.
2

wysłane przez Michal 2

Ronaldinho napisał(a):
To nadal jest forum o KM czy już o prywatnych przewoźnikach, bo więcej padło już tutaj zdań o bolcie i taxi a prawie nic o KM.

A nie zgadzam się !
Każdy na końcu podkreślał, że najchętniej suma sumarum wybiera Komunikację Miejska ! :D

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
2