Forum

Kolejne nowości od zachodnich sąsiadów

zdjęcie
Kolejne nowości od zachodnich sąsiadów
zbyt mało ocen, aby obliczyć średnią

wysłane przez wierzchuX −3

Co autor miał na myśli? Przecież ten autobus jest bodajże z 2003 roku(?)
wierzchuX napisał(a):
Co autor miał na myśli? Przecież ten autobus jest bodajże z 2003 roku(?)

No Facelift i 2003 rok to mocne przegięcie. Autorowi pewnie chodziło o nowości w kontekście nowego autobusu na liniach obsługiwanych przez zajezdnię z Heyki.

Nie pytaj mnie o nic, wiem tyle co ty ;)
2
okej, a ogólnie PKS zamierza kupić kiedyś NOWE autobusy a nie sprowadzane z niemiec? pewnie mają kasy jak lodu a nie chcą kupić paru nowych solarek
Jak się nie opłaca to po co? Zresztą, dostaliby kontrakt na kilka lat to pewnie by były nowsze, a może nowe wozy. To co mają teraz kupują naprawdę za "grosze", wyremontują, pojeżdżą i zarobią sporo więcej niż kupując nówki.
7
wierzchuX napisał(a):
Co autor miał na myśli? Przecież ten autobus jest bodajże z 2003 roku(?)

Nowy typ modelu w Szczecinie.
Jest to Citaro LE.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
Post został wyedytowany przez autora.
6
MlodyS53 napisał(a):
Nowy typ modelu w Szczecinie.
Jest to Citaro LE.

Berlin będzie miał sporo tych modeli na sprzedaż. Łącznie kupił chyba koło 145 szt, także PKS może sporo tego sprowadzić. Ciekawe jak będą się sprawować. Teoretycznie powinny być nieco bardziej wytrzymałe niż LF. Zastanawia mnie ilość miejsc siedzących. Z przodu wiadomo, sporo "półtoraków"
rivx napisał(a):
Berlin będzie miał sporo tych modeli na sprzedaż. Łącznie kupił chyba koło 145 szt, także PKS może sporo tego sprowadzić. Ciekawe jak będą się sprawować. Teoretycznie powinny być nieco bardziej wytrzymałe niż LF. Zastanawia mnie ilość miejsc siedzących. Z przodu wiadomo, sporo "półtoraków"

Liczba, nie ilość, autobusy są policzalne ;).
Tramwajarz napisał(a):
Liczba, nie ilość, autobusy są policzalne ;).

Dziękuję, słuszna uwaga. Znalazłem już info, że liczba miejsc siedzących to 34. Trochę słabo jak na LE. Po piętrusach i owych Low Entry PKS nas już niczym nie zaskoczy, może VDL jak za kilka lat w co wątpię,bo marka mało popularna w Polsce :)
1

wysłane przez RaPer782

rivx napisał(a):
Berlin będzie miał sporo tych modeli na sprzedaż. Łącznie kupił chyba koło 145 szt, także PKS może sporo tego sprowadzić. Ciekawe jak będą się sprawować. Teoretycznie powinny być nieco bardziej wytrzymałe niż LF. Zastanawia mnie ilość miejsc siedzących. Z przodu wiadomo, sporo "półtoraków"

Pewnie sprowadzą je z kilka(naście) sztuk z czego jeden na 100% pójdzie jako dawca części 😉
rivx napisał(a):
Berlin będzie miał sporo tych modeli na sprzedaż. Łącznie kupił chyba koło 145 szt, także PKS może sporo tego sprowadzić. Ciekawe jak będą się sprawować. Teoretycznie powinny być nieco bardziej wytrzymałe niż LF. Zastanawia mnie ilość miejsc siedzących. Z przodu wiadomo, sporo "półtoraków"

To skoro to taka okazja to może inni też by kupili, zamiast tych dobitych używek ?

Szczeciński SZYBKI Tramwaj może być rzeczywiście SZYBKI, tylko pod warunkiem, że nie zatrzyma się ani razu na Gdańskiej. Inaczej, wszystko zostanie po staremu...
wierzchuX napisał(a):
Co autor miał na myśli? Przecież ten autobus jest bodajże z 2003 roku(?)

Jest z 2009, a nie z 2003 :)
3