Forum

Poziom zdjęć ostatnio dodawanych i przepuszczanych

Szanowna moderacjo i użytkownicy KOMISu!

Bardzo rzadko coś piszę na forum, jednak ta sprawa mnie (i nie tylko) zbulwersowała. Jak powszechnie wiadomo serwis KOMIS i zdjęcia wrzucane do Galerii reprezentuje sobą pewien poziom. Całkiem wysoki w moim odczuciu poziom.
Niestety jakość ostatnio dodawanych zdjęć bardzo się pogorszyła. Nie chodzi tylko o kwestie techniczne. Chodzi o to, że zdjęcie powinno prezentować sobą wartość. Powinno mieć:
a) Ładny, niemonotonny kadr
b) Dobre wypoziomowanie i umieszczenie obiektu w tym kadrze
c) Dobrze obrobione w programie graficznym
d) Wyeksponowanie obiektu na jakimś tle, ale nie w stylu, że 85-90 % zdjęcia to autobus czy tramwaj
Ewentualnie
e) Prezentowanie taboru historycznego, nieistniejącego już.
f) Pokazanie sytuacji nadzwyczajnej, niecodziennej np. Nietypowy autobus w nietypowym miejscu

Ostatnio dodane zdjęcia nie przedstawiają ŻADNEJ z wymienionych wartości. Zapytacie które?
- Solaris 2819 z Turkusowej (Zdjęcie wykonane byle jak, w miejscu w którym każdy może zrobić podobne zdjęcie w 2 sekundy. Kadr wypełniony autobusem. Nie przedstawia sytuacji nadzwyczajnej. Do tego obiekt zdjęcia jest wyjątkowy nieciekawy. "Kartony" są do zobaczenia zawsze i codziennie w tym miejscu)
- Zdjęcie "Kartonów" ze Stoczni Szczecińskiej (Zarzuty takie same jak wyżej + skopanie obróbki, solaris 2853 jest za szary i nie ostry. Przeguby są połamane i nie widać autobusu w całości. Za dużo dołu autobusy za bardzo w środku zdjęcia)

W tym momencie pojawia się moje pytanie: Dlaczego jest taka nierówność w przepuszczaniu zdjęć do Galerii?
Nie ukrywam, sam staram się dodawać zdjęcia. Jednak były za każdym razem odrzucane a reprezentowały poziom wyższy niż to co pojawia się teraz. Zawsze coś niezwykłego było na nich (Praca zobowiązuje), jednak przez niskie walory artystyczno-techniczne nie przechodziły dalej. W 100% rozumiałem to bo ktoś pilnował poziomu tego co się dodaje.
A teraz? Zdjęcia typu "O! Patrzcie! Autobus na Turkusowej!"...

Najnowsze zdjęcia tak mnie zbulwersowały, że musiałem podzielić się tym na Forum. Moderację proszę o rozpatrzenie tego w jaki sposób chce prowadzić Galerię serwisu. Czy ma to być fotografia na poziomie, czy typowe dno typu Instagram i "hue hue kocham tramwajki i autobusiki i robiem fotki".

Dziękuję wam za przeczytanie tego słowotoku.
21
Skoro zażalenia padają na moje zdjęcie to wypadałoby się odnieść, a więc sam się dziwię, że to zdjęcie przeszło a niektóre, które dodawałem wcześniej nie, najzwyczajniej w świecie oceniają je inne osoby, a poza tym to pan ocenił moje zdjęcie na 4 więc nie wiem w czym pan widzi problem, jakaś zmienność zdania?
2
wojtspad napisał(a):
Dziękuję wam za przeczytanie tego słowotoku.

Jako że oba oceniłem, chciałem napisać co i jak, ale... Każdy ma swoje indywidualne podejście do zdjęć i wszystkich się nie zadowoli. A oba zdjęcia mają prawie ocenę 4 (pewnie zaraz spadnie), więc według oceniających są to "dobre" zdjęcia.

Zachęcam także do wrzucania ambitniejszych zdjęć, jak sam napisałeś :-)

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
Post został wyedytowany przez autora.
4
Dzień dobry,
Moje zdjęcie według innych osób zostało wykonane dobrze na co wskazują oceny, natomiast jeżeli spojrzymy na Twoje zdjęcia, nie oszukujmy się, ale wyglądają tragicznie. Więc proszę przemyśl jak coś napiszesz w internecie zanim to opublikujesz. Pozdrawiam i miłego wieczorku <3
3
Mlixu napisał(a):
Dzień dobry,
Moje zdjęcie według innych osób zostało wykonane dobrze na co wskazują oceny, natomiast jeżeli spojrzymy na Twoje zdjęcia, nie oszukujmy się, ale wyglądają tragicznie. Więc proszę przemyśl jak coś napiszesz w internecie zanim to opublikujesz. Pozdrawiam i miłego wieczorku <3

Każde z moich zdjęć przedstawia coś niezwykłego. Coś wartego uwiecznienia. Wykazują wartość. Fakt robione starożytnym telefonem, ale są to zdjęcia na gorąco.
A Twój autobus z Turkusowej? Może technicznie zrobione i obrobione jest dobrze, jednak sytuacja na tym zdjęciu nie jest niezwykła. Kadr jest bardzo monotonny, w każdej chwili można podejść i zrobić identyczne zdjęcie. Do tego autobus typu "Karton" jest do zobaczenia zawsze w tym miejscu.

A te wtrącenie o przemyślaniu czegoś mogłeś sobie darować.
9
Owszem mogłem darować lecz tak jak ktoś wyżej pisał każdy ma swój sposób robienia zdjęć ja np wolę żeby było dużo danego obiektu w tym przypadku autobusu ponieważ dla mnie takie zdjęcia wyglądają na bardziej atrakcyjne.
Mlixu napisał(a):
Owszem mogłem darować lecz tak jak ktoś wyżej pisał każdy ma swój sposób robienia zdjęć ja np wolę żeby było dużo danego obiektu w tym przypadku autobusu ponieważ dla mnie takie zdjęcia wyglądają na bardziej atrakcyjne.

Tylko, gdzie tu równość oceniania? Wrzucałem wiele razy identyczne zdjęcia, z identycznym kadrem. Ba nawet w identycznym miejscu! Każde odrzucone. Bo monotonny kadr, bo za dużo autobusu.
Twoje zostało przepuszczone i po prostu nie rozumiem takiej rozbieżności.
Jeżeli Twoje zdjęcie jest super i ok, to dlaczego kiedyś wszyscy atakowali użytkownika Tosiek? Bardzo podobne zdjęcia robił i był tym najgorszym...
1
Mlixu napisał(a):
Owszem mogłem darować lecz tak jak ktoś wyżej pisał każdy ma swój sposób robienia zdjęć ja np wolę żeby było dużo danego obiektu w tym przypadku autobusu ponieważ dla mnie takie zdjęcia wyglądają na bardziej atrakcyjne.

Na początku lat 2000, gdy Internet raczkował, ludzie wiedzę mieli o wiele mniejszą o fotografii, sam dostęp do niej był jeszcze ograniczony - ludzie starali się robić o wiele lepsze zdjęcia niż te, które teraz prezentujecie. Wypełnienie kadru samym obiektem nie jest ciekawe, jest obrzydliwe. Kadr, jak i samo wykonanie zdjęcia, nadaje pewnej wisienki na torcie. Dla Was zrobienie zdjęcia to jest wyciagnięcie telefonu, cyk, i macie się za wielkich fotografów. Otóż nie, tak nie jest.
17
Wojtku, nie chcę Ci nic mówić ale zdjęcia które opisałeś w swoim ambitnym artykule są zdjęciami adekwatnymi do poziomu tej o to strony. Twoje zdjęcia też nie są jakieś wybitne także popatrz czasami też na siebie, pozdrawiam.

Normalny MKM, Knociarz I lubi Szczecin

IG: @Prawilny_Autobusiarz
Prawilny_Autobusiarz napisał(a):
Wojtku, nie chcę Ci nic mówić ale zdjęcia które opisałeś w swoim ambitnym artykule są zdjęciami adekwatnymi do poziomu tej o to strony. Twoje zdjęcia też nie są jakieś wybitne także popatrz czasami też na siebie, pozdrawiam.

Po pierwsze nie jesteśmy po imieniu. Po drugie tak jak napisałem wcześniej moje zdjęcia są robione na gorąco i ukazują coś niezwykłego. A po trzecie chciałem tylko przedstawić moje zdanie na ten temat. Nie ma potrzeby mnie pouczać...
2361 na 835? coś nie zwykłego? jeśli 2361 na 835 to coś nie zwykłego, to w takim razie spak na 63 to też jest coś nie zwykłego, prawda?

Normalny MKM, Knociarz I lubi Szczecin

IG: @Prawilny_Autobusiarz
Post został wyedytowany przez autora.
Prawilny_Autobusiarz napisał(a):
2361 na 835? coś nie zwykłego? jeśli 2361 na 835 to coś nie zwykłego, to w takim razie spak na 63 to też jest coś nie zwykłego, prawda?

A zauważyłeś, gdzie stoi ten 2361? Kiedy widziałeś 2361 i linię 835 w okolicy Wałów Chrobrego?
Zjechałem autobusem w miejsce, gdzie nikt nie zajeżdża i chciałem to uwiecznić. To zdjęcie nie zostało wykonane nawet w czasie obsługi tej linii!
7
Prawilny_Autobusiarz napisał(a):
Wojtku, nie chcę Ci nic mówić ale zdjęcia które opisałeś w swoim ambitnym artykule są zdjęciami adekwatnymi do poziomu tej o to strony. Twoje zdjęcia też nie są jakieś wybitne także popatrz czasami też na siebie, pozdrawiam.

Nie chcę Ci nic mówić, ale niebo na Twoim zdjęciu dodanym ostatnio jest spalone. :>
4
Dzień dobry/Dobry wieczór.
Uważam, iż te zdjęcia które zostały wymienione nie prezentują nic ciekawego, a tylko nudną codzienność, ale każdy od czegoś zaczyna. Myślę, że poprostu trzeba się pewnych rzeczy nauczyć. Może i nie jestem jakimś profesjonalnym fotografem, ale wiem od czego zaczynałem, więc podejrzewam, że to tylko kwestia czasu.
2
Kawoszek napisał(a):
Dzień dobry/Dobry wieczór.
Uważam, iż te zdjęcia które zostały wymienione nie prezentują nic ciekawego, a tylko nudną codzienność, ale każdy od czegoś zaczyna. Myślę, że poprostu trzeba się pewnych rzeczy nauczyć. Może i nie jestem jakimś profesjonalnym fotografem, ale wiem od czego zaczynałem, więc podejrzewam, że to tylko kwestia czasu.

Z jednej strony się z Tobą zgodzę. Z drugiej strony, czy od nauki nie jest Administracja i komentarze po dodaniu zdjęcia? "Popraw to", "Wykadruj lepiej" "Przepalone niebo" itp.
Czy trzeba od razu coś takiego przepuszczać do Galerii?
2
wojtspad napisał(a):
Szanowna moderacjo i użytkownicy KOMISu!

Bardzo rzadko coś piszę na forum, jednak ta sprawa mnie (i nie tylko) zbulwersowała. Jak powszechnie wiadomo serwis KOMIS i zdjęcia wrzucane do Galerii reprezentuje sobą pewien poziom. Całkiem wysoki w moim odczuciu poziom.
Niestety jakość ostatnio dodawanych zdjęć bardzo się pogorszyła. Nie chodzi tylko o kwestie techniczne. Chodzi o to, że zdjęcie powinno prezentować sobą wartość. Powinno mieć:
a) Ładny, niemonotonny kadr
b) Dobre wypoziomowanie i umieszczenie obiektu w tym kadrze
c) Dobrze obrobione w programie graficznym
d) Wyeksponowanie obiektu na jakimś tle, ale nie w stylu, że 85-90 % zdjęcia to autobus czy tramwaj
Ewentualnie
e) Prezentowanie taboru historycznego, nieistniejącego już.
f) Pokazanie sytuacji nadzwyczajnej, niecodziennej np. Nietypowy autobus w nietypowym miejscu

Myślę, że czas zabrać głos w tej jakże jałowej dyskusji, nakręcanej głównie przez osoby nie posiadających argumentów do dyskusji.
Zacznijmy więc od tego, że jako administracja, staramy się podnosić jakość portalu, a nie go obniżać. Owszem, zdjęcia oceniane są przez kilka osób, decyzję bywają różnorakie. Ale nie raz odrzucaliśmy już zdjęcia nudne, nieciekawe, źle wykonane, źle skadrowane. Nie raz pisane było, że zdjęcie z pętli nie jest niczym ciekawym, chyba, że jest to nietypowa obsługa, awaria, czy inna niecodzienna sytuacja. Jako, że odezwali się tu autorzy wspomnianych zdjęć, również się do nich odniosę.
1. Solaris z Turkusowej - proszę o wyjaśnienie co w tym zdjęciu jest ciekawe i warte pokazania? Zdjęcie jest przede wszystkim krzywe, leci na lewo jak autobus na przyklęku. O kadrze i miejscu już nie wspominam, bo już to napisałem.
2. Solarisy na Stoczni - Kolejne nieciekawe zdjęcie. Ba, zarzuty możnaby odrzucić, gdyby u autora powstała chęć uwiecznienia miejsca po świeżo wyburzonym budynku kasy biletowej! W obydwu uwiecznionych pojazdach niewidoczne są człony B! O obróbce tych zdjęć nie raczę wspominać.

Wiele osób się stara, "biega" po mieście, stara się wyszukiwać kadrów, by uatrakcyjnić zdjęcie. A Wy? Wy nawet nie raczycie pomyśleć nad tym co chcecie pokazać, byle tylko wrzucić zdjęcie, bo tak. Nie wspominam już o Waszym błaganiu by owe zdjęcia opublikować. Nie wymagamy cudów na kiju, lecz pewnej atrakcyjności, która portalowi i całej naszej społeczności się przyda. Dostępność sprzętu, możliwości jest naprawdę na wysokim poziomie, tylko szkoda, że nie chcecie z tego skorzystać. Nawet nie poświęcicie 10 minut swojego czasu, by przeczytać pierwszy lepszy wygooglowany artykuł o podstawach fotografii.

Przy okazji nie omieszkam wspomnieć o naszych "orłach". Zauważamy to zjawisko już od pewnego czasu. Niektórzy użytkownicy wrzucają słabe, bądź średnie zdjęcia. Na pewno nie są "topką". Tylko szkoda, że te same osoby, zdjęcia na bardzo podobnym poziomie albo lepszym, oceniają dość nisko. Z czego to wynika? Chętnie posiadłbym tą wiedzę, ale nie jestem w stanie zrozumieć pewnych umysłów.

Jak już wspomniałem, jeżeli chcecie tworzyć ten portal, to spróbujmy go wspólnymi siłami podnosić na jakości. Pikujmy w górę, nie w dół. Naprawdę nie wymagamy od Was zbyt wiele. I odnosi się do naprawdę wielu osób. Temat był już niejednokrotnie poruszany, chociażby tutaj:

https://www.mkm.szczecin.pl/forum/5f6efedc75078/obnizenie-jakosci-publikowanych-zdjec-w-galerii?expand=1

Mam nadzieję, że swoim wywodem rozpocznę owocną dyskusję, na poziomie, a nie tak jak ma to miejsce powyżej.
Z administracją rozważymy również podjęcie kroków za złośliwe ocenianie zdjęć po opublikowaniu tego wątku.
Dziękuję.
18
Zgodzę się z twoją opinią, lecz w takim razie oceniający mógłby wytknąć mi błędy jakie popełniłem przy obróbce, broń Boże go nie oskarżam o nic, ale nawołuję o to by oceniający krytykował błędy i najlepiej w sposób zrozumiały, po prostu tłumaczył jak najprościejszemu człowiekowi. Dzięki!
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
QumpeL napisał(a):
Zgodzę się z twoją opinią, lecz w takim razie oceniający mógłby wytknąć mi błędy jakie popełniłem przy obróbce, broń Boże go nie oskarżam o nic, ale nawołuję o to by oceniający krytykował błędy i najlepiej w sposób zrozumiały, po prostu tłumaczył jak najprościejszemu człowiekowi. Dzięki!

Po Twoich ostatnich wywodach i "prośbach" w sandboksie nie wiem czy ktoś będzie miał zamiar wchodzić z Tobą w jakąkolwiek polemikę. A sprawdzanie co przejdzie, a co nie, jest po prostu słabe.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
8
QumpeL napisał(a):
Zgodzę się z twoją opinią, lecz w takim razie oceniający mógłby wytknąć mi błędy jakie popełniłem przy obróbce, broń Boże go nie oskarżam o nic, ale nawołuję o to by oceniający krytykował błędy i najlepiej w sposób zrozumiały, po prostu tłumaczył jak najprościejszemu człowiekowi. Dzięki!

A to nie można wysłać do oceny osobie, która lepiej się na tym zna? Która już mnóstwo zdjęć upubliczniła i cały czas zyskuje wysokie oceny? Oczywiście nie ma pewności, że ta osoba oceni i poradzi, ale chyba lepiej spróbować i jeżeli odpowie, to uczyć się w ten sposób na błędach, podpytać co robić, co poprawić, aniżeli upublicznić i psuć poziom galerii?
2
Mimo, że ze zdjęciami mam niewiele wspólnego, to pozwolę sobie również wtrącić swoje przysłowiowe 3 grosze.

Dla mnie - dla zwykłego oglądacza zdjęć również przyjemniej ogląda się zdjęcia, które ukazują coś innego, coś niezwykłego, nietypowego, a nawet jeżeli miałoby to być coś powszechnego, tak jak karton na Turkusowej, to przynajmniej dobrze byłoby zrobić to porządnie, pokazując tło, otoczenie, krajobraz, cały autobus, a nie wygięty. Co jest niezłego w autobusie stojącym na przystanku oraz krawężniku, przy którym on stoi? To jest po prostu nudne. Nie lepiej byłoby zrobić to zdjęcie w oddali, aby było widać przynajmniej otoczenie? Drugie zdjęcie dzisiaj dodane - dwa kartony na Stoczni - okej, jeden przedliftowy i diesel, drugi poliftowy i elektryk, ale poza tym co? Szara ściana budynku, niebieska drugiego i kawałek suwnicy. Nadmienię, że żadnego z tych dwóch Solarisów nie widać w pełni.

I tu pojawiają się pytania, dlaczego poziom forum, poziom postów, dlaczego poziom zdjęć spadły aż tak drastycznie?

Zadam też pytanie retoryczne (powtórzę - retoryczne):

Dlaczego niektóre osoby, które robią zdjęcie kartona na Turkusowej, robiąc je zarazem w o wiele lepszej jakości tego zdjęcia nie upublicznia? Na to pytanie proszę sobie samemu odpowiedzieć czytając moją całą wypowiedź (nawet kilka razy).
Post został wyedytowany przez autora.
12

wysłane przez Waszka 80

Wokół serwisu działa grono osób, które codziennie poświęca swój czas wolny aby uzupełnić serwis o nowe treści. Czy to zdać relację do działu informacji z nietypowego wydarzenia na mieście, dodać (wartościowe) zdjęcie, zaktualizować encyklopedię, uzupełnić obsługę linii, a może uaktualnić księgę taborową. Możliwości jest dużo, ale wszystkie te osoby łączy jedno - robią to z pasji. A zatem, zapewne każdej takiej osobie zaangażowanej w rozwój serwisu zależy, aby reprezentowało ono odpowiedni poziom. Z pewnością nie chcieliby także słuchać ciągłych wywodów, jak to Komis spada na psy, zdjęcia są tragiczne, a administracja niesprawiedliwa.

Zacznijmy jednak od początku - zdjęcia. Historia zatacza koło, bowiem dyskusji na ten temat było wiele, szczególnie za czasów intensywnej działalności Tośka. Były narzekania, apele, prośby, aż w końcu pojawił się post, w którym zawarte były najważniejsze wytyczne dotyczące fotografowania pojazdów. Wytyczne, które w gąszczu postów niestety szybko zaginęły, a nie zostały w żaden sposób załączone do formularzu dodawania zdjęć.

Nie można jednak winić tylko użytkowników, bowiem zatwierdzaniem zdjęć zajmuje się moderacja, a tu - jak wiele osób już słusznie zauważyło - wszystko zależy od oceniającego. Zdarzają się sytuacje, w której dodawane są dwa podobne do siebie zdjęcia, dwóch różnych użytkowników, w odstępie zaledwie kilku dni. To pierwsze zostaje odrzucone, bo oceniał Pan X, a to drugie opublikowane, bo zatwierdzał Pan Y. Panowie, może warto poprawić między sobą komunikację, pójść na kompromis, i ustalić ścisłe reguły, które obie strony będą się trzymać? To podstawa do tego, aby użytkownicy nie czuli się pokrzywdzeni przez, jak mogłoby się zdawać, “widzimisie” oceniającego. Bo tak właśnie widzą to zieloni, szczególnie ci najmłodsi, których największym marzeniem jest, aby ich zdjęcia pojawiło się w internecie. Będą więc szli najmniejszą linią oporu i naśladować tych, którym “się udało”, a potem wielkie rozczarowanie, bo po raz setny zdjęcie zostało odrzucone, a jakościowo niczym się ono nie różni od tego opublikowanego wcześniej.

Pozostaje także kwestia oceniania zdjęć, a także samych ocen. Mlixu jest przekonany, że jego zdjęcie jest naprawdę “dobre”, bo przecież średnia ocen oscyluje wokół “czwórki”. Mareczek również twierdzi, że skoro zdjęcie posiada tak “dobre” oceny, to znaczy że użytkownikom się podoba. Panowie niestety zapomnieli o jednej rzeczy. Patrząc na liczbę użytkowników codziennie odwiedzających Komis, wychodzi na to, że osób systematycznie oceniających zdjęcia jest dość niewiele. Poza tym, zwróćcie uwagę na pewną tendencję. Im niższa średnia zdjęcia, tym mniej ocen. Fotografie miesiąca często mają powyżej 60 ocen, a te na szarym końcu, ledwo 30. Z czego to wynika? Ano z tego, że poprzez widoczność ocen, po wstawieniu czegoś poniżej 4, najczęściej dochodzi do “zemsty” tej osoby, która złośliwie ocenia wszystko na 1 lub 2. Podobna sytuacja miała miejsce dzisiaj - po opublikowaniu apelu przez wojtspada, użytkownikowi “Prawilny_Autobusiarz” najwidoczniej nie spodobała się jego treść, bowiem w ciągu dwóch sekund zdążył ocenić trzy zdjęcia wojtspada na ocenę 1. Właśnie dlatego zdecydowana większość osób woli przemilczeć sprawę zdjęć niskiej jakości niż rozpoczynać dyskusję na forum ze złośliwymi i zazdrosnymi osobami. Ale to jeszcze nic. Zdarza się, że dochodzi do tak poważnych gróźb i wyzwisk osoby, która nisko oceniła komuś zdjęcie, że w szczególnych przypadkach zgłoszenie tego do odpowiednich służb wcale nie byłoby przesadą. Między innymi dlatego, od ponad pół roku kompletnie nie oceniam zdjęć. Do czego zmierzam? Nigdy nie będzie idealnie z systemem oceniania zdjęć, i nie powinno być tak, że średnia ocen definiuje czy zdjęcie jest “dobre” czy nie. Powiem więcej, należałoby się zastanowić, czy system oceniania zdjęć nie powinien zostać zastąpiony po prostu polubieniami. Wszystkim by to wyszło na dobre.

A i proszę darować sobie argument, że Komis to nie TWB, bowiem na Phototrans ostatnio pojawią się gnioty tego typu [1] [2] [3], a nasza galeria (poza nielicznymi wyjątkami) prezentuje obecnie znacznie wyższy poziom. Takie ględzenie jest tym bardziej krzywdzące dla osób, które nieustannie starają się podnosić swoje umiejętności fotograficzne aby zapewnić jak najwyższy poziom zdjęć w naszej fotogalerii.

P.S. Mlixlu, jeśli naprawdę uważasz, że zdjęcia, na których autobus wypełnia calusieńki kadr są bardziej atrakcyjne, to koniecznie zacznij publikować swoje dzieła na Instagramie. Zapewniam, że świetnie się tam zaklimatyzujesz, a dodatkowo znajdziesz osoby mające podobną wizję artystyczną do Twojej. Tylko w trakcie zakładania konta, obowiązkowo pamiętaj o dopisku “spotter” przed nickiem.

@opowiesciwobiektywie
Post został wyedytowany przez autora.
16

wysłane przez PrzemoGaming 6

„Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!”

Jan Brzechwa, Na straganie
1

wysłane przez Ronaldinho

Niestety ale powoli dostrzegam, że to niejest już KOMIS dla miłośników tylko dla społeczeństwa które pragnie oceniać jeden drugiego,przy czym częściej jest zwykle czepianie się innych. Kiedyś było inaczej człowiek miał mniej możliwość, ale był bardziej wyrozumiały dla innych i doceniał to co ma, a teraz ludzia się w d poprzewracało i wszystko musi być tak jak oni chcą niepatrzac na to że WSZYSCY jesteśmy pozytywnie zakręceni na tematy komunikacyjne. Wielu i tak już tego niezrozumie ale starsza data wie co pomóc komuś i być z nim beż ciągłego oceniania.

wysłane przez Alex Simulations 43

Czy wymaganie w miarę dobrego poziomu zdjęć w galerii to jest "poprzewracanie się w d"? Przy dzisiejszych możliwościach, jeżeli się chce to można się dużo nauczyć i robić o wiele lepsze zdjęcia, sam wiem to na swoim przykładzie. Śmiem stwierdzić, że gdybyśmy "czepiali się" to zdjęć byłoby o wiele mniej.
12

wysłane przez Ronaldinho

Alex Simulations napisał(a):
Czy wymaganie w miarę dobrego poziomu zdjęć w galerii to jest "poprzewracanie się w d"? Przy dzisiejszych możliwościach, jeżeli się chce to można się dużo nauczyć i robić o wiele lepsze zdjęcia, sam wiem to na swoim przykładzie. Śmiem stwierdzić, że gdybyśmy "czepiali się" to zdjęć byłoby o wiele mniej.

Ty robisz mega fajne zdjęcia a inni nie ale co z tego, ten ktoś również jest miłośnikiem i taki jest. Nikt niestety z młodych niedoceni ani niezrozunie o co w tym chodzi.

wysłane przez Kanarek 58

Ronaldinho napisał(a):
Ty robisz mega fajne zdjęcia a inni nie ale co z tego, ten ktoś również jest miłośnikiem i taki jest. Nikt niestety z młodych niedoceni ani niezrozunie o co w tym chodzi.

Nie każdy potrafi robić zdjęcia i to nie jest jakieś wymaganie do bycia miłośnikiem. Jeśli ktoś nie ma głosu to nie śpiewa w operze - prosta sprawa. Bycie miłośnikiem daje pole do popisu na wielu płaszczyznach i jeśli komuś bardzo opornie idzie nauka podstawowych zasad fotografii to może spróbować swoich sił np. w kolekcjonerstwie.

A młodzi, którzy "nie rozumieją" próbują się jakoś rozwijać i nie siedzą z założonymi rękoma w przeciwieństwie do tych, którzy "rozumieją i doceniają".

Pozdrawiam :-)
7

wysłane przez Kostek 2

Ronaldinho napisał(a):
Ty robisz mega fajne zdjęcia a inni nie ale co z tego, ten ktoś również jest miłośnikiem i taki jest. Nikt niestety z młodych niedoceni ani niezrozunie o co w tym chodzi.

A czy robienie zdjęć albo publikowanie to przymus? Czy jak ktoś nie opublikuje zdjęcia, to automatycznie przestanie być miłośnikiem? Są osoby, które się do tego po prostu nie nadają, są osoby, które muszą dużo ćwiczyć zanim wrzucą zdjęcie do galerii. Trening, trening, trening. Przecież opublikowanie zdjęcia nie sprawi, że ktoś będzie fajniejszy, a jeżeli ktoś wrzucił chłam, powszechne zdjęcie, byle jak zrobione, to niech się liczy z krytyką. Jeżeli ma z tym problem, to jest jeden prosty sposób aby tego uniknąć - nie wrzucać zdjęć publicznie.
5

wysłane przez Ronaldinho

Kostek napisał(a):
A czy robienie zdjęć albo publikowanie to przymus? Czy jak ktoś nie opublikuje zdjęcia, to automatycznie przestanie być miłośnikiem? Są osoby, które się do tego po prostu nie nadają, są osoby, które muszą dużo ćwiczyć zanim wrzucą zdjęcie do galerii. Trening, trening, trening. Przecież opublikowanie zdjęcia nie sprawi, że ktoś będzie fajniejszy, a jeżeli ktoś wrzucił chłam, powszechne zdjęcie, byle jak zrobione, to niech się liczy z krytyką. Jeżeli ma z tym problem, to jest jeden prosty sposób aby tego uniknąć - nie wrzucać zdjęć publicznie.

Niestety ale nierozumiesz przesłania że nie krytyka a dobre słowo potrafi zbudować człowieka a na tej stronie niestety brak już dobrego słowa tu lada powszechna krytyka. Kiedyś w latach 90 ludzie inaczej postrzegali świat i innych I myślę że żyło się o wiele lepiej.

wysłane przez Pepe 235

Ronaldinho napisał(a):
Niestety ale nierozumiesz przesłania że nie krytyka a dobre słowo potrafi zbudować człowieka a na tej stronie niestety brak już dobrego słowa tu lada powszechna krytyka. Kiedyś w latach 90 ludzie inaczej postrzegali świat i innych I myślę że żyło się o wiele lepiej.

Pytanie mam, zupełnie nie traktujące o głównym wątku. Zrozumiał ktoś z Was co Ronaldinho próbuje nam przekazywać w postach? Jeśli tak, to zgłoście się proszę na priv. Chętnie się dowiem. No za Chiny nie jestem w stanie zrozumieć tego, a przeczytałem te posty serio po 7-8 razy.
9

wysłane przez Kostek 2

Ronaldinho napisał(a):
Niestety ale nierozumiesz przesłania że nie krytyka a dobre słowo potrafi zbudować człowieka a na tej stronie niestety brak już dobrego słowa tu lada powszechna krytyka. Kiedyś w latach 90 ludzie inaczej postrzegali świat i innych I myślę że żyło się o wiele lepiej.

Czyli mamy chwalić i głaskać po główce za coś, co jest po prostu wprost mówiąc brzydkie? Prawdę mówiąc, to krytyka również buduje, krytyka zmusza człowieka, aby udowodnić osobie krytykującej, że możemy zrobić coś jeszcze lepiej. Jeżeli ktoś po krytyce się załamuje, to widocznie nie jest jeszcze gotowy aby dodawać zdjęcia publicznie.
11

wysłane przez Ronaldinho

Kostek napisał(a):
Czyli mamy chwalić i głaskać po główce za coś, co jest po prostu wprost mówiąc brzydkie? Prawdę mówiąc, to krytyka również buduje, krytyka zmusza człowieka, aby udowodnić osobie krytykującej, że możemy zrobić coś jeszcze lepiej. Jeżeli ktoś po krytyce się załamuje, to widocznie nie jest jeszcze gotowy aby dodawać zdjęcia publicznie.

Krytyka jest zdrowa dla każdego tu się zgodzę ja umiem ja przyjmować ale tu krytyka ostatnio zbacza z kursu i tworzy wątki dalekie od komunikacji miejskiej a jedyne co z ich można wyczytać to że ktoś jest lepszy w czymś od drugiego. Już dawno tu na forum niebylo wątku w którym ktoś komuś czegoś niewytknał. Ciągle jest że komuś coś niepasuje.

wysłane przez LagunaGrandtour 105

Ronaldinho napisał(a):
Krytyka jest zdrowa dla każdego tu się zgodzę ja umiem ja przyjmować ale tu krytyka ostatnio zbacza z kursu i tworzy wątki dalekie od komunikacji miejskiej a jedyne co z ich można wyczytać to że ktoś jest lepszy w czymś od drugiego. Już dawno tu na forum niebylo wątku w którym ktoś komuś czegoś niewytknał. Ciągle jest że komuś coś niepasuje.

Co Ty wymyślasz chłopie? Jeśli są problemy to trzeba je rozwiązywać, a nie zamiatać je pod dywan. Nawet nie wiesz ile mamy codziennych odrzutów przez słabą jakość. Osobiście takiego czegoś puszczać nie zamierzam bo takim działaniem nie "przekonam" do jakiś zmian na lepsze w twórczości, tylko pogłębie zjawisko wrzucania byle popadnie. Czasy się zmieniły, nie mamy lat 90., zmiany w zachowaniach nie zmieniły się tylko i wyłącznie tutaj. Ja nie widziałem przechwałek, że ktoś jest lepszy od kogoś innego. Pomyliłeś strony? Nie wiem jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości, ale nigdy wszystkim nie dogodzisz. Chyba, że Ty to potrafisz, to może rzucisz parę porad?
9