Forum

Połamany pantograf

wysłane przez RaPer782_2 0

Witam. Czy ma ktoś jakiś większy zapas informacji dotyczący połamania pantografu w wagonie 120NaS #812 na al. Wyzwolenia? Media podają, że doszło do tego około godz. 19. Następnie tramwaj został odholowany do macierzystej zajezdni o godz. 20 przez skład stojący za Nim. Z tego co widziałem po zdjęciu pojazd kursował na linii 2. Info ze strony Kurier24.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez maciekos95 3

RaPer782_2 napisał(a):
Witam. Czy ma ktoś jakiś większy zapas informacji dotyczący połamania pantografu w wagonie 120NaS #812 na al. Wyzwolenia? Media podają, że doszło do tego około godz. 19. Następnie tramwaj został odholowany do macierzystej zajezdni o godz. 20 przez skład stojący za Nim. Z tego co widziałem po zdjęciu pojazd kursował na linii 2. Info ze strony Kurier24.

Właśnie poszło ode mnie zgłoszenie do newsroomu w tej sprawie. O 19:49 widziałem na Wyzwolenia przed placem Żołnierza jak Swinga spychał skład Tatr 227+228 (linia 12).
2

wysłane przez N236 0

RaPer782_2 napisał(a):
(...)Następnie tramwaj został odholowany do macierzystej zajezdni o godz. 20 przez skład stojący za Nim.(...)

Za słownikiem języka polskiego holowanie to: «ciągnąć statki, samochody, szybowce niemające własnego napędu». W tym wypadku Swing miał własny napęd, ale nie mógł go wykorzystać z wiadomych przyczyn. Natomiast Tatra nie przefrunęła nad uszkodzonym wagonem i go nie holowała / ciągnęła, tylko zepchnęła / pchała - «napierając na coś, przesunąć coś przed sobą».
1

wysłane przez RaPer782_2 0

N236 napisał(a):
Za słownikiem języka polskiego holowanie to: «ciągnąć statki, samochody, szybowce niemające własnego napędu». W tym wypadku Swing miał własny napęd, ale nie mógł go wykorzystać z wiadomych przyczyn. Natomiast Tatra nie przefrunęła nad uszkodzonym wagonem i go nie holowała / ciągnęła, tylko zepchnęła / pchała - «napierając na coś, przesunąć coś przed sobą».

Przepraszam. Nie wiedziałem, że wśród miłośników mamy prof. Miodka.
1

wysłane przez fan004 84

RaPer782_2 napisał(a):
Przepraszam. Nie wiedziałem, że wśród miłośników mamy prof. Miodka.

Poprawna polszczyzna jest ważna, szczególnie gdy wypowiadamy się na forum publicznym. :)

#TramwajemPoŚwiecie
Post został wyedytowany przez autora.
6