Forum

Zmiana lokalizacji przystanku

28 stycznia nastąpi zmiana lokalizacji przystanku „Dworzec Główny (Owocowa)” dla linii 806 w kierunku Niemcewicza. Autobusy zatrzymywać się będą na przystanku zlokalizowanym w ciągu ulicy 3 Maja za skrzyżowaniem z ulicą Korzeniowskiego, wspólnym z liniami 70 i 90 (nr 22912). Jednocześnie nastąpi korekta godzin odjazdów na odcinku Pomorzany Dobrzyńska – Plac Zawiszy.

wysłane przez Vlogus123 8

Osobiście uważam, że ten przystanek powinien zmienić nazwę, gdyż jednak nie znajduje się pod samym dworcem. Uważam, że powinien zmienić nazwę na "3 Maja" lub "Dworzec Główny 3 Maja", bo jednak mieszkańcom Szczecina kojarzy się, że przystanek "Dworzec Główny Owocowa" znajduje się pod samym Dworcem. To samo zresztą z przystankami dla 806 w stronę Pomorzan Dobrzyńska i dla 529 w stronę Placu Rodła. Oczywiście jest to tylko moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać, jednak jako pasażer, który na co dzień korzysta z tych linii to jednak kilka zmian warto byłoby wprowadzić.

wysłane przez Ferrix 8

Vlogus123 napisał(a):
Osobiście uważam, że ten przystanek powinien zmienić nazwę (...), bo jednak mieszkańcom Szczecina kojarzy się, że przystanek "Dworzec Główny Owocowa" znajduje się pod samym Dworcem.

Przystanek nie jest tylko dla mieszkańców Szczecina.
Po drugie. Trasa linii 806 powinna zostać zmieniona przez ul. Owocową, Nową i Dworcową. To miała być linia „zatramwajowa”, a coraz mniej przypomina trasę linii 3 i 6.

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
8

wysłane przez MQ ?

Vlogus123 napisał(a):
To samo zresztą z przystankami dla 806 w stronę Pomorzan Dobrzyńska i dla 529 w stronę Placu Rodła.

Akurat oba te przystanki znajdują się w ciągu ul. Owocowej. Cały zespół przystankowy nazywa się „Dworzec Główny (Owocowa)”. Nie ma powodu, żeby z jednego przystanku tworzyć oddzielny zespół o innej nazwie.
1
MQ napisał(a):
Akurat oba te przystanki znajdują się w ciągu ul. Owocowej. Cały zespół przystankowy nazywa się „Dworzec Główny (Owocowa)”. Nie ma powodu, żeby z jednego przystanku tworzyć oddzielny zespół o innej nazwie.

Tylko tu mi chodzi o to, że ludzie myślą, że ten autobus jedzie na Dworzec, a przystanek ma w takim miejscu, który nie przypomina Dworca, bo on jest tak jakby na uboczu. A na przykład turyści mogliby wpaść w zakłopotanie.
1

wysłane przez mrstahuu −1

Vlogus123 napisał(a):
Tylko tu mi chodzi o to, że ludzie myślą, że ten autobus jedzie na Dworzec, a przystanek ma w takim miejscu, który nie przypomina Dworca, bo on jest tak jakby na uboczu. A na przykład turyści mogliby wpaść w zakłopotanie.

Z jednej strony racja, z drugiej nie, przystanek nie jest na tyle oddalony aby robić nowy zespół tuż obok drugiego (wg. mnie takim bezsensem jest Plac Zwycięstwa i Brama Portowa). Jest wiele więcej absurdalnych nazw i lokalizacji przystanków - np. Plac Rodła dla C, 58 i 59 - jest w zasadzie w połowie odległosci między pl. Żołnierza a Rodła; Malczewskiego - dawny przystanek przy północnej ścianie Galaxy - całe szczęście ZDiTM przemianował na Rayskiego. Niemniej dla przyjezdnego faktycznie może być to nieoczywiste ale wystarczy jedno spojrzenie w nawigację aby się odaleźć.
mrstahuu napisał(a):
Z jednej strony racja, z drugiej nie, przystanek nie jest na tyle oddalony aby robić nowy zespół tuż obok drugiego (wg. mnie takim bezsensem jest Plac Zwycięstwa i Brama Portowa). Jest wiele więcej absurdalnych nazw i lokalizacji przystanków - np. Plac Rodła dla C, 58 i 59 - jest w zasadzie w połowie odległosci między pl. Żołnierza a Rodła; Malczewskiego - dawny przystanek przy północnej ścianie Galaxy - całe szczęście ZDiTM przemianował na Rayskiego. Niemniej dla przyjezdnego faktycznie może być to nieoczywiste ale wystarczy jedno spojrzenie w nawigację aby się odaleźć.

Pod warunkiem, że przyjezdny to nie babcia/dziadek ze starą Nokią... Młody to jeszcze się odnajdzie, ale gorzej ze starszymi.
3
Tramwajarz napisał(a):
Pod warunkiem, że przyjezdny to nie babcia/dziadek ze starą Nokią... Młody to jeszcze się odnajdzie, ale gorzej ze starszymi.

Starszy ma alternatywę, o której większość młodych nie pamięta.Kupi sobie Plan Miasta i da sobie bez problemu radę..;)Albo weźmie taksówkę.

Possibly I have seen too much, Hangar 18, I know too much...
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez fan004 84

ricardo78 napisał(a):
Starszy ma alternatywę, o której większość młodych nie pamięta.Kupi sobie Plan Miasta i da sobie bez problemu radę..;)Albo weźmie taksówkę.

A który plan miasta uwzględnia bieżące zmiany trasy linii KM albo chociaż dokładne rozmieszczenie przystanków przy dworcu głównym, wraz z odjeżdżającymi z nich liniami?

#TramwajemPoŚwiecie
Post został wyedytowany przez autora.
10
fan004 napisał(a):
A który plan miasta uwzględnia bieżące zmiany trasy linii KM albo chociaż dokładne rozmieszczenie przystanków przy dworcu głównym, wraz z odjeżdżającymi z nich liniami?

Ciekawe, że nikt nie pomyślał tu o rzeczy, którą najpewniej zrobi starsza osoba, a którą coraz więcej ludzi unika, czyli zapyta się przypadkowego przechodnia o drogę :) Większość osób tutaj pewnie wiele razy została tak zapytana.
2
Danix777 napisał(a):
Ciekawe, że nikt nie pomyślał tu o rzeczy, którą najpewniej zrobi starsza osoba, a którą coraz więcej ludzi unika, czyli zapyta się przypadkowego przechodnia o drogę :) Większość osób tutaj pewnie wiele razy została tak zapytana.

Racja, niedawno pewna starsza pani mnie pytała o przystanek autobusowy. Nie każdy jednak ma tyle odwagi, aby zapytać, albo tyle kultury, żeby odpowiedzieć.
6

wysłane przez Ferrix 8

Vlogus123 napisał(a):
Tylko tu mi chodzi o to, że ludzie myślą, że ten autobus jedzie na Dworzec, a przystanek ma w takim miejscu, który nie przypomina Dworca, bo on jest tak jakby na uboczu. A na przykład turyści mogliby wpaść w zakłopotanie.

Lepiej żeby się nazywał z dopiskiem Dworzec niż nic nieznacząca nazwa np. „3 Maja”, która osobom spoza Szczecina niewiele będzie mówiła, a tym bardziej nie pomoże trafić w najbliższe okolice dworca głównego.

STMKŻ
1

wysłane przez N236 0

Ferrix napisał(a):
Lepiej żeby się nazywał z dopiskiem Dworzec niż nic nieznacząca nazwa np. „3 Maja”, która osobom spoza Szczecina niewiele będzie mówiła, a tym bardziej nie pomoże trafić w najbliższe okolice dworca głównego.

Możecie mnie tu zlinczować, ale przystanek zlokalizowany fizycznie na ulicy X a opisywany jako Y dla mnie jest delikatnie mówiąc pomieszaniem z poplątaniem. Idąc tym tokiem myślenia wydaje mi się, że spokojnie możnaby dzisiejszy przystanek tramwajowy zlokalizowany praktycznie na 3-go Maja zwany pl. Zawiszy też zmienić na... Owocowa Dworzec, tylko jakby wtedy wyglądały przystanki autobusowe 61 i 87. Wg mnie szczecińskie ZDiTM powinno się lekko ogarnąć i choć część przystanków nazywać "podwójnie" jak to jest np. W-wie. Np.: Boh. W-wy Krzywoustego lub Turzyn a nie sam Turzyn, Boh. W-wy Jagiellońska a nie samo Boh. W-wy, Boh. W-wy Mickiewicza, ale nie jak to jest obecnie Wawrzyniaka. Ale to jest tylko moje zdanie.
1
N236 napisał(a):
Możecie mnie tu zlinczować, ale przystanek zlokalizowany fizycznie na ulicy X a opisywany jako Y dla mnie jest delikatnie mówiąc pomieszaniem z poplątaniem. Idąc tym tokiem myślenia wydaje mi się, że spokojnie możnaby dzisiejszy przystanek tramwajowy zlokalizowany praktycznie na 3-go Maja zwany pl. Zawiszy też zmienić na... Owocowa Dworzec, tylko jakby wtedy wyglądały przystanki autobusowe 61 i 87. Wg mnie szczecińskie ZDiTM powinno się lekko ogarnąć i choć część przystanków nazywać "podwójnie" jak to jest np. W-wie. Np.: Boh. W-wy Krzywoustego lub Turzyn a nie sam Turzyn, Boh. W-wy Jagiellońska a nie samo Boh. W-wy, Boh. W-wy Mickiewicza, ale nie jak to jest obecnie Wawrzyniaka. Ale to jest tylko moje zdanie.

https://i.imgur.com/T0F4CwM.jpg

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
7
N236 napisał(a):
Możecie mnie tu zlinczować, ale przystanek zlokalizowany fizycznie na ulicy X a opisywany jako Y dla mnie jest delikatnie mówiąc pomieszaniem z poplątaniem.

A moim zdaniem jest dokładnie na odwrót, czyli przystanek na ul. X nazywający się X to jest dopiero absurd. Wyobrażasz sobie przystanki o nazwach "Wyzwolenia" albo "Wojska Polskiego"? Nikt by nie miał pojęcia, gdzie się w zasadzie znajdują. Ale jakoś przystanki o podobnie nietrafionych nazwach jak np. "Piastów" czy "Ku słońcu" funkcjonują od kilkudziesięciu lat.
4

wysłane przez man 126

maciekos95 napisał(a):
Ale jakoś przystanki o podobnie nietrafionych nazwach jak np. "Piastów" czy "Ku słońcu" funkcjonują od kilkudziesięciu lat.

To tak samo, jak w przypadku zespołu przystankowego Kołłątaja, który na upartego można by było nazwać Rondo Giedroycia, bo przystanki są pozrozsiewane na różnych ulicach, a łączy je rondo. Właściwie tylko sama pętla jest na Kołłątaja.
Post został wyedytowany przez autora.
man napisał(a):
To tak samo, jak w przypadku zespołu przystankowego Kołłątaja, który na upartego można by było nazwać Rondo Giedroycia, bo przystanki są pozrozsiewane na różnych ulicach, a łączy je rondo. Właściwie tylko sama pętla jest na Kołłątaja.

Ulica Kołłątaja przynajmniej jest stosunkowo krótka, więc jak ktoś nie zna miasta to jakoś mocno się nie pomyli. Ale fakt, że nazwa "Rondo Giedroycia" by na pewno pasowała bardziej, choć z drugiej strony pętla "Kołłątaja" stała się już w pewnym sensie kultowym miejscem, bardzo rozpoznawalnym dla większości szczecinian.
1

wysłane przez pioko17 38

N236 napisał(a):
Wg mnie szczecińskie ZDiTM powinno się lekko ogarnąć i choć część przystanków nazywać "podwójnie" jak to jest np. W-wie.

To nie jest prawda. System nazewnictwa przystanków w Warszawie jest analogiczny do szczecińskiego. Miałeś na myśli zapewne Łódź.
5
MQ napisał(a):
Akurat oba te przystanki znajdują się w ciągu ul. Owocowej. Cały zespół przystankowy nazywa się „Dworzec Główny (Owocowa)”. Nie ma powodu, żeby z jednego przystanku tworzyć oddzielny zespół o innej nazwie.

Dokładnie tak. Widzę, że niektórym tutaj się bardzo nudzi, siedzą i wymyślają nowe nazwy albo nowe systemy nazewnictwa przystanków... Tak jak jest - jest dobrze. I tyle.
7

wysłane przez fan004 84

Alex Simulations napisał(a):
Dokładnie tak. Widzę, że niektórym tutaj się bardzo nudzi, siedzą i wymyślają nowe nazwy albo nowe systemy nazewnictwa przystanków... Tak jak jest - jest dobrze. I tyle.

Nasz system jest dobry, ale pojedyncze korekty można i należy wprowadzić.

#TramwajemPoŚwiecie
3
fan004 napisał(a):
Nasz system jest dobry, ale pojedyncze korekty można i należy wprowadzić.

Kilka propozycji korekt ode mnie:
Dobromiry >> Ludowa 8
Stocznia Remontowa >> Ludowa jednotor
Zajezdnia Golęcin >> Zajezdnia Golęcino
Turzyn >> plac Kazimierza Wielkiego

Trzeba by też ujednolicić nazwy przystanków koło stacji kolejowych i stacji SKM.

Dworzec Niebuszewo >> Niebuszewo SKM
Turzyn Dworzec >> Turzyn SKM
Osiedle Akademickie >> Ku Słońcu SKM
Post został wyedytowany przez autora.

wysłane przez fan004 84

Tramwajarz napisał(a):
Kilka propozycji korekt ode mnie:
Dobromiry >> Ludowa 8
Stocznia Remontowa >> Ludowa jednotor
Zajezdnia Golęcin >> Zajezdnia Golęcino
Turzyn >> plac Kazimierza Wielkiego

"Dobromiry" niech zostanie "Dobromiry" albo zupełnie zniknie. Jak jadę "szóstką" za każdym razem jak jestem w Szczecinie, to na prawdę mało kto z tego przystanku korzysta. "Ludowa jednotor"? A którego pasażera obchodzi, że jest tam jednotor? "Zajezdnia Golęcino" byłaby po części zgodna z nazwą osiedla, ale sama zajezdnia ma nazwę "Golęcin", nie "Golęcino", jednak nie wydaje mi się by akurat ta nazwa była w jakikolwiek sposób myląca dla pasażera, więc nie ma co przy tym grzebać.

Tramwajarz napisał(a):
Trzeba by też ujednolicić nazwy przystanków koło stacji kolejowych i stacji SKM.

Dworzec Niebuszewo >> Niebuszewo SKM
Turzyn Dworzec >> Turzyn SKM
Osiedle Akademickie >> Ku Słońcu SKM

Na to to może warto poczekać aż SKM faktycznie będzie jeździć. ;) I te trzy nazwy to na pewno nie jedyne, które się wtedy zmienią.

#TramwajemPoŚwiecie
11
fan004 napisał(a):
"Dobromiry" niech zostanie "Dobromiry" albo zupełnie zniknie. Jak jadę "szóstką" za każdym razem jak jestem w Szczecinie, to na prawdę mało kto z tego przystanku korzysta. "Ludowa jednotor"? A którego pasażera obchodzi, że jest tam jednotor? "Zajezdnia Golęcino" byłaby po części zgodna z nazwą osiedla, ale sama zajezdnia ma nazwę "Golęcin", nie "Golęcino", jednak nie wydaje mi się by akurat ta nazwa była w jakikolwiek sposób myląca dla pasażera, więc nie ma co przy tym grzebać.

Na to to może warto poczekać aż SKM faktycznie będzie jeździć. ;) I te trzy nazwy to na pewno nie jedyne, które się wtedy zmienią.

Właśnie nazwa zajezdni jest błędna i za zmianą jej nazwy powinna pójść zmiana nazwy przystanku. Z tym jednotorem na Ludowej jest kłopot, bo nie ma tam niczego, od czego można by nazwać przystanek. A sugestie dot. zmian nazw przy dworcach naturalnie odnoszą się już do czasu po uruchomieniu SKM.

wysłane przez fan004 84

Tramwajarz napisał(a):
Właśnie nazwa zajezdni jest błędna i za zmianą jej nazwy powinna pójść zmiana nazwy przystanku.

Czy ta nazwa jest błędna to cała odrębna dyskusja. Jest to nazwa własna tego obiektu, nadana jak mniemam zaraz po przejęciu Szczecina przez Polaków po II Wojnie Światowej. A wówczas używana była również nazwa "Golęcin" jako nazwa tego obszaru miasta. Więc nazwa może być przestarzała, ale czy jest błędna... mamy jakiegoś lingwistę na forum? 😅

#TramwajemPoŚwiecie
2
fan004 napisał(a):
Czy ta nazwa jest błędna to cała odrębna dyskusja. Jest to nazwa własna tego obiektu, nadana jak mniemam zaraz po przejęciu Szczecina przez Polaków po II Wojnie Światowej. A wówczas używana była również nazwa "Golęcin" jako nazwa tego obszaru miasta. Więc nazwa może być przestarzała, ale czy jest błędna... mamy jakiegoś lingwistę na forum? 😅

No właśnie mnie, jestem po germanistyce.

wysłane przez fan004 84

Tramwajarz napisał(a):
No właśnie mnie, jestem po germanistyce.

No to skoro lingwista mówi, że jest błędna, to dalej się kłócić nie będę. ;)

#TramwajemPoŚwiecie
Tramwajarz napisał(a):
Z tym jednotorem na Ludowej jest kłopot, bo nie ma tam niczego, od czego można by nazwać przystanek.

Możesz dać "Ludowa 13", lub ewentualnie "Nabrzeże Warsztatowe". A tak ogólnie to ten przystanek można spokojnie zlikwidować. Od wielu lat dojazd do Gryfii jest umożliwiony bezpośrednio mostem Brdowskim, a przeprawa promowa została zlikwidowana.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
4

wysłane przez MlodyS53 77

Mareczek napisał(a):
Możesz dać "Ludowa 13", lub ewentualnie "Nabrzeże Warsztatowe". A tak ogólnie to ten przystanek można spokojnie zlikwidować. Od wielu lat dojazd do Gryfii jest umożliwiony bezpośrednio mostem Brdowskim, a przeprawa promowa została zlikwidowana.

Hola, hola. Przystanek jest czasem używany.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
3
Tramwajarz napisał(a):
Kilka propozycji korekt ode mnie [...]

Dobromiry to faktycznie archaizm, tej ulicy nie ma w miejskim spisie już od ponad 40 lat. Ale nie wiem czy akurat nazwa z numerem posesji to dobry pomysł, może lepiej pomyśleć nad czymś bardziej charakterystycznym (choć fakt, że tam raczej jest z tym ciężko i pewnie dlatego ta archaiczna nazwa przetrwała do dzisiaj). Stocznia Remontowa - tak jak wspomniał Mareczek, raczej do kasacji, więc nie ma co się zastanawiać nad nową nazwą. Golęcina bym nie ruszał, a co do Turzyna to można by pomyśleć, choć nazwa placu jest chyba znacznie mniej znana od nazwy osiedla czy stojących obok centrów handlowych o tej samie. Przystanki przy stacjach kolejowych - dopiero jak będzie faktycznie ruszała SKM.

wysłane przez Waszka 80

maciekos95 napisał(a):
Dobromiry to faktycznie archaizm, tej ulicy nie ma w miejskim spisie już od ponad 40 lat. Ale nie wiem czy akurat nazwa z numerem posesji to dobry pomysł, może lepiej pomyśleć nad czymś bardziej charakterystycznym (choć fakt, że tam raczej jest z tym ciężko i pewnie dlatego ta archaiczna nazwa przetrwała do dzisiaj).

A nie można po prostu "Lubeckiego"?

@opowiesciwobiektywie
Waszka napisał(a):
A nie można po prostu "Lubeckiego"?

Wtedy trzeba zmienić obecną nazwę przystanku "Lubeckiego" na jedyną pasującą wtedy "Stalmacha" ;)
1
wolvo1565 napisał(a):
Wtedy trzeba zmienić obecną nazwę przystanku "Lubeckiego" na jedyną pasującą wtedy "Stalmacha" ;)

Też jakoś ostatnio przyszło mi do głowy takie rozwiązanie, ale jakoś o nim zapomniałem teraz ;) Wydaje się to chyba najbardziej sensowne.

wysłane przez Waszka 80

wolvo1565 napisał(a):
Wtedy trzeba zmienić obecną nazwę przystanku "Lubeckiego" na jedyną pasującą wtedy "Stalmacha" ;)

A faktycznie. Zapomniałem o istnieniu tego przystanku. :D

@opowiesciwobiektywie

wysłane przez t105n  49

maciekos95 napisał(a):
co do Turzyna to można by pomyśleć, choć nazwa placu jest chyba znacznie mniej znana od nazwy osiedla czy stojących obok centrów handlowych o tej samie.

W mojej opinii "Zdroje krzyżówka" była bardziej rozpoznawalne niż "Rondo Ułanów Podolskich", a jednak zmieniono.
2
t105n napisał(a):
W mojej opinii "Zdroje krzyżówka" była bardziej rozpoznawalne niż "Rondo Ułanów Podolskich", a jednak zmieniono.

Bo była niezgodna z obecną konwencją. Słowo "krzyżówka" na określenie skrzyżowania to chyba jeszcze głęboki PRL, więc niedziwne, że miasto od tego odeszło. Co ciekawe, jednocześnie "Police Mścięcino Krzyżówka" jak na razie została, co pokazuje niekonsekwencję w ich działaniach. Moim zdaniem ten przystanek powinien się nazywać "Police Klonowa", ewentualnie po prostu "Police Mścięcino".

wysłane przez MQ ?

maciekos95 napisał(a):
Bo była niezgodna z obecną konwencją.

Nie. RUP to nazwa polityczna. To cała tajemnica.
3
MQ napisał(a):
Nie. RUP to nazwa polityczna. To cała tajemnica.

Być może tak, ale np. "Police Kombinat Krzyżówka" też wyleciało. I chyba jeszcze coś w tym stylu (nie pamiętam już). A w nazwach nadawanych w ostatnich latach pojawiło się dużo bardziej współczesne "skrzyżowanie".

wysłane przez MQ ?

maciekos95 napisał(a):
Być może tak, ale np. "Police Kombinat Krzyżówka" też wyleciało.

Tak?
MQ napisał(a):
Tak?

Faktycznie, musiałem w takim razie coś źle zapamiętać. Tak czy inaczej uważam, że wszystkie "krzyżówki" powinny prędzej czy później wylecieć.

wysłane przez t105n  49

maciekos95 napisał(a):
Bo była niezgodna z obecną konwencją. Słowo "krzyżówka" na określenie skrzyżowania to chyba jeszcze głęboki PRL, więc niedziwne, że miasto od tego odeszło.

Większość obecnych nazw to jest pozostałość po PRL, np. "plac Rodła" czy "Brama Portowa", więc chyba nie tędy droga.
1
t105n napisał(a):
Większość obecnych nazw to jest pozostałość po PRL, np. "plac Rodła" czy "Brama Portowa", więc chyba nie tędy droga.

Ale te nazwy które wymieniłeś pozostają dalej aktualne i zgodne z konwencją. Zauważ, że przystanki tworzone w ostatnich latach w gminach Kołbaskowo i Dobra mają już w nazwach słowo "skrzyżowanie". Ujednoliciłbym to do końca, poprawiając nazwy trzech przystanków w Policach ze słowem "krzyżówka" (Mścięcino, Kombinat, Jasienica).

wysłane przez Ferrix 8

maciekos95 napisał(a):
Zauważ, że przystanki tworzone w ostatnich latach w gminach Kołbaskowo i Dobra mają już w nazwach słowo "skrzyżowanie". Ujednoliciłbym to do końca, poprawiając nazwy trzech przystanków w Policach ze słowem "krzyżówka"

Mi „Krzyżówka” nie przeszkadza. A ze słowem „Skrzyżowanie” były nazywane przystanki w tych gminach, zanim jeszcze nie weszło tam ZDiTM – taka pozostałość po starym PKS-ie [i PRL ;)]

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
1
Ferrix napisał(a):
Mi „Krzyżówka” nie przeszkadza. A ze słowem „Skrzyżowanie” były nazywane przystanki w tych gminach, zanim jeszcze nie weszło tam ZDiTM – taka pozostałość po starym PKS-ie [i PRL ;)]

Ale przecież część nazw ZDiTM jednak zmienił, choćby "Dobra Bloki" na "Dobra Osiedle", więc tutaj też mogli zmienić. Tak czy inaczej nazwy w ramach całego systemu szczecińskiej KM powinny być stopniowo ujednolicane.
maciekos95 napisał(a):
Ale przecież część nazw ZDiTM jednak zmienił, choćby "Dobra Bloki" na "Dobra Osiedle", więc tutaj też mogli zmienić. Tak czy inaczej nazwy w ramach całego systemu szczecińskiej KM powinny być stopniowo ujednolicane.

Nazwy przystanków w dużej mierze zostały uporządkowane kupę lat temu. Były większe problemy niż owe "skrzyżowanie czy krzyżówka", ala podwójne "Wyszyńskiego", czy określające świetnie swoją lokalizację "Boisko" (niegdyś też występujące dwukrotnie). Obecnie bardziej wychodzą zmiany nazw przystanków przy korektach pakietów rozkładów, przebudowach dróg itp.

Intergalactic Proton Powered Electrical Tentacled Advertising Droids
1
Mareczek napisał(a):
Nazwy przystanków w dużej mierze zostały uporządkowane kupę lat temu. Były większe problemy niż owe "skrzyżowanie czy krzyżówka", ala podwójne "Wyszyńskiego", czy określające świetnie swoją lokalizację "Boisko" (niegdyś też występujące dwukrotnie). Obecnie bardziej wychodzą zmiany nazw przystanków przy korektach pakietów rozkładów, przebudowach dróg itp.

Tak, pamiętam te nazwy typu "Autostrada" występująca chyba dwu- albo i trzykrotnie, ewentualnie "Autostrada Las" albo "Ogrody działkowe", też chyba zresztą powtarzające się. Tak że zgadzam się, że większość zmian już została zrobiona, ale jeszcze kilka by się przydało zrobić. Oczywiście tak jak piszesz, można to robić "przy okazji".

wysłane przez Ferrix 8

Tramwajarz napisał(a):
Kilka propozycji korekt ode mnie:
(...)
Turzyn >> plac Kazimierza Wielkiego

Lol, od Ciebie dowiedziałem się, że w tym miejscu jest taki plac! A myślałem, że znam dobrze topografię Szczecina. Jest tam gdzieś tabliczka z nazwą tego placu?

STMKŻ
2

wysłane przez Ferrix 8

Tramwajarz napisał(a):

Dworzec Niebuszewo >> Niebuszewo SKM
Turzyn Dworzec >> Turzyn SKM
Osiedle Akademickie >> Ku Słońcu SKM

Ja bym proponował zmianę nazwy „Cukrowa” na „Gumieńce Dworzec” (nie SKM, bo póki co planów takich nie ma).

STMKŻ
Post został wyedytowany przez autora.
7
Alex Simulations napisał(a):
Dokładnie tak. Widzę, że niektórym tutaj się bardzo nudzi, siedzą i wymyślają nowe nazwy albo nowe systemy nazewnictwa przystanków... Tak jak jest - jest dobrze. I tyle.

Co do zasady jest dobrze, ale zdarzają się niespójności i nietrafione nazwy, które warto prostować. Zresztą ZDiTM od wielu lat to robi, tylko w bardzo powolnym tempie. Chociaż może to i dobrze, bo dzięki temu nie wprowadza się jakiegoś większego zamieszania wśród pasażerów.
1

wysłane przez mrstahuu −1

maciekos95 napisał(a):
Co do zasady jest dobrze, ale zdarzają się niespójności i nietrafione nazwy, które warto prostować. Zresztą ZDiTM od wielu lat to robi, tylko w bardzo powolnym tempie. Chociaż może to i dobrze, bo dzięki temu nie wprowadza się jakiegoś większego zamieszania wśród pasażerów.

Albo nowy przystanek Celna, czy nie mógłby się nazywać Przychodnia Portowa?
3
mrstahuu napisał(a):
Albo nowy przystanek Celna, czy nie mógłby się nazywać Przychodnia Portowa?

Ale przecież przystanek o nazwie "Celna" istniał od lat dla linii 76. Znajdował się na ul. Celnej za skrzyżowaniem z Energetyków. Więc moim zdaniem to dobry ruch, polegający na unifikacji nazw przystanków w tej samej okolicy.
2
mrstahuu napisał(a):
Albo nowy przystanek Celna, czy nie mógłby się nazywać Przychodnia Portowa?

Zgadzam się z przedmówcą, poza tym Celna wpisuje się w dominującą w mieście konwencję nazewniczą.