Forum

Nowe biletomaty w Szczecinie i okolichach.

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ogłosiło przetarg na „Dostawę i montaż urządzeń związanych z integracją transportu w projekcie Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących”.
Ogłoszenie o przetargu: https://ssom.ezamawiajacy.pl/pn/ssom/demand/notice/public/82676/details

Zamawiający planuje zamówienie urządzeń wraz z niezbędnym oprogramowaniem:
- 44 automatów biletowych stacjonarnych,
Ich dostawę, montaż (na terenie gmin: Miasto Szczecin, Miasto Stargard, Stargard, Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Police) oraz integrację z istniejącym systemem sprzedaży biletów i systemem finansowo-księgowym, będącym w posiadaniu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Szczegóły w pliku "Zał nr 6 do SWZ -OPZ.pdf"
1
kwgpp napisał(a):
Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego ogłosiło przetarg na „Dostawę i montaż urządzeń związanych z integracją transportu w projekcie Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących”.
Ogłoszenie o przetargu: https://ssom.ezamawiajacy.pl/pn/ssom/demand/notice/public/82676/details

Zamawiający planuje zamówienie urządzeń wraz z niezbędnym oprogramowaniem:
- 44 automatów biletowych stacjonarnych,
Ich dostawę, montaż (na terenie gmin: Miasto Szczecin, Miasto Stargard, Stargard, Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Police) oraz integrację z istniejącym systemem sprzedaży biletów i systemem finansowo-księgowym, będącym w posiadaniu Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Szczegóły w pliku "Zał nr 6 do SWZ -OPZ.pdf"

Na przyszłość pomyślcie:
- użytkownik, który rozpoczął ten wątek - zgłoszenie do newsroomu byłoby bardziej na miejscu niż wątek - można było zrobić z tego fajną informację;
- administrator akceptujący post - to samo, lepiej byłoby to chyba informacyjnie. W dodatku tytuł wątku z literówką...
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
2
Pepe napisał(a):
Na przyszłość pomyślcie:
- użytkownik, który rozpoczął ten wątek - zgłoszenie do newsroomu byłoby bardziej na miejscu niż wątek - można było zrobić z tego fajną informację;
- administrator akceptujący post - to samo, lepiej byłoby to chyba informacyjnie. W dodatku tytuł wątku z literówką...

Wiecie co, możecie mi dać bana. Tu od jakiegoś czasu jest gorzej niż na elektrodzie. Jestem na mkm od początku, wcześniej czytałem pl.misc.transport.miejski, w czasach kiedy pewnie połowy użytkowników tej strony nie było nawet na świecie i nie wiedzą co to usenet. Dałem newsa i co? Źle, bo nie do newsroomu, źle, że literówka. To samo tyczy się komentowania i oceniania zdjęć. Zawsze się ktoś czegoś czepi.
Miłośników prawdziwych to tu jest kilkunastu, większość starej daty.
Ciagłe pretensje o pierdoły, a naprawdę merytorycznych dyskusji tyle co nic. Zobaczcie sobie ,jak tu wyglądały dyskusje na tym forum 15 lat temu a jak teraz.

ps. kiedyś byłem pod innym nickiem.
Odechciewa się cokolwiek tu wstawiać.
Mimo wszystko pozdrawiam.
3
kwgpp napisał(a):
Wiecie co, możecie mi dać bana. Tu od jakiegoś czasu jest gorzej niż na elektrodzie. Jestem na mkm od początku, wcześniej czytałem pl.misc.transport.miejski, w czasach kiedy pewnie połowy użytkowników tej strony nie było nawet na świecie i nie wiedzą co to usenet. Dałem newsa i co? Źle, bo nie do newsroomu, źle, że literówka. To samo tyczy się komentowania i oceniania zdjęć. Zawsze się ktoś czegoś czepi.
Miłośników prawdziwych to tu jest kilkunastu, większość starej daty.
Ciagłe pretensje o pierdoły, a naprawdę merytorycznych dyskusji tyle co nic. Zobaczcie sobie ,jak tu wyglądały dyskusje na tym forum 15 lat temu a jak teraz.

ps. kiedyś byłem pod innym nickiem.
Odechciewa się cokolwiek tu wstawiać.
Mimo wszystko pozdrawiam.

Najlepiej: byle co, byle jak, aby było. Sugeruje tylko rozwiązanie na przyszłość. Twoja informacja wrzucona pod wątek SKM pozwoli w przyszłości mieć wszystko w jednym miejscu dla opracowań. Ale o tym już nie pomyślicie. Na forum nie jest tak łatwo znaleźć.

Dyskusje 15 lat temu? Takie same jak i teraz. Nie pamiętasz jak się Romanas z Damtramem żarli się za "kola w rowku"? Bo ja pamiętam. ;)
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
3
Pepe napisał(a):
Najlepiej: byle co, byle jak, aby było. Sugeruje tylko rozwiązanie na przyszłość. Twoja informacja wrzucona pod wątek SKM pozwoli w przyszłości mieć wszystko w jednym miejscu dla opracowań. Ale o tym już nie pomyślicie. Na forum nie jest tak łatwo znaleźć.

Dyskusje 15 lat temu? Takie same jak i teraz. Nie pamiętasz jak się Romanas z Damtramem żarli się za "kola w rowku"? Bo ja pamiętam. ;)

Pewnie masz rację, może gdybym mega śledził Komis to bym wiedział jak i co, i kiedy dodać do newsroomu, ale tak jak mówisz, są admini, nie trzeba było zatwierdzać mojego posta, można go było przekierować tam gdzie trzeba (po coś się jest adminem), ja już mam swoje lata i nie ogarniam wszystkiego, ja się zatrzymałem na czasach forum. Zresztą człowiek ma swoje życie, nie musi ogarniać wszystkiego. Są chyba możliwości techniczne ,żeby to przekierować do wątku o skm. Weźcie pod uwagę, że osoby 50+ niekoniecznie ogarniają wszystko tak jak młodzi. Ty patrzysz z perspektywy młodego człowieka. Jeśli ta moja informacja była istotna, to można ją przenieść tam gdzie jej miejsce, jeśli forum nie jest odpowiednim miejscem. Przykro mi, że starałem się coś wnieść, a w ''' zostałem zj....y
Społeczeństwo się starzeje, nie każdy nadąża.
MIłego wieczoru.
2
kwgpp napisał(a):
ciach

Też jestem tu od bardzo dawna. Zacząłem czytać KOMIS w 2005 roku jako 10-latek. Rok później się zarejestrowałem. Pamiętam dyskusje na forum z tamtych lat. Jeśli chodzi o przestrzeganie reguł językowych i merytorycznych to powiedziałbym, że wtedy było to nawet bardziej pilnowane i przestrzegane niż teraz. Sam zacząłem swoją karierę od kilku czerwonych kartek (aczkolwiek przypominam w jakim wieku wtedy byłem ;). Jedno co się zmieniło od tamtego czasu to liczba nowych postów. Kiedyś potrzebowałem co najmniej 30-60 minut dziennie na czytanie KOMIS-u. Dzisiaj zwykle wystarcza mi kilka minut. Trochę brakuje tych długich dyskusji, zresztą sam staram się je trochę rozkręcać pisząc więcej niż kiedyś. Ale jeśli chodzi o zasady to one zawsze tu były i uważam to za duży atut tego forum.
7
maciekos95 napisał(a):
Jeśli chodzi o przestrzeganie reguł językowych i merytorycznych to powiedziałbym, że wtedy było to nawet bardziej pilnowane i przestrzegane niż teraz.

Ale serio, robić uwagę, bo zrobiłem literówkę (jedną!) w temacie, admin jak już jest taki poprawmy to mógł poprawić zanim zatwierdził, i nie było by kłopotu. Z igły widły :)
2
kwgpp napisał(a):
Ale serio, robić uwagę, bo zrobiłem literówkę (jedną!) w temacie, admin jak już jest taki poprawmy to mógł poprawić zanim zatwierdził, i nie było by kłopotu. Z igły widły :)

Nadal nie zrozumiałeś o co chodziło. O to, że zanim dodałem czekający rekord obsługi linii to inny admin zaakceptował Twój błąd i info na Forum. I mogłem sobie co najwyżej wówczas popatrzeć na to. Na darmo nie pisałbym zdania o adminie, a tym bardziej o sobie.
Pepe napisał(a):
Nadal nie zrozumiałeś o co chodziło. O to, że zanim dodałem czekający rekord obsługi linii to inny admin zaakceptował Twój błąd i info na Forum. I mogłem sobie co najwyżej wówczas popatrzeć na to. Na darmo nie pisałbym zdania o adminie, a tym bardziej o sobie.

Rozumiem, ale wiesz, że można to było załatwić bez forum, bez tego co teraz piszemy, zrobić edycje mojego postu i nikt by się nie pogniewał, było by załatwione i po temacie. A to jakie macie uprawnienia na forum co do dodawania postów, to już nie mój problem, ale chyba Wasz.......
kwgpp napisał(a):
Rozumiem, ale wiesz, że można to było załatwić bez forum

Oczywiście, w porządku ale kiedyś trzeba przerwać brnięcie w błoto. Za swoje czyny trzeba trochę odpowiadać, a nie dyskutować że on po raz 10 to poprawi. Jestem niemal przekonany, że gdybym nie zwrócił uwagi na to, to nikt by nawet nie ziewnął że to nie powinno tak być (może z wyjątkiem Maćka). Być może dzięki zwróceniu uwagi jedna czy druga osoba (nie mówię że wszyscy - bo to niemożliwe) na drugi raz zastanowi się co wysyła.
kwgpp napisał(a):
Ale serio, robić uwagę, bo zrobiłem literówkę (jedną!) w temacie, admin jak już jest taki poprawmy to mógł poprawić zanim zatwierdził, i nie było by kłopotu. Z igły widły :)

Oczywiście, że mógł poprawić jak akceptował post, ale pewnie jej po prostu nie zauważył. Natomiast najlepiej literówki poprawiać samemu przed dodaniem posta - ja tak zawsze robię, że najpierw szczegółowo czytam co napisałem zastanawiając się czy to dobrze brzmi i czy nie ma właśnie jakichś literówek. Polecam taką taktykę zawsze stosować ;)
1