Forum

Więcej kursów do Załomia

27 lutego nastąpią zmiany w rozkładach jazdy linii 77 i 96, polegające na wydłużeniu dodatkowych kursów w dni powszednie do pętli „Załom Leśna”.

wysłane przez Vlogus123 8

Szkoda, że Gmina Goleniów nie zwiększyła kursowania linii nr 9, to by ten węzeł zyskał większy sens niż ma on teraz.
1

wysłane przez mrstahuu −1

Vlogus123 napisał(a):
Szkoda, że Gmina Goleniów nie zwiększyła kursowania linii nr 9, to by ten węzeł zyskał większy sens niż ma on teraz.

Nie mniej ZDiTM Szczecin też dał 3 autobusy dziennie. Oczywiście, że należy zwiększyć częstotliwość linii 9, nie mniej pętla Załom Leśna jest wg. mnie ogólnie lepsza niż Os. Kasztanowe głównie ze względu na zaplecze socjalne dla kierowców + więcej peronów.
1

wysłane przez Vlogus123 8

mrstahuu napisał(a):
Nie mniej ZDiTM Szczecin też dał 3 autobusy dziennie. Oczywiście, że należy zwiększyć częstotliwość linii 9, nie mniej pętla Załom Leśna jest wg. mnie ogólnie lepsza niż Os. Kasztanowe głównie ze względu na zaplecze socjalne dla kierowców + więcej peronów.

Czy ja wiem, czy lepiej? Wcześniej na końcowym mieli sklep i toi toia i też było o tyle dobrze, że mogli sobie kierowcy skorzystać ze sklepu i zrobić sobie jakieś zakupy, choć też mnie zastanawia, ile osób będzie korzystać z tego połączenia.
1

wysłane przez Kostek 2

Vlogus123 napisał(a):
Czy ja wiem, czy lepiej? Wcześniej na końcowym mieli sklep i toi toia i też było o tyle dobrze, że mogli sobie kierowcy skorzystać ze sklepu i zrobić sobie jakieś zakupy, choć też mnie zastanawia, ile osób będzie korzystać z tego połączenia.

Sklep i zakupy nie są tak ważne jak ciepły socjal z normalną toaletą, do której nikt postronny poza kierowcami nie ma wstępu oraz z miejscem, w którym można normalnie zjeść jakiś posiłek bez nawigacji, która będzie siedziała na pierwszym siedzeniu przez 30 min. relaksując kierowcę swoim gadaniem przez telefon. Od tych Toi Toiów patologia kłódki wyrywa przez co każdy potem ma do nich dostęp. O braku wody i mydła nie ma co wspominać. Co do zakupów, to zawsze można zrobić na Bukowym i na Rodła. Niemniej jednak jako kierowca sądzę, że dużo ważniejsze dla nas są normalne socjale z toaletami.
Post został wyedytowany przez autora.
9

wysłane przez MlodyS53 78

Kostek napisał(a):
Sklep i zakupy nie są tak ważne jak ciepły socjal z normalną toaletą, do której nikt postronny poza kierowcami nie ma wstępu oraz z miejscem, w którym można normalnie zjeść jakiś posiłek bez nawigacji, która będzie siedziała na pierwszym siedzeniu przez 30 min. relaksując kierowcę swoim gadaniem przez telefon. Od tych Toi Toiów patologia kłódki wyrywa przez co każdy potem ma do nich dostęp. O braku wody i mydła nie ma co wspominać. Co do zakupów, to zawsze można zrobić na Bukowym i na Rodła. Niemniej jednak jako kierowca sądzę, że dużo ważniejsze dla nas są normalne socjale z toaletami.

Ciepły socjal jest na Basenie Górniczym oraz na Bukowym.
O ile Bukowe ma Żabkę o tyle na Basenie jest byle mały sklepik.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
2

wysłane przez Kostek 2

MlodyS53 napisał(a):
Ciepły socjal jest na Basenie Górniczym oraz na Bukowym.
O ile Bukowe ma Żabkę o tyle na Basenie jest byle mały sklepik.

Zakupy nie są istotne w czasie pracy. Zawsze można po pracy pójść do sklepu, a ciepłe socjale powinny być na każdej pętli, na której kończymy kurs.
2

wysłane przez MlodyS53 78

Kostek napisał(a):
Zakupy nie są istotne w czasie pracy. Zawsze można po pracy pójść do sklepu, a ciepłe socjale powinny być na każdej pętli, na której kończymy kurs.

Dobrze, że lepiej ode mnie wiesz co mi ułatwia pracę.

Na tym forum piszę o swoich zainteresowaniach, nie o pracy.
6

wysłane przez Vlogus123 8

MlodyS53 napisał(a):
Dobrze, że lepiej ode mnie wiesz co mi ułatwia pracę.

Sklep też jest potrzebny dla kierowców, bo jednak czasami może zabraknąć czegoś do zjedzenia. A na przykład na linii 64 nie ma nigdzie końcowego ze sklepem, więc jeśli komuś coś zabraknie do zjedzenia / picia to już musi wytrzymać do końca zmiany. Sam socjal nie wystarczy. Tymbardziej, że kawomaty są tylko na gotówkę, a raczej większość kierowców płaci kartą.
Post został wyedytowany przez autora.
1

wysłane przez torro_zs 5

Vlogus123 napisał(a):
Sklep też jest potrzebny dla kierowców, bo jednak czasami może zabraknąć czegoś do zjedzenia. A na przykład na linii 64 nie ma nigdzie końcowego ze sklepem, więc jeśli komuś coś zabraknie do zjedzenia / picia to już musi wytrzymać do końca zmiany. Sam socjal nie wystarczy. Tymbardziej, że kawomaty są tylko na gotówkę, a raczej większość kierowców płaci kartą.

Z Dąbie Osiedle jest najbliższą możliwością na zakupy są Społem i Żabka na Szybowcowej, jest też spożywczy na Goplańskiej, Shell i Orlen kawałek dalej. Myślę że w czasie posiłkowej nie ma szans żeby pieszo tam dotrzeć, fajnie jak w pobliżu jest zaparkowane coś sharingowego, hulajnogi lub samochód. Sam z tego korzystałem jak już naprawdę potrzebowałem. Można w prawdzie zamówić zakupy przez jakąś aplikację, ale nie chciałbym liczyć że dostawca przyjedzie dokladnie o czasie.
Można być nie wiadomo jak przygotowanym, ale kiedyś przyjdzie taki dzień ż zapomnisz jedzenia i jest problem.

A wszystkie automaty z kawą już są na kartę.
4

wysłane przez Tatra108 10

Dąbie pod każdym względem jest zapomniane. Mieszkam w pobliżu szkoły podstawowej i rozmawiam z sąsiadami na różne tematy. Wielu z nich narzeka na to, że najbliższy biletomat znajduje się na przystanku Emilii Gierczak, więc aby doładować sobie sieciówkę musi specjalnie dygać taki kawał. Większość z nich nie chce robić tego przez internet, bo często zapomina zakodować w pojeździe (zakładając, że działają kasowniki lub biletomat).

Zatem na końcowym oprócz sklepiku dla kierowców brakuje też biletomatu bądź kasy. Zapewne są tutaj z nami ludzie ze ZDiTM, więc chciałbym tak delikatnie zaznaczyć, że rejon nowego Dąbia w ciągu ostatnich 10 lat mocno się zmienił, powstało na Szybowcowej osiedle złożone z 9 bloków po kilka klatek (co dało w ostatnim czasie jakieś 2500 nowych mieszkańców). W dodatku chodzą słuchy ze strony R.O., że mogą niebawem powstać kolejne na polanie przy pętli. I właśnie z tego powodu przydałoby się ogarnąć tutaj coś bardziej sensownego niż mała buda dla kierowcy z oszklonymi drzwiami przez co potencjalny pasażer może zaglądać do środka co robi kierowca na przerwie.

MPK Olsztyn - zbieranie pasażerów przy kabinie to nasza pasja
3

wysłane przez Cezar007 2

torro_zs napisał(a):
Z Dąbie Osiedle jest najbliższą możliwością na zakupy są Społem i Żabka na Szybowcowej, jest też spożywczy na Goplańskiej, Shell i Orlen kawałek dalej. [ciach!].

Do Społem tam i z powrotem plus zakupy zajmuje około 14 minut piechotą, więc na spokojnie w przerwie się człowiek mieści. Hulajnogą mój rekord w obie strony z zakupami to 6 i pół minuty, ale życie mnie do tego zmusiło ;) Spożywczy na Goplańskiej trochę bliżej.

Obecnie: Specjalista ds. zadowalania pasażerów w SPA Dąbie, właściciel dwóch sklepów spożywczych ;)
Dawniej: Specjalista ds. transportu Follow me! ;)
Post został wyedytowany przez autora.