Forum

Przebudowa torowisk w centrum Szczecina rozpocznie się w tym roku

Wiemy już, kiedy może ruszyć przebudowa układu torowisk tramwajowych między Dworcem Niebuszewo a placem Żołnierza.

No to ciekawe co zrobimy z 2 i 12... w Lesie Arkońskim zrobi się tłoczno.
Ja bym to rozwiązał tak:
1 Potulicka - Zajezdnia Pogodno. Do lasu i na Arkonkę aż tyle osób jesienią i zimą nie jeździ i 3 oraz 9 z pewnością wystarczą.
2 Turkusowa - Las Arkoński. Chyba że chcemy ją znowu zawiesić albo puścić w zupełnie inną stronę (na przykład na Ludową lub do Stoczni (wówczas 5 na Ludową, by się wszystko zmieściło) przez Pl. Rodła albo do Pl. Gałczyńkiego). Na Arkońskiej 3 i 12 spokojnie by wystarczyły przy zachowaniu ich częstotliwości, a nawet powiedziałbym, że byłoby to za wiele.
3 Pomorzany - Zajezdnia Pogodno (wszystkie kursy - żeby nie robić tłoku na pętli przy Arkońskiej).
9 Potulicka - Las Arkoński (tak jak obecnie).
10 Gumieńce - Plac Rodła (2 - jeśli jechałaby do lasu, 3 i 12 w zupełności na Arkońskiej i Niemierzyńskiej wystarczą).
12 Pomorzany - Las Arkoński

Oczywiście to tylko luźna projekcja, ale zaiste jestem ciekaw co też nasz ZDiTM wymyśli.

PS. Mój pomysł zakłada, że w pierwszym etapie przejazd przez Rondo Giedroycia w stronę ulicy Krasińskiego będzie możliwy.

#TramwajemPoŚwiecie
Post został wyedytowany przez autora.
2
Przebudowa torowisk w centrum Szczecina rozpocznie się w tym… · 3 lata temu · fan004