Phobos napisał(a):

> W związku z tym, że nie jesteś w stanie podać mi przykładu takich

To teraz ja mam do Ciebie pytanie. Czymże jest jak nie defraudacją/głupotą pieniędzy kupowanie pojazdów wyposażonych w coś czego sięnie używa. To tak samo jakby kupili autobusy z oponami kolcowymi i zestawmi łańcuchów za któe trzeba zapłacić a u nas nie byłyby wykorzystane nigdy. A jeśli nie jest to defraudacja/głupota pytam po co to i czy kupimy sobie na następny raz wozy z zestawami łańcuchów śnieżnych.

> autobusów mam kolejne pytanie: Czy Twoim zdaniem SPAK, SPAD i SPPK > powinno zakończyć działalność

SPA należy do Gminy Miasto Szczecin i tam powinno skierować swoje żale. A w momencie kiedy się autobusów zabraknie najzwyklej nie wystawićwozu na któres z brygad pospiesznych (tak korzystam z linii pospiesznych więc żeby nie było że od siebie odpycham te niewygodę) albowiem tam jest brygad najwięcej.

> dalej prowadzić przewozy uwielbionymi przez ciebie Jelczami M11 i > Ikarusami 280 w których nie ma klimatyzacji ale również niskiej > podłogi lub choćby szczelnych okien?

Jeszcze nie zamarzłem w Ikarusie.

> Skoro "te złomy" tak bardzo Tobie przeszkadzają, to wszyscy - > miłośnicy, pasażerowie oraz prezesi spółek autobusowych - z > uytęsknieniem czekamy na wyniki Twoich poszukiwań.

To nie ja jestem prezesem SPA. Gdybym był na pewno odpowiednie działania bym podejmował.

> To chyba z danii był "różowy prosiaczek"? MAN który Mittel-west > Europa woziło ludzi na 702 dawno temu? Takimi autobusami chciałbyś > wozić ludzi? W czym będą one lepsze od M11?

Jeśli chcesz wiedzieć to manideł z serii SD2XX po Berlinie jeździ dużo więc możliwe że nasi prezesi wpadną na taki pomysł aby sobie cośtakiego zafundować. Już teraz można się wszystkiego spodziewać. (I naprawdę nie chodzi mi o to że to jest SD202 bo równie złe byłoby Volvo B7L Vyking, ale to jak sam wiesz się nie nadaje do naszej km)

> I to dlatego nazywasz te autobusy złomem? Wiesz... to nie marka > autobusu decyduje o tym, czy kierowca włączy klimatyzację. I > zapewnim Cię, że gdyby to było w Volvo to teraz pisał wątki o tym, > że kierowcy są be, bo nie włączają klimatyzacji, zamiast narzekać, > że klimatyzacja w MANach jest.

Volvo to trochę inna klasa pojemności... To raz dwa przynaje ze również jest duszno, ale tak trochę rachunków. 4 okna na 18 metrów a 2 na 12 to jest trochę różnicy.

> Ciekawe... Jeszcze nie tak dawno "jazda w ludzkich warunkach" > oznacza, ze sie pasazerowie mieszcza w pojezdzie.

W 107 w szczucie też na chama mieszczą się w pojeździe - jak sardynki w puszce i co nazwiesz to jazdą w ludzkich warunkach? Bo ja na pewno nie. A przecież wg TWOJEGO kryterium powinieneś bo mieszczą się w pojeździe.

> potrzeby ludzkie wzrastaja - teraz "jazda w ludzkich warunkach"

Wydawało mi się że nie jesteśmy w Indiach ani w Afryce, gdzie ludzie jeżdża na zderzakach o dachu nie mówiąc.

--- Volvo ponad reszte busów :)