Forum

Szlaki przetarte

Około trzech godzin trwało sprawdzanie torów i sieci w ul. Krzywoustego i Ku Słońcu. Kosztowało to także dwa wagony.

wysłane przez konjo  4

lhb178 napisał(a):

> konjo napisał(a):

> > > Czegoś tu nie rozumiem. Porażka to nie szerokie chodniki, tylko > > > poszerzenie ich kosztem wydzielenia torów. > > > > No, a po co tam chodniki? > > Czy mam to zdanie potraktować dosłownie? :>

To mój pośpiech i przyznaję się do błędu, miało być po co tam "takie szerokie" chodniki, ale w ferworze mi umknęło. Dla jasności nie marzyła mi się 4 pasmowa wyasfaltowana aleja. > > Nie było dostatecznie szeroko przed remontem? > > Bez parkujących samochodów - było. Z samochodami - w niektórych > miejscach.

To nie można było tego rozwiązać tego poszerzenia zakazem parkowania? > > Chyba szerzej niż na wielu innych głównych ulicach? I co piesi obijali > > się o siebie, stali w kolejkach? Dało się spokojnie przejść. > > Zwłaszcza od Królowej Jadwigi do pl. Kościuszki po prawej stronie :-/

No ja nigdy nie miałem problemów z pokonaniem Krzywoustego czy to w kierunku Placu Kościuszki, czy to w stronę Placu Zwycięstwa. Ciasno czy szeroko to pojęcia względne i zależą od osobistego punktu widzenia. Dla mnie po staremu było dostatecznie szeroko. > > A teraz co > > jest: tramwaje nie moją wydzielonego toru, samochodu drugiego pasu, > > Samochody mają drugi pas, tyle że współdzielony (to im nie przeszkadza), > mają i trzeci...

Pewnie domyślasz się że chodziło mi w tej wypowiedzi o 1 tor + dwa pasy wydzielone?

> > a > > piesi i tak bedą mieli obciety kawałek chodnika murkiem. > > No właśnie.

No pomysł jest co najmniej dziwny poszerzać, żeby własnie około metr odgrodzić murkiem. Ale domyślam się, że z tym murkiem to ma być ta zieleń nasadzona?

> > Jakoś kierowcy 53/60/67 nie mają problemów z wepchaniem > > się w kolejke na Giedroycia. > > Mają, mają. A jak miło drałuje się 100 metrów do tej p* zatoki i patrzy, > jak ucieka autobus...

Cóż, zawsze można jak na Placu Sprzymierzonych w E: zatrzymywać się w korku na ulicy, a z zatoki korzystać wybiórczo. Cóż zatoka przy Manhattanie może cudna nie jest, ale kierowcy SPAKu już się świetnie nauczyli wpychania. A co do ucieczki autobusu to stojąc przy słupku nie może odjechać zanim ktoś dobiegnie?

> > Odnośnie korków to wszyscy wieścili mega > > korki po zamknięciu Krzywoustego i co i okazało się, że wbrew godzinom > > dyskusji, tysiącom wklepanych znaków z klawiatury nie stało się nic > > strasznego. A nawet niektórym się podobało. > > Nic strasznego, czerwone fale dla tramwajów, polikwidowane przejścia, > poskracane wszystkie światła dla pieszyhc i najnowszy wynalazek - 140 > sekundowy cykl na pl. Kościuszki z 8-sekundowymi fazami dla tramwajów.

No jakoś ten remont trzeba było zrobić. Ale myśle, że wiesz o co chodziło, a chodziło mianowicie o to, że wszyscy dopatrywali się paraliżu, wręcz przwerotu w mieście, a tymczasem okazało się, że mega korków nie było, autobusy przez Łokietka się ludziom podobały, tramwaje przez Rodła też miały swoich zwolenników (nie wszyscy rzecz jasna) i nie było zapowiadanego kataklizmu. No ja bynajmniej nie mam wpływu na cykl dla tramwajów na Kościuszki, ale dobrze też wiesz: jak sam napisałeś, że to najnowszy wynalazek czyli dopiero od uruchomienia 7, 8 i 9 na stałych trasach i z pewnością wkrótce wróci do normy. Tak więc wieszczonej tragedii nie było, a od pierwszych zamiarów zamknięcia Krzywosutego dominowało twierdzenie, że wszystko stanie. > > Tak, a ludzie wysiadają na ulicę jak na Odzieżowej. > > No, konsekwentnie.

Ja tma nie lubie przystanków z wysiadaniem na pas, nie wiem dlaczego ale jakoś im nie ufam. Pozatym skoro wszyscy twierdzą, że na nowym Krzywoustego będzie korek to właśnie wysiadanie wprost na ulicę by go spotegowało. > > Przy tym projekcie > > oczywiście, że przystanek nie ma tam sensu, przecież napisałem tam > > wyrażnie, że przy dobrym pomyśle i miało to rozruszać troszkę forum i > > wyobraźnie użytkowników, a wynikają z tego często bardzo pozytywne > > pomysły. > > Przystanek zaczyna mieć sens jak zostawi się 1 pas samochodom :>

Może jakiś balans między samochodami a KM, bo odwrotu od motoryzacji indywidualnej nie będzie, a inicjatyw prokomunikacyjnych nie widać. Powiedz mi jak na tle polityki pro pieszy wygląda deptak Bogusława, bo moim zdaniem nie jest to szumnie zapowiadane miejsce spotkań, odpoczynku od zgiełku, klutury ulicznej itp. Przez większość roku to po prostu pustynia...

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.
Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · TCT
Szlaki przetarte · 18 lat temu · a (gość)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · vojciech (gość)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · LLUZNIAK
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · lhb178
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · Wojtek
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Piloty · 18 lat temu · torwid (gość)
Re: Piloty · 18 lat temu · konjo 
Re: Piloty · 18 lat temu · MQ
Re: Piloty · 18 lat temu · lhb178
Re: Piloty · 18 lat temu · torwid (gość)
Zatoczki · 18 lat temu · Wojtek
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · MQ
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Pawel (gość)
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · t105n 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · MQ
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo