Forum

Szlaki przetarte

Około trzech godzin trwało sprawdzanie torów i sieci w ul. Krzywoustego i Ku Słońcu. Kosztowało to także dwa wagony.

wysłane przez konjo  4

lhb178 napisał(a):

> > Dla mnie po staremu było dostatecznie szeroko. > > Szczególnie jak się gdzieś spieszysz :-/ Połowę chodnika kradły samochody, > jeszcze kawałek pozornej szerokości zabierają witryny. Zostawało 1,5-2 > metry. To za mało jak na centrum.

No cóż, ustaliliśmy że zakaz parkowania byłby miły, aczkolwiek nie przeszedł.

> > Pewnie domyślasz się że chodziło mi w tej wypowiedzi o 1 tor + dwa pasy > > wydzielone? > > No widać nie :>

No już tak czasem mam, że ludzie nie wiedzą o co mi chodzi. :) > > Cóż, zawsze można jak na Placu Sprzymierzonych w E: zatrzymywać się w > > korku na ulicy, a z zatoki korzystać wybiórczo. > > Póki się dzielni stróże prawa nie pojawią albo donoszący kierowcy.

Dzielni stróże prawa to niech zwracają baczniejszą uwagę, żeby puszczać ruch z kierunków gdzie stoją pojady KM, jak regulują ręcznie. Bo zauważyłem, że czasem 3-4 busy w korku wcale nie są dla nich żadnym priorytetem. :/ A swoją drogą to może czas wrócić do naklejek "ustąp pierszeństwa" na tylnych szybach autobusów? > > A co do ucieczki autobusu to stojąc przy słupku nie > > może odjechać zanim ktoś dobiegnie? > > Pasażer dobiegający jest pasażerem następnego pojazdu :)

Nie zawsze, aczkolwiek często. Dużo zależy od kultury kierowców, a i zauważyłem, że jeśli wyjazd z pętli jest ze skrętem w lewo np. Bukowe, Arkońskie to kierowcy nie zwracają już takiej uwagi na lusterko i pasażerów dobijających się do drzwi.

> > tragedii nie było, a od pierwszych zamiarów zamknięcia Krzywosutego > > dominowało twierdzenie, że wszystko stanie. > > Trochę fajnych korków było :) A dla mnie te szykanowanie pieszych i KM > będzie tragedią. Zwłaszcza fajnie przechodzi się przez przejście na > Piastów na wylocie w kierunku Jagiellońskiej. Albo czeka w tramwajowych > korku widząc pustą jezdnię obok :(

No jakoś trzeba było rozkopać jedną z większych ulic, ktoś musiał być poszkodowany. Ale faktem jest, że jeżeli ten obecny stan rzeczy cichcem wejdzie na stałe, to marny los pieszych i pasażerów.

> > Ja tma nie lubie przystanków z wysiadaniem na pas, nie wiem dlaczego ale > > jakoś im nie ufam. > > ...kierowcom, prawda? I słusznie. Ale taki przystanek ma tę zaletę, że > wszyscy ekspresowo dostają się do chodnika, a nie tak jak na Giedroycia.

Ale nie ufam kierowcom czy samochodom jako takim, nie ufam niskiej kulturze jazdy: wymuszaniu pierszeństwa, przejeżdzaniu po butach, wciskaniu się na pasy itp. W związku z tym, że jeździ się u nas jak jeździ nigdy nie mam gwarancji na przystanku ulicznym, że jeśli ten jeden raz nie zachowam uwagi to nie będzie to mój ostatni wyjazd tramwajowy... :/

--- Nobody understands, quite why we're here.

So never mind the darkness.
Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · TCT
Szlaki przetarte · 18 lat temu · a (gość)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · vojciech (gość)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · LLUZNIAK
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · lhb178
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · Wojtek
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Szlaki przetarte · 18 lat temu · konjo 
Piloty · 18 lat temu · torwid (gość)
Re: Piloty · 18 lat temu · konjo 
Re: Piloty · 18 lat temu · MQ
Re: Piloty · 18 lat temu · lhb178
Re: Piloty · 18 lat temu · torwid (gość)
Zatoczki · 18 lat temu · Wojtek
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · MQ
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Pawel (gość)
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · t105n 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · MQ
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo 
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · Piotr
Re: Zatoczki · 18 lat temu · lhb178
Re: Zatoczki · 18 lat temu · konjo