Forum

Za mały autobus

W strugach deszczu czekali wczoraj na kolejny autobus pasażerowie linii nr 54. Wśród nich były małe dzieci. To efekt zamiany autobusu z przegubowego na mniejszy.

wysłane przez Robert 5

torwid napisał(a):

> > Tylko nasz spór i tak nic nie da. Ciekawiej zapewne będzie na > kolejnej "Konferencji naukowo-technicznej Problemy Komunikacyjne > Miasta Szczecina", która odbędzie się 4.11 :)

Nie jestem przekonany, czy ciekawiej dla nas... Wprawdzie lista referatów zapowiada się ciekawie, jednak każdy kolejny referat, na przykładzie różnych polskich miast, udowodni jedynie znaną przecież bardzo dobrze nam wszystkim smutną tezę: szczecińska komunikacja miejska jest z roku na rok coraz bardziej niedoinwestowana i jest coraz bardziej w tyle w porównaniu z większością innych podobnych miast w Polsce.

> Dlaczego? Skoro taka jest metoda ZDiTM? Zabieraja na ślepo, moźe > nikomu to akurat nie rpzeszkodzi, to próbujmy dalej, aź si uda. > Dopiero jak jest szyum to "sie przyjrzymy". a moźe najpier wypada > sprawdzic, a potem podjąć decyzję?

Wniosek nasuwa się prosty. Jeżeli jakiś kurs ma dobre obłożenie, to należy o niego dbać, bo dzięki niemu są pieniążki od pasażerów na komunikację i jest korzystny układ w aspekcie miejskiej dotacji do KM. Jeżeli zaś dotacji nie wystarcza, to powinno się zmniejszać ofertę na mało obłożonych kursach oraz wycinać kursy, którymi nikt nie jeździ - pasażerowie na tym niewiele stracą, a finansowo komunikacja na tym wiele zyska.
Za mały autobus · 17 lat temu · LLUZNIAK
Przepełnienie · 17 lat temu · Jacek
Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · lhb178
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · torwid (gość)
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · Phobos
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · torwid (gość)
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · lhb178
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · torwid (gość)
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · lhb178
Tu jest Szczecin · 17 lat temu · Robert
Re: Tu jest Szczecin · 17 lat temu · lhb178
Re: Tu jest Szczecin · 17 lat temu · Robert
Re: Demagogia jak zwykle · 17 lat temu · lhb178