Forum

Stanisław Horoszko dyrektorem Muzeum Techniki i...

Stanisław Horoszko został dyrektorem Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki. Muzeum powstanie w starej zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej.

wysłane przez Phobos 17

> Czy członkowie zarządu STMKM lobbując na rzecz muzeum nie zasługują > na miano miłośników historii Szczecina?

Słowo "zasługują" sugeruje, jakoby istniało jakieś stopniowanie. "My jesteśmy Miłośnikami Historii Szczecina i jesteśmy wielcy, a reszta to tylko pospólstwo. Tylko nieliczni zasługją na miano MHS"... Przepraszam, ale takie odniosłem wrażenie po twoim stwierdzeniu.

Zarząd STMKM jest w pierwszej kolejności Zarządem STMKM, a nie "miłośnikami historii Szczecinia". I śmiem twierdzić, że są w Zarządzie STMKM osoby, których historia Szczecina mało obchodzi - w odróżnieniu od komunikacji miejskiej. Dlatego w dalszym ciągu podtrzymuję swoje słowa - twierdzenie, że powstanie Muzeum do "w dużej mierze zasługa miłośników historii Szczecina" to kreowanie alternatywnej rzeczywistości.

> Czy ludzie organizujący w > naszym mieście przejazdy turystycznymi liniami tramwajowymi czy > autobusowymi takimi miłośnikami nie są?

Uwierz mi, że choć historią Szczecina się interesuje, to liniami turystycznymi jeżdżę dla czystej przyjemności przejażdżki starym tramwaje i/lub autobusem.

> My nie mamy monopolu na > bycie miłośnikami historii, o próbie kreacji nowej rzeczywistości > nie wspominając. Portal sedina.pl w tekście pojawia się dopiero > przy sprawie przekazania magla,

Ale słowa "miłośnicy historii Szczecina" w Gazecie Wyborczej oznacza dokładnie to samo co "Sedina.pl" - i nie ma w tym nic złego.

> wcześniejsze określenie dotyczy > właśnie tych, którzy swoimi staraniami doprowadzili do powstania > muzeum.

A ja w dalszym ciągu upieram się, że "miłośnicy historii Szczecina" wcale nie oznacza "miłośnicy komunikacji miejskiej". A już na pewno nie na odwrót.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Chętni na sukces? · 16 lat temu · Phobos
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Robert
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · TCT
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Robert
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Torney
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Phobos
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Torney
Re: Chętni na sukces? · 16 lat temu · Phobos