Forum

Wojna nerwów?

Po trzech nieudanych próbach są kolejne przetargi na obsługę miejskich linii autobusowych. Prezes Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego już zapowiada protest.

wysłane przez MQ ?

mavag napisał(a):

> nie widzę > przewoźników oprócz Dąbia, Klonowica, Polic i ewentualnie PKS

No i właśnie jest PKS. A nawet dwa, bo przypuszczam, że Gryfice również wyrażą zainteresowanie przetargiem.

> Czy mały przewoźnik da sobie radę z > przewozami?. A co się stanie jak mu tabor siądzie?. Czy będzie > miał odpowiednie zaplecze techniczne, czy tylko warsztat pod > chmurką?. A tak właśnie się może zdarzyc.

Na to są odpowiednie zapisy umowne, które eliminują jako potencjalnego przewoźnika pana Henia z Nyską trzymaną w ogródku. Myślę, że wkrótce będziemy wiedzieć więcej o tym, jakie warunki zostały postawione oferentom.

Jednak z przetargiem na poszczególne linie jest jeszcze jeden problem. Może się okazać, że na linie, na których jest niekorzystny stosunek czasu pracy do ilości przejechanych kilometrów (czyli mówiąc w uproszczeniu - autobusy więcej stoją niż jeżdżą), nie znajdą się chętni. Mam tu na myśli zwłaszcza linie 111 i F. Dlatego moim zdaniem nie powinno się organizować przetargów na poszczególne linie, lecz na "pakieciki". W każdym takim "pakieciku" powinna się znaleźć linia, będąca wołem roboczym oraz jedna lub kilka linii "gorszych", np. 107+F, 101+109, 103+106+111.

--- Bykom stop! http://www.bykom-stop.avx.pl/
Wojna nerwów? · 18 lat temu · Mareczek
Re: Wojna nerwów? · 18 lat temu · MQ
Re: Wojna nerwów? · 18 lat temu · torwid 
Znowu ZDiTM... · 18 lat temu · Piotr
Wojna nerwów? · 18 lat temu · mmm
Polityka Szczecina · 18 lat temu · MAN756
Re: Polityka Szczecina · 18 lat temu · 105ngs (gość)
Re: Polityka Szczecina · 18 lat temu · Piotr
Konkurencja · 18 lat temu · MQ
Re: Konkurencja · 18 lat temu · mavag (gość)
Re: Konkurencja · 18 lat temu · torwid (gość)
Re: Konkurencja · 18 lat temu · MQ
Re: Konkurencja · 18 lat temu · lhb178
Re: Konkurencja · 18 lat temu · MQ
Re: Konkurencja · 18 lat temu · lhb178
Re: Konkurencja · 18 lat temu · MQ
Re: Konkurencja · 18 lat temu · Kondziu
Re: Konkurencja · 18 lat temu · kajetansz