Forum

Nasze autobusy się sypią!

Szczecin. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego unieważnił przetarg dla przewoźników. ZDiTM tłumaczy że wartość przetargu przewyższała fundusze z budżetu miasta.

wysłane przez torwid (gość)

Phobos napisał(a):

> Owszem - ja nie potrafie zrozumieć, dlaczego za budżet miasta chcesz > obwiniać ZDiTM :-/

Nie obwiniam ZDiTM za budżet miasta. Raczej za brak skuteczności w działaniu, czego efektem jest chroniczne już niedofinansowanie KM. Zamiast zadziałać raz, a dobrze, powiedzieć: panie i panowie, ale w takich warunkach się nie da i my rezygnujemy, to ZDiTM na siłę wprowadza kolejne prowizorki. Skutek: budżet coraz bardziej do d..., bo przecież ZDiTM sobie jakoś radzi, to może jeszcze coś z tej KJM obetniemy?

> Odwracasz kota ogonem. Pytam po raz kolejny - jaką winą ZDiTM jest > to, że takie a nie inne pieniądze przyznają mu radni?

jw.

> Albo nawet inaczej - niech zostanie uchwalony elegancki budżet z > większą dotacją dla ZDiTM. Rozpisujemy przetarg (czy to na rok czy to > na 10), wszystko się udaje a tu nagle po kilku miesiącach budżet > idzie do poprawki i pieniądze znikły - to też wina ZDiTM?

Nie - i wtedy złego słowa bym nie powiedział. Poza tym odebranie pieniędzy już zagospodarowanych w budżecie nie jest takie proste. Co innego, jeśli coiś wisi jako rezerwa np. na inwestycje, które nie wiadomo, czy uda się zacząć. Ale taki numer, jak opisujesz, raczej by nie przeszedł. Nawet w Szczecinie.

> Do tej właśnie chwili miałem Cię za porządnego człowieka i > profesjonalnego dziennikarza. Teraz widze, że podobnie do innych > tylko szukasz sensacji i rzucasz błotem dookoła nie patrząc na kogo > leci i czy słusznie :-(

To teraz z łaski swojej wyhamuj i przynajmniej się prześpij z tym, co napisałeś. Bo akurat w obrzucaniu błotem i pisaniu paszkwili masz większą wprawę i nieraz musiałeś za to odpokutować. Ale mam nadzieję, że to się nie powtórzy i nie będziemy tego publicznie ciągnąć. Zwłaszcza, że Twoja nagła miłość do ZDiTM i jego obrona za wszelką cenę jest dziwnie nagła i z pewnością nie odwieczna.
Re: Nasze autobusy się sypią! · 16 lat temu · torwid (gość)
Re: Nasze autobusy się sypią! · 16 lat temu · torwid (gość)
Co dalej? · 16 lat temu · Titanic1912
Re: Co dalej? · 16 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Co dalej? · 16 lat temu · X
Re: Co dalej? · 16 lat temu · Titanic1912
Re: Co dalej? · 16 lat temu · t105n
Przetarg · 16 lat temu · Czerwony kapturek (gość)
Re: Przetarg · 16 lat temu · Phobos