Forum

Kierowca 752 chyba rozminął się z powołaniem...

wysłane przez Luke_Police (gość)

mkubien napisał(a):

> I w tym miejscu kierowca zadziwił wszystkich. Przejechał > przez pętlę bez zatrzymania i pojechał w trasę (pasażerów > zabierał dopiero od przystanku "Wyszyńskiego"). Wściekli > pasażerowie mogli co najwyżej odprowadzić go wzrokiem.

To prawda też jechałem tym autobusem, który miał odjechać o 7:06. Z relacji koleżanki dowiedziałem się, że taka sytuacja już miała miejsce wcześniej w tym miesiącu.

Z kolei jakiś rok temu często widywałem nieco inne podobne zajście. Mianowicie około godziny 7:03 na pętle "Osiedle Chemik" wjeżdżały 2 autobusy linii 107. Jeden spóźniony (planowany odjazd 7:00) oraz drugi z zajezdni przed czasem (planowany odjazd 7:06). Stawały jeden za drugim i otwierały drzwi. 90% pasażerów wsiadało do tego spóźnionego który stał z przodu wysepki, do drugiego zaś weszli tylko Ci pasażerowie, którzy koniecznie chcieli załapać się na miejsca siedzące (co nie było już możliwe w przepełnionym autobusie z godziny 7:00). I ku zdziwieniu wszystkich jako pierwszy odjeżdżał autobus z garstką osób stojący z tyłu, zaś ten spóźniony ruszał w trasę o 7:06! Takie manewry kierowcy robili kilkakrotnie. Nie wiem, ale chyba mieli na celu umożliwienie pasażerom na następnych przystankach zmieszczenie się do spóźnionego autobusu o 3 minuty (w praktyce do autobusu z zajezdni przed czasem). Tymczasem ten, który odjechał o 7:06 był od początku pełny, ale niewielu pasażerów dosiadało się po drodze bo 3 minuty wcześniej byli "pozbierani" przez poprzednią brygadę.

Dawniej 107 o planowanym odjeździe z godziny 7:00 regularnie przyjeżdżał spóźniony conajmniej o 2 minuty (wiem, bo zawsze nim jeździłem), na szczęście obecnie sytuacja się mocno poprawiła i przeważnie odjazdy są punktualne :)
Re: Kierowca 752 chyba rozminął się z powołaniem.. · 18 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Kierowca 752 chyba rozminął się z powołaniem... · 17 lat temu · Luke_Police (gość)
Inna opowiastka z serii "107 - linia wspaniała" · 17 lat temu · Pomocnik (gość)