Forum

ZDiTM konsultuje rozkład jazdy

Rewolucja w podejściu do pasażera - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego prosi o opinię na temat projektu rozkładu jazdy!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

lhb178 napisał(a):

> Weź mnie khhmm nie rozśmieszaj. Skrzyżowanie z magistralną linią > autobusową jest ważniejszze niż jakiś tam zjazd na działki czy do > makrokesza.

Wiesz, jeśli jest alternatywa dla przebiegu lini autobusowej, to owa ważność traci na znaczeniu, gdyż staje się poprost bezprzedmiotową :-)

> Tego bym nie powiedział - wyjazd z zatoki jest własnie kolizyjny.

No to nie mów, bo istotą jest BEZKOLIZYJNY postój autobusu na przystanku!!! Dodatkowym atutem jest upłynnienie ruch tzn. autobus jest wtedy wyłączony z ruch, nie wiem czy wiesz że zatoka autobusowa NIE JEST DROGĄ. Natomiast owa kolizyjność spowodowana jest tym, że ludzie nie znają kodeksu drogowego i nie są zbytnio skłonni ustępować pierwszeństwa autobusom, PRZEPIS ÓW OBOWIĄZUJE TYLKO NA TERENIE MIASTA.

> Wybiórczego zresztą, bo autobusom ten ruch utrudnia.

patrz powyżej :-)

> Tu nic nie wymyślisz. Po prostu zabieranie 61 i 81 z Płockiej to > utrudnianie wielu ludziom życia.

No cóż, samo życie, bo wiadomym jest że wszystkim nie dogodzisz. Często tak bywa, jeśli nie zawsze, że utrudniając jednym, ułatwia się drugim. I nic się na to nie poradzi, choć zawsze można wypracować kompromis :-)

> > > Nie chciałbym krakać, ale na przejściach na tym rondzie wariatów > > > coś się w końcu stanie. > > > > Wszak wariatów, za kierownicami autobusów nie brakuje :-( > > A ja nie o tych. Ja o niezawodowej większości.

Wiem, tyle że zauważyć iż od kierowców zawodowych powinno więcej się wymagać tzn. właśnie Oni powinni świecić przykładem. I nie mów mi tylko, że nie ma to związku z podnoszeniem kultury jazdy ogółu polskich kierowców.

Ja widzę to tak, jak panisko jedzie autobusem prawie całe kółko po rondzie zewnętrznym pasem, to jeden, drugi, trzeci kierowca wychodzi z założenia, że skoro zawodowy kierowca tak jeździ, to tak można, a nawet trzeba (sic!)

I tak to to tak postępuje, ta plaga blokowania ruchu. Nie mówiąc już o wariatach za kierownicami autobusów. Dodam, że w szczecińskich autobusach bardzo, ale to bardzo przydałyby się pasy bezpieczeństwa na siedzeniach pasażerskich. Dotyczy to w szczególności autobusów lini 61 i 81.

> > Krew mnie zalewa, gdy widzę, tych żałosnych kierowców zawodowych > > jeżdżących zewnętrznym pasem na rondzie Uniwersyteckim, tyczy się to > > w szczególności lini 60, która robi prawie całe koło jadąc w kierunku > > stoczni. ŚWIĘTE KROWY JEDNE!!! A wystarczyło by tylko nauczyć się > > płynnej, a zarazem bezpieczniejszej jazdy na rondzie!!! > > Przecież to nie jest niezgodne z przepisami :>

Przecież chodzenie w tę i z powrotem po przejściach dla pieszych też jest zgodne z prawem i co Ty na to... Rzecz w kulturze jazdy, a nie zgodnym, czy niezgodnym z prawem, blokowaniu ruchu.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w szczecińskich autobusach Panowie kierowcy nie umywają się płynnością jazdy do Pań prowadzących autobusy SPPK! Poprostu chcieć znaczy móc, ale co tam, nie ma to jak dumny z siebie mężczyzna za kułkiem olbrzyma, z ziemniakami upchanymi jak sardynki w środku, co może rozjechać każdego jednego uczestnika ruch drogowego :-(

--- Szczecin..... European Union
ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · mmm
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · mmm
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno