Forum

ZDiTM konsultuje rozkład jazdy

Rewolucja w podejściu do pasażera - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego prosi o opinię na temat projektu rozkładu jazdy!

wysłane przez (użytkownik usunięty)

konjo napisał(a):

> No nie wiem skąd ty bierzesz te swoje wrażenia, bo kierowcy SPADu > którzy mają akurat sporo treningu na liniach pośpiesznych, jeżdzą > akurat dość płynnie. Nie wiem dlaczego jak jeżdze A, B czy E zwykle nie > musze kurczowo trzymać się poręczy. Nie widze też na codzień takich > przypadków, żeby kierowca "zbierał tłum" pod kabiną lub tylną ścianą > wskutek agresywnej jazdy. IMHO zdecydowanie gorzej jest w 60 niż 61, 81 > i tam to sobie można ponarzekać na płynność jazdy.

Przecież pisałem wyraźnie, że nie umiejętną jazdę po rondzie zauważam w szczególności a propos autobusów lini 60, choć jeden młodszy kierowca, czy też w ogóle młodsi kierowcy pokonują owe rondo prawie idealnie tzn. poczynając od wewnętrznego pasa ruchu, w połowie pokonywanego okręgu przechodząc na środkowy pas, a następnie płynnie wjeżdżają w ul.Krakowską :-)

O pośpiechach nie wypowiadałem się z powodu rzadkiego korzystania z nich. Nie mniej jednak patrząc z zewnątrz, jeżdżą ciut lepiej niż na wspominanych 61 i 81, które to, mogą pretendować do najbardziej rajdowych tras, a kierowcy oczywiście do tytułu Mistrza kierownicy ;-) Fakt że odcinek al. Pastów jest dość korkogenny, ale żeby śmigać i to nagminnie, na czerwonym świetle!!! O płynności, to w ogóle nie ma co mówić, bo rzadko kiedy się zdarza, a jak już to na krótkich odcinkach i to tam gdzie poprostu nie można poszaleć :-(

A wogóle, to dzięki że przyznajesz mi racje, że a propos 61 i 81, "można ponarzekać na płynność jazdy"

> ??? Przy takich opiniach to mi się przypomina taki stary film pt. > "Pojedynek na szosie" kto widział ten wie. ;) Przecież nasi kierowcy > nie upominają się nawet o pierszeństwo wyjazdu z zatoki tak jak to > robią np. ich koledzy w Warszawie wysuwając swoj pojazd. Oczywiście > widok nie może być przesłodzony jak to u nas idealnie wszyscy jeżdzą, > ale nie buduj napięcia, że wsiadając do pojazdu KM ryzukujesz życie.

Ja tam zawsze ustępuję autobusom, nawet jadąc rowerem! Notabene brakuje na szczecińskich autobusach naklejki; "Ustąp pierszeństwa". Jest to istotne info, które kładzie nacisk na uświadamianie użytkowników dróg :-)

A propos Warszawy, to nie ma co się tłumaczyć, a li tylko trza brać przykłady z lepszych kierowców. Poprostu zauważaj pozytywy, bo negatewy należy ganić, a nie dawać za przykład że są jeszcze gorsi!!!

I jeszcze jedno, napięcia nie buduję, niektórzy kierowcy szczecińskich autobusów i owszem, życia też nie ryzykuję, ale niestety krew mnie zalewa!!! Niestety nie jestem odosobniony w tej opini. Zresztą przypominają mi się ostatnio głośne, uszczerbki na zdrowiu wśród pasażerów autobusów. Sam w zeszłym miesiącu miałem wielce wątpliwą przyjemność wzywać pogotowie do starszej Pani, która mówiła że nic się nie stało, że niby ma tylko lekkie stłuczenie w wyniku upadku po ostrym wejściu w zakręt :-(

--- Szczecin..... European Union
ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · mmm
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · mmm
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: ZDiTM konsultuje rozkład jazdy · 17 lat temu · techno