Forum

Tylko rewolucja uzdrowi komunikację

wysłane przez techno

> I takie badania (tzw. więźby) jak wynika z ostatnich > informacji są planowane na przełom września i października, > gdy sytuacja się ustatkuje (tzn. wszyscy powrócą już z > wakacji). Wówczas w tempie ekspresowym (nie więcej niż 2,5-3 > miesięcy) trzeba będzie opracować nową sieć (trasy i rozkłady > jazdy). Jak wynika z informacji uzyskanych w ZDiTM-ie, w > styczniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, aby > można było ogłosić kolejny przetarg.

Więźba planowana jest na połowę października :) Trzymam kciuki za to, by wszystko poszło bez przeszkód.

A tak przy okazji. Artykuł napisany na siłę. ZDiTM nie zawalił żadnych terminów. Za każdym razem wykonawcy wywiązywali się z powierzonych im zadań (termina majowy wynikał z wykonania dodatkowych - nieobjętych umową - obliczeń). To, że rocznie trzeba dopłacać 24 mln zł do komunikacji, nie jest rzeczą straszną. Gdyby miasto odzyskało z budżetu państwa rekompensatę za ulgi ustawowe, mieścilibyśmy się w średniej krajowej.

A czy będzie rewolucja??? Skąd mamy to wiedzieć, nie wiedząc gdzie ludzie chcą jeździć!!! Dopiero wtedy będziemy wiedzieć, że sieć nie przystaje do potrzeb. Na razie mogę tylko stwierdzić, że poziom motoryzacji indywidualnej wzrósł na tyle, by skutecznie odbierać pasażerom komunikacji miejskiej. Wiem to po sobie, bo jestem na najlepszej drodze do zakupu, bardzo już mi potrzebnego, auta... A co do sieci, to obawiam się, że będzie to tylko kosmetyka polegająca na wydłużeniu niektórych linii bądź ich skróceniu. Zresztą zobaczymy:)

I jeszcze dodam tak na koniec. Specjalnie dla "komisantów" :) Kiedyś w prasie się pojawiało, że statystycznie jeden pasażer płaci za przejazd ok. 50 groszy (przejazd = skorzystanie z danego środka transportu niezależnie od długości przejazdu, po przesiadce to już kolejny przejazd). Po tych badaniach wyszło podobnie. Więc przy znanych stawkach za wozokilometr i ilości pasażerów, którzy jeżdżą daną linią, można obliczyć, czy linia jest opłacalna, czy też nie. I teraz ciekawostka. Jaka linia wg Was była by najbardziej opłacalna??? Proszę o odpowiedzi na podstawie Waszych naocznych obserwacji (żadne wyciąganie danych ze ZDiTM-u - chodzi o naukę połączoną z zabawą:). Dla ułatwienia dodam, że robimy to na przykładzie autobusów zwykłych:)

Pozdrawiam

--- Reflektor prawdy rzuci światło na ukrytych w krzakach manipulatorów!

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · techno
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · techno
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · techno
rozwiązanie zagadki? · 16 lat temu · Phobos
Re: rozwiązanie zagadki? · 16 lat temu · techno
Re: rozwiązanie zagadki? · 16 lat temu · MQ
Re: rozwiązanie zagadki? · 16 lat temu · MQ
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · Bartek (gość)
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · Szczeciniak (gość)
Re: Tylko rewolucja uzdrowi komunikację · 16 lat temu · techno
Sztuka dla sztuki · 16 lat temu · Phobos
Re: Sztuka dla sztuki · 16 lat temu · kajetansz
Re: Sztuka dla sztuki · 16 lat temu · Pawel (gość)
Re: Sztuka dla sztuki · 16 lat temu · kapil
Re: Sztuka dla sztuki · 16 lat temu · Pawel (gość)
Dziwne... · 16 lat temu · pioko17
Re: Dziwne... · 16 lat temu · kajetansz
Re: Dziwne... · 16 lat temu · Administracja