Forum

Jak ja tęsknię za KOMIS-em...

wysłane przez techno

Jakoś na wSzczecinie.pl jest kryterium dostępności dla osób zalogowanych i forum jakoś powoli się rozwija (portal ma niecały rok). Można iść w tym kierunku. Zresztą na wielu forach tematycznych właśnie coś takiego jest stosowane.

Bardzo cieszy liczne grono miłośnicze i ten pęd do wiedzy. Szkoda tylko, że ciężko tą wiedzę zdobywać. Może kiedyś warto zorganizować spotkanie dla miłośników młodszych stażem i poopowiadać im jak się w tym czujemy ;). Trzeba zrozumieć wszystkie strony i mam nadzieję, że każdy tak na to patrzy. A w komunikacji pamiętać o jednym - ona jest dla pasażera. I to właśnie Miasto (w sensie całej ferajny pracującej przy Pl. Armii Krajowej 1), ZDiTM, MZK oraz spółki (SPAD, SPAK, SPPK oraz PKS jako nocki) powinni o tym pamiętać. I co najważniejsze - w tym kierunku dążyć. Bo komunikacja ustawiana pod pracowników KM jest dobra, ale niestety nie dla pasażera, który ma wyjście - po prostu kupuje samochód, idzie na piechotę lub wybiera rower. I o tym trzeba pamiętać przy projektowaniu systemu. Nie warto sobie strzelać gola do własnej bramki.

Swego czasu spodobała mi się szalenie inicjatywa STMKM-u dotycząca nocnych autobusów. Coś niesamowitego, że grupa pasjonatów usiadła i za darmo przygotowała projekt dla mieszkańców Szczecina. Coś, za co normalnie kasuje się grube pieniądze. Tyle tutaj jest pomysłów na forum, ale dlaczego jeden MKM z drugim nie usiądą któregoś razu przy piwie (lub napoju bezalkoholowym, jeżeli są niepełnoletni albo niepijący;) i nie spiszą kilku pomysłów, które później - podpisane imieniem i nazwiskiem - będzie można wrzucić do działu "Inicjatywy". Warto. Ja pracuje dla transportu publicznego (i nie tylko) i swoje pomysły muszę sprzedawać (na chleb mieć trzeba...), ale dla niektórych może to być odskocznia do przyszłej pracy. Frycowe zapłacić trzeba, ale jeżeli na jakiś pomysł ktoś wpadnie, to później nie zostanie niezauważony. Miałem dużo pomysłów i jak na razie większość robiłem dla przyjemności, więc dlaczego Wy nie możecie zrobić tak samo?

A ja tymczasem wracam do pracy z nadzieją, że będę musiał odpowiadać na słowa, które tu popełniłem :) Pewnie zapomniałem o kilku rzeczach w trakcie pisania tego postu. Przekaz jasny - o wiedzę trzeba walczyć i o rozwój szczecińskiej komunikacji również.

Pzdr /paweu

PS. Poziom forum rzeczywiście może nie jest najlepszy, ale jak tylko się pojawiają ciekawe tematy, to aż żal nie dzielić się wiedzą. Wiem, że mógłbym napisać tu jakiś artykuł, ale jakoś czasu mi nie starcza na pisanie (nie tylko tutaj, a jestem zmuszony do pisania...). Dlatego staram się choć udzielać na forum. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale myślę, że jak na portal miłośniczy to nie mamy się czego wstydzić :)

--- Reflektor prawdy rzuci światło na ukrytych w krzakach manipulatorów!

Problemy z matematyką? Zadzwoń! 0-800-[(10x)(13i)^2]-[sin(xy)/2.362x]
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · mmm
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · mmm
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · techno
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · Kriz8
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · Kriz8
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · techno
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · towid (gość)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · konjo (gość)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)