Forum

Jak ja tęsknię za KOMIS-em...

wysłane przez 105ngs

mkubien napisał(a):

> ... sprzed mniej więcej roku. Nie tyle za serwisem jako > takim, bo poziom zawartości chyba się nie obniżył, co za > forum z tamtego okresu.

Nie znam forum z tamtego okresu, ale wyrażę swoje zdanie na poruszony temat, bo (jak zwykle) muszę dorzucić swoje trzy grosze. :D

> Nikomu nie przyszło do głowy, żeby > strzelać postami co pół minuty, z czego większość to, za > przeproszeniem, pieprzenie o dupie Maryni. I w dodatku bez > żadnego poszanowania dla zasad języka polskiego.

Wielu użytkowników sprawia wrażenie podnieconych zalogowaniem się na forum na tyle, że muszą w każdy wątek wtrącić swoje (nie zawsze mądre) uwagi. Poza tym, daje się zauważyć chęć "zaimponowania" innym swoją "wiedzą" lub "wtykami" wśród pracowników związanych z KM. Stąd posty w stylu "a dzisiaj jechałem z motorniczą Gienią i ona powiedziała, że stodwójki są do bani". A jeszcze jeden powód tego co napisałeś, to zwyczajne lenistwo i za duża ilość wolnego czasu przed komputerem.

> Wstyd się z takim forum pokazać "ludziom z branży". > Ciekawe, co myślą sobie np. prezesi spółek autobusowych, > czytając o "autobósach dla klonowicy kture pzyjado pewnie w > pszyszlym roku".

Prezesi spółek (jak i wszyscy inni poważni użytkownicy) mają dosyć czytania takiego forum, bo gdyby chcieli posłuchać dyskusji na takim poziomie, jak w niektórych komisowych topicach, to zatrudniliby się jako opiekunowie dzieci w przedszkolu.

> Kilka osób mi mówiło - "zróbcie KOMIS dostępny od lat 18, bo > czytać się już tego nie da". Oczywiście wiek to dość > krzywdzące kryterium, bo nierzadko dyskutanci mający mniej > niż 18 lat zachowują się poważniej niż > dwudziestoparolatkowie.

To też prawda, ale mogę się założyć, że gdyby zrobiono taki test, to bez problemu odgadłbym wiek i IQ wszystkich użytkowników na podstawie zawartości ich postów. ;) Część z użytkowników to po prostu dzieci (dosłownie lub w przenośni), które nie uważają za stosowne wciskania klawisza Alt, nie wiedzą co to znaki przestankowe i przenoszą na forum przyzwyczajenia z GG i innych komunikatorów. To jest tak na zasadzie "aby napisać, nie ważne jak". No i przede wszystkim musi być szybko, bo post pisany dłużej niż 5 sekund wystygnie i nic z niego nie będzie, w związku z czym nie ma czasu na spojrzenie, w które klawisze się klepie i na przeczytanie całości przed wysłaniem. Tylko, że to nie jest Czateria, drogie dzieci, lecz forum dla poważniejszych ludzi. Mnie najbardziej denerwuje bezmyślność tych, którym piąty raz z rzędu zwraca się uwagę na pisownię, a oni dalej piszą o pszegóbowcach. Po za tym (to taka drobna rada dla niektórych), czy każdy post musi zaczynać się od "Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam do was małe pytanko" ? My też cię witamy i cieszymy się, że "masz pytanko", ale lepiej będzie jak po prostu je zadasz bez zbędnych ceregieli. A tak już z innej beczki. Skąd u ludzi taka postępująca tępota ? Czy tego naprawdę nie widać, że przebub przez "ó" wygląda jakoś dziwnie ? Ludzie, trochę rozumu ! Jak można tak karygodnie bezcześcić język i nawet nie zwracać na to uwagi !? Patrząc na to, co ludzie wyczyniają, odnoszę wrażenie, że określenie "pokolenie JP2" jest raczej mało trafne - bardziej pasuje "pokolenie GG 7.0"... To samo z czytaniem ze zrozumieniem. Ot, chociażby przykład z mojego podwórka, czyli fotomontaże. Zobaczy dziecko jedno z drugim spreparowanego Solarisa w Podjuchach na stm.o7.pl i już uradowane pisze o tym na KOMIS-ie. A na stronie jak wół napis "Fotomontaże"... Albo nie doczyta pytania do końca i od razu z podnieceniem odpisuje, bo zna odpowiedź, a potem jeszcze będzie się kłócić, że ma rację i szlag trafia całą dyskusję. To nie teleturniej, nie trzeba się zgłaszać zanim prowadzący skończy pytanie...

> Zastanawialiśmy się kilka razy nad ograniczeniem dostępu do > forum dla niektórych osób, w tym wszystkich niezalogowanych. > Za każdym razem pomysł upadał ze względu na to, że > uznawaliśmy, że KOMIS ma łączyć szczecińskich miłośników. > Jeśli jednak poziom będzie systematycznie zbliżał się do dna, > być może trzeba będzie rozważyć radykalne kroki.

A ja mam inny pomysł. To co niektórzy napisali o poziomach dla użytkowników (na początku tylko czytanie, potem możliwość komentowania, a na końcu możliwość zakładania wątków) + degradowanie użytkowników, którzy przekroczą limit czerwonych kartek. Np. 3 poważne upomnienia za ortografię = 1 czerwona kartka, każde następne = kolejna kartka, a 3 kartki = degradacja użytkownika do pierwszego poziomu (brak możliwości pisania na forum). I po kłopocie, nie ma gadania, że "tamtego to sie nie czepiacie, a mnie zablokowaliście". Oczywiście nie mówię tu o byle literówkach, tylko o braku poszanowania dla języka polskiego w stylu "bólwa pszyjehala na golencin". Jeśli po powrocie na dawny poziom ilość oleju w głowie użytkownika nie zwiększy się to problem rozwiązujemy usunięciem go na stałe. > Swoją drogą, ciekawe, ilu dotychczasowych użytkowników > odwróciło się od nas ze względu na "wiochę", jaką niektórzy > z upodobaniem robią na forum.

Nie wiem, ale niektórzy mieli poważne wątpliwości co do rejestracji. ;>

I tym oto mało optymistycznym postem przelałem na ekran co mi leżało na wątrobie i będę mógł spać spokojnie. ;)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · mmm
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · mmm
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · techno
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · Kriz8
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · Kriz8
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · techno
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · towid (gość)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · 105ngs
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · konjo (gość)
Re: Jak ja tęsknię za KOMIS-em... · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)