Forum

Przebudowa węzła Manhattan

wysłane przez Phobos 17

> Już niedługo, nieopodal ronda Giedroycia, w ciągu ul. > Staszica, ok. 50m od skrzyżowania, rozpocznie się budowa > kładki dla pieszych. Stoją już pozasłaniane znaki drogowe, > przygotowane na tą okazję.

OK, potraktujemy to jako "temat pokrewny do tematyki serwisu", dlatego nie zablokujemy :-)

> Projekt kładki powstał w wyniku akcji Gazety Wyborczej, która > udowodniła wraz z fachowcami od inżynierii ruchu drogowego, > iż odsunięcie w ciągu ul. Wyzwolenia przejścia dla pieszych > na większą odległość od ronda, da większą płynność przejazdu > samochodów jadących od miasta w stronę Niebuszewa.

ROTFL! GW niczego nie udowodniła. Opublikowała fragmenty mojego listu w marcu zeszłego roku oraz bezsensowny komentarz autora. Drugiego listu już nie opublikowali. Budowa kładki dla pieszych, a jednocześnie przeniesienie ruchu pieszych o 150 metrów "w głąb" al. Wyzwolenia spowoduje tylko jedno - przesunięcie się korka samochodów o 150 metrów bliżej centrum miasta. W ten sposób w korku tym utkną też tramwaje. Dodatkowy powód do szczęścia będą mieli ci, którzy np. z pętli na Kołłątaja będą się chcieli dostać na Piotra Skargi. Niepełnosprawni z całą pewnością docenią również to, że aby z Wyzwolenia albo pętli autobusowej dostać się na drugą stronę Staszica, będą musieli kręcić się po pochylniach itp.

> Zainstalowana będzie tam > sygnalizacja świetlna uruchamiana ręcznie przez pieszych.

Czyli standardzik - podchodze do przejścia, naciskam guziczek i wysłuchując komunikatów "światło czerwone, proszę czekać" oglądać będe uciekający mi właśnie tramwaj...

> Początek kładki znajdować się > bedzie na skarpie koło Poczty, na wysokości nowego przejścia > dla pieszych, koniec zaś pomiędzy Manhattanem a mini centrum > handlowym przy pętli autobusowej

O tak! Wszyscy uwielbiamy cisnąć się w przejściach o szerokości 2 metrów. Tylko czekać jeszcze, aż pojawi się tam kolejna szkaradna budka z tanim żarciem...

> Całość ma być wykonana do > jesieni.

Czyli zimą będzie można już wieszać psy na Wyborczej.

--- Jestem zły i niedobry - wiem. Wymyślcie coś nowego...

Masz prawo odmówić odpowiedzi na ten post. Bez względu, czy z tego prawa skorzystasz - wszystko co napiszesz może być wykorzystane przeciwko tobie.
Przebudowa węzła Manhattan · 17 lat temu · MadChomik (gość)
Re: Przebudowa węzła Manhattan · 17 lat temu · Phobos
Wybiórczość i cenzura · 17 lat temu · Phobos
Re: Wybiórczość i cenzura · 17 lat temu · TCT
Re: Wybiórczość i cenzura · 17 lat temu · TCT
Re: Przebudowa węzła Manhattan · 17 lat temu · Piotr
Re: Przebudowa węzła Manhattan · 17 lat temu · torwid (gość)