Forum

Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju

20 lat minęło, odkąd zespół pod kierownictwem Tomskiego opracował koncepcję Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, która dziś - po kosmetycznych zmianach - doczekała się projektu wykonawczego.

wysłane przez torwid (gość)

Luke_Police napisał(a):

(...) Skoro szybki tramwaj ma być tylko do Basenu > Górniczego, to co będzie dalej? Przesiadka na tramwaj zwykły? Chodzi > mi o to, czy tabor kursujący jako SST będzie zawracał na Basenie > Górniczym, czy może jeździł dalej w stronę centrum. Bo jeżeli > pierwsza opcja, to wtedy niektórzy pasażerowie (dojeżdżający > autobusem do pętli SST) będą mieli 2 przesiadki na trasie do centrum.

Nie wiem, na czym w końcu stanęło (albo czy w oigóle jest wersja ostateczna). Niby cały czas mówi się, że SST to będzie wydłuzona linia 8, bo ze swoim torowiskiem na Gumieńce najbardziej się do tego nadaje. Dziwna argumentacja, ale niech będzie. Z drugiej jednak strony, na kolejnej fali hurra optymizmu pt. Budujemy SST p[rzetoczyła się dyskusja dotycząca "geniuszy" z Gdańska, którzyt forsowali pomysł budowy na Basenie Górniczym drugiej pętli, osobnej dla SST, w poblizu obecnej. Mam nadzieję, że to nie przeszło.
Re: Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju · 17 lat temu · torwid (gość)
Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · marko
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Jacek
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Piotr
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · LLUZNIAK
SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Re: SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Gdzie koniec? · 17 lat temu · pioko17
Re: Gdzie koniec? · 17 lat temu · MQ