Forum

Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju

20 lat minęło, odkąd zespół pod kierownictwem Tomskiego opracował koncepcję Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, która dziś - po kosmetycznych zmianach - doczekała się projektu wykonawczego.
M21 napisał(a):

> Ja nie mówie zeby nie budowaćlini tramwajowych [ciach] .Moim zdaniem pierw > wyremontowac najgorsze torowiska a potem budować nowe trasy .

I tu się z Tobą zgodzę bo w wielu miejscach nasze torowiska są w tragicznym stanie. Najbardziej dziwi mnie to, że jedna z najważniejszych ulic Szczecina - Aleja Piastów - ma krzywe tory tramwajowe. Najgorzej zarzuca na odcinku od pl. Kościuszki do Jagiellońskiej. Ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś dyskutował o remoncie torów na Pistów. jak dotychczas poruszane są kwestie Ku Słońcu, Arkońskiej i Boh. Warszawy.

> A pytanie z innej beczki gdzie by te nowe wozy by stacjonowały .W > wywiadzie jest napisane ze "łącznie z zakupem nowego taboru" a > gdzie on niby się pomiesci. Pogodno juz pęka w szwach wieczorami > Golęcin tym bardziej .Chyba ze zostanie wybudowana nowa zajezdnia > ale o tym nikt nie wspominał wiec gdzie nowe wozy miały by być .

Myślę, że projektanci włączyli rozbudowę zajezdni (lub budowę nowej) w te koszty chociaż trudno wypowiadać mi się za nich. Ale jeżeli będzie linia tramwajowa na prawobrzeże to może powstanie tam też jakaś zajezdnia tramwajowa.

Technik serwisu :)
Re: Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju · 17 lat temu · torwid (gość)
Re: Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju · 17 lat temu · Luke_Police 
Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · marko
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Jacek
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Piotr
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · LLUZNIAK
SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Re: SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Gdzie koniec? · 17 lat temu · pioko17
Re: Gdzie koniec? · 17 lat temu · MQ