Forum

Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju

20 lat minęło, odkąd zespół pod kierownictwem Tomskiego opracował koncepcję Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju, która dziś - po kosmetycznych zmianach - doczekała się projektu wykonawczego.

wysłane przez leks 17

> Ale zrozumcie ze budowa tunelu była by droższa .Pier niech cośzaczną > robic a potem będziemy komentować co lepsze . Mnie zastanwia jedno w > którym miejscu dokłądnie miała by być dokładnie 1 sza pętla ST bo jakoś > nie do końca moge sobie to umiejscowić.

-> No w sumie masz racje, trudno mi jest sobie wyobrazić jaka będzie moja radość gdy budowa w końcu ruszy. Tunel podziemny jednak byłby dużo lepszym rozwiązaniem, no ale cieszmy się, że w ogóle coś się dzieje. Hmmmm... spróbuje napisać mejla do UM i zadać nurtujące mnie pytania - jeśli odpisza to opublikuje tutaj.

Jeśli chodzi o pętle to też jakoś na tych mapkach nie moge jej dostrzec. Troszke jednak ta trasa SST dziwna jest... Mi się wydaje, że główna trasa tego SST powinna być poprowadzona przez centrum miasta - najlepiej ulicami Wyszyńskiego, Krzywoustego, 26 Kwietnia, Taczaka, Nowoszeroka - Szafera, a do tego Selgrosa ( czy gdzie to ma być - nie znam tych rejonów miasta - tzn. nie moge skojarzyć )powinno być drugie odgałęzienie. W centrum miasta torowisko powinno być schowane pod ziemią co o wiele usprawniło by komunikacje. ( Wyszynskiego, Krywoustego - czyli nowe ulice na nowo w przebudowe ) No, ale wiem rozmarzyłem się :D. Jak by tego nie poprowadzili to byle ruszyła budowa to będe się bardzo cieszył. A jak uważacie - Jakiego typu wagony tramwajowe byście tam skierowali? ( Sięgam troche za daleko w przyszłość )

Ostatnie co mnie ciekawi to to czy miasto stara się już o pieniądze z UE na ten cel czy nie?
Re: Rozmowa z Ryszardem Tomskim o szybkim tramwaju · 17 lat temu · torwid (gość)
Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · marko
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Luke_Police 
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Jacek
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · leks
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · MQ
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · Piotr
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · M21
Re: Rozpoczęcie prac? · 17 lat temu · LLUZNIAK
SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Re: SST na Wikipedii · 17 lat temu · rt69
Gdzie koniec? · 17 lat temu · pioko17
Re: Gdzie koniec? · 17 lat temu · MQ